Skip to main content

Levné letenky Stockholm

Švédsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Stockholmu

Zajímavosti o Stockholmu

Stockholm, přezdívaný také jako Kráska na vodě, leží na hranici jezera Mälaren a Baltského moře. Snad nejkrásnější metropole Skandinávie se rozprostírá na 14 ostrovech, které jsou pospojovány až 57 mosty.

Stockholm bývá přezdívaný také jako Benátky Severu, díky síti malebných kanálů protékajících přes celé město. Od vodní hladiny se odrážejí oranžovo-žluté budovy severské architektury, které vypadají jako vystřižené z titulní strany cestovatelského magazínu.

Krása Stockholmu dostala dokonce i samotné UNESCO, které zapsalo do seznamu Světového dědictví hned tři jeho městské části: Birka, Drottningholm a Woodland Cemetery. Inovativní švédská kuchyně, dlážděné uličky starého města a nepřekonatelná muzea, Stockholm se prostě nedá nemilovat!

Stockholm začíná být oblíbený i v očích Čechů. Levné letenky do Stockholmu nejčastěji koupíte z Prahy či Vídně. Průměrná délka přímého letu je přibližně dvě hodiny a 10 minut. Z našich končin se do Stockholmu nejčastěji létá na letiště Arlanda, případně na letiště Skavsta.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Stockholmu

Cestovní doklady do Švédska

Jelikož Švédsko je zemí Evropské unie, na vstup do země na dobu kratší než 3 měsíce vám postačí platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí ve Stockholmu

Navzdory severní poloze, Stockholm má během roku poměrně mírné teploty. Dramatické změny však můžete vidět v počtu hodin denního světla. Během zimy zažijete ve Stockholmu jen 6 hodin denního světla.

Naopak v létě se budete těšit z denního světla až 18 hodin denně. Kdy je tedy dovolená ve Stockholmu ta správná volba? Ideálním časem na návštěvu bude období od půlky května až do poloviny září. Zcela nejideálnější měsíce jsou však červenec a srpen. Během léta má totiž Stockholm příjemnou průměrnou teplotu v rozmezí od 20 do 25° C. Podzim a jaro bývají poměrně studené. Během tohoto období i často prší.

V zimě se připravte na depresivní počasí, kdy je převážně stále tma (slunce svítí jen pár hodin denně) a teplota se pohybuje v rozmezí od -3 do 3° C. Od listopadu do začátku dubna bývají běžné i sněhové přeháňky.

STOCKHOLM POČASÍ

Ceny ve Stockholmu

Národní měnou je švédská koruna, za koruny ji zaměníte bezproblémově na kterémkoliv letišti. Peníze však nemusíte zaměňovat ve velkém množství, ve Švédsku se dá platit kartou téměř všude. A to i v malých částkách.

Hledáte hotel ve Stockholmu? Během léta je město plné turistů, což se odráží na ceně ubytování. Vyplatí se ho proto rezervovat předem. Pokud si ubytování rezervujete s předstihem, může vás vyjít na poměrně přijatelných 30-40 EUR osoba / noc. Ceny ubytování a vzdálenost od centra si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Veřejná doprava ve městě je tvořena metrem (T-bana), vlaky, autobusy, tramvajemi a vodními trajekty. Lístky platí 75 minut od označení, můžete si je však koupit i přes SMS či mobilní aplikaci. Lístek se dá koupit i jako 24hodinový lístek (120 SEK) nebo 72hodinový lístek (240 SEK).

Pokud se rozhodnete navštívit několik památek, vyplatí se vám zainvestovat do Stockholmského passu (Stockholm pass), který vám umožní navštívit přes 60 atrakcí. S pasem můžete využít i kyvadlové autobusové a lodní linky, které jezdí mezi nejznámějšími atrakcemi (Hop On - Hop Off). Kyvadlové lodní linky však fungují jen během sezóny (konec dubna - začátek září). Pasy se dají koupit na 1 až 5 dní, cena jednodenního pasu je 595 SEK. Za příplatek si můžete k pasu dokoupit i cestovní kartu (Travel card), která vám umožní neomezené využití městské dopravy během platnosti pasu.

Řízení v městě je v porovnání s jinými metropolemi poměrně jednoduché. Je však připravit na to, že mnohé dopravní značky nebudou v angličtině. Při vypůjčení auta si předem ověřte, zda je v pronájmu zahrnuto i mýtné vztahující se na vstup do centra. Auto doporučujeme půjčit už u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán. Pokud hledáte cenově výhodný balíček letenky a ubytování, vyplatí se vám podívat i aktuální nabídku dovolených na Pelikánu.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas ve Stockholmu

Stockholm se nachází ve stejné časové zóně jako ČR.

10 zajímavostí o Stockholmu

1
Stockholm je největší skandinávské město. Přestože počet obyvatel města je méně než jeden milion, v jeho metropolitní oblasti žije až 2,2 milionu obyvatel.
2
Metro ve Stockholmu bývá označováno i jako nejdelší umělecká galerie světa. 90 ze 100 stanic metra je totiž zkrášleno uměleckými mozaikami, malbami, sochami či řezbami.
3
V stockholmské příměstské části Kugens Kurva se nachází obchod IKEA s rozlohou úžasných 55 200 m2. Donedávna největší IKEA světa však ztratila své prvenství v roce 2014, kdy byla v jihokorejském městě Gwangmyeong otevřená ještě větší IKEA o rozloze 59 000 m2.
4
Švédové milují čtení. Ze stockholmských knihoven si půjčí ročně přes 4 miliony knih.
5
Stockholmské letiště Arlanda je domovem prvního letadlového hostelu světa - přespat zde můžete v předělaném letadle Boeing-747.
6
Již od roku 1901 se ve Stockholmu každoročně udělují Nobelovy ceny za fyziku, chemii, medicínu a literaturu. Nobelova cena za mír se však předává v Oslu.
7
Už od roku 1901 sa v Štokholme každoročne udeľujú Nobelove ceny za fyziku, chémiu, medicínu a literatúru. Nobelova cena za mier sa však odovzdáva v Osle
8
Stockholm se rozhodl motivovat lidi k chození po schodech opravdu netradičním způsobem. Schodiště metrové stanice Odenplan se tak proměnilo na klavírní klávesnici vydávající tóny. Díky tomuto triku se zvýšilo použití schodů až o 66%.
9
Švédové a kola, to prostě patří k sobě. Ulice Stockholmu tak zaplaví každý den až 70 000 cyklistů.
10
Pokud vás Švéd zavolá na "fika", berte to jen jako pozvání na kávu.
Byly informace na této stránce užitečné?