Skip to main content

Levné letenky Švédsko

Švédsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Švédska

Zajímavosti o Švédsku

Hledáte levnou letenku do Švédska? Výhodné ubytování v hotelu či apartmánu? Na Pelikan.cz si můžete porovnat ceny letenek, ubytování, pronájmu aut, pojistit se před cestou, ale nabízíme i kompletní dovolenou ve Švédsku.

Více Zobrazit méně

TOP města ve Švédsku

Stockholm

Stockholm, přezdívaný také jako Kráska na vodě, leží na hranici jezera Mälaren a Baltského moře. Snad nejkrásnější metropole Skandinávie se rozprostírá na 14 ostrovech, které jsou pospojovány až 57 mosty.

Stockholm bývá přezdívaný také jako Benátky Severu, díky síti malebných kanálů protékajících přes celé město. Od vodní hladiny se odrážejí oranžovo-žluté budovy severské architektury, které vypadají jako vystřižené z titulní strany cestovatelského magazínu.

Krása Stockholmu dostala dokonce i samotné UNESCO, které zapsalo do seznamu Světového dědictví hned tři jeho městské části: Birka, Drottningholm a Woodland Cemetery. Inovativní švédská kuchyně, dlážděné uličky starého města a nepřekonatelná muzea, Stockholm se prostě nedá nemilovat!

Stockholm začíná být oblíbený i v očích Čechů. Levné letenky do Stockholmu nejčastěji koupíte z Prahy či Vídně. Průměrná délka přímého letu je přibližně dvě hodiny a 10 minut. Z našich končin se do Stockholmu nejčastěji létá na letiště Arlanda, případně na letiště Skavsta.

Göteborg

Mají most, který vás dostane na kolena, i tržnici, kde milovníci mořských plodů pokleknou před bohatstvím Severního moře. A po páteční návštěvě zdejší proslulé čtvrti klubů a pubů doufejte, že se postavíte na nohy. Vítejte v Göteborgu!

Gothenburg (Göteborg) si drží pozici druhého největšího města Švédska a reputaci přátelského místa, která mnozí považují za otevřenější a přívětivější než samotný Stockholm. Společenský a pohodový Gothenburg je přitažlivý jak pro turisty, tak i pro místní.

Neoklasická architektura spojuje jeho tramvajemi rachotící uličky, hukot z kavárniček a umění, které upoutá vaši pozornost. S téměř 60 000 studenty je Gothenburg University tou největší v celé Skandinávii.

Gothenburg, známý i jako malý švédský Londýn je podle Social Cities Index tím nejspolečenštějším a nejotevřenějším městem světa. Prvenství si jeho obyvatelé drží i v používání sociálních sítí a jsou v pořadí třetím národem, který si staví na důvěře v přátele.

Göteborg začíná být oblíbený i v očích Čechů. Levné letenky do Göteborgu nejčastěji koupíte z Prahy a Vídně. Průměrná délka přímého letu je hodina a 45 minut. Přímý let do Göteborgu provozují z Vídně letecká společnost Austrian Airlines, z Budapešti letecká společnost Wizz Air a z Prahy Norwegian Air Shuttle. Další aerolinky létají komfortně s jedním přestupem - Lufthansa, SWISS, SAS, Brussels Airlines, KLM nebo ČSA.

Malmö

Když se řekne Švédsko, většina z nás si asi představí Stockholm nebo jeden z 28 národních parků, které má tato země pod svými křídly. Na Malmö, původně dánskou oblast, nyní třetí největší město Švédska, se často zapomíná. Přitom je to nádherné místo, které s lehkostí a šarmem propojuje staré s novým. Historické budovy a uličky Starého města se přirozeně mění v okázalé architektonické experimenty a vy tak nebudete vědět, kam se dřív dívat. Vyplatí se projít i na konec článku, máme tam super tip na letenky od Malmö a pobyt. Nabízíme tipy na místa, která byste určitě neměli vynechat.

Gamla Staden nebo pokud chcete, Staré město. Hustě naskládané dlažební kostky pod starými barevnými domy Vás ve Starém městě zavedou k hlavnímu náměstí Stor Torget a trochu menšímu, ale o to živějšímu náměstíčku Lilla Torget. Pokud jste milovníci kávy, zde si budete připadat jako v sedmém nebi. Staré město je plné malinkých pražíren a kaváren, které najdete jednoduše – pouze následujte svůj čich. Velmi doporučenou zastávkou je prohlídka místní radnice, která sídlí v nádherné historické budově, jen kousek od náměstí Stor Torget.

Ribersborg je zase uměle vytvořená pláž, která se táhne podél pobřeží města Malmö, a i přes ne zcela letní klima, které zde panuje, se přezdívá jako Švédska Riviéra nebo Riviéra severu. Navíc zde najdete i exkluzivní lázně se dvěma venkovními bazény a pěti saunami, a samozřejmostí je i možnost využít masérských služeb. Pokud tedy máte dost přesouvání pěšky, toto je ideální útočiště.

Říká se, že nejlépe si Malmö vychutnáte během prohlídky na lodi. Ta Vás proveze místními kanály a ukáže Vám toto město z úplně jiné perspektivy. Pokud patříte mezi ty, kteří potřebují svou dovolenou trávit aktivně, půjčte si kolo a vydejte se například k hradu Malmöhus Slott. Park Kungsparken (Královský park) je cyklistickým rájem. Nejen že má dokonale udržované chodníky, ale i trávník, který láká ke krátkému odpočinku i domácí procházející se kolem. Mimochodem, až do září se v Malmö teploty pohybují kolem dvaceti stupňů, což je pro městskou cyklistiku zcela ideální.

Malmö není tak populární destinace jako Stockholm či Göteborg, ale postupně začíná být oblíbené i v očích Čechů. Levné letenky do Malmö nejčastěji koupíte z Vídně a Prahy. Průměrná délka přímého letu je hodina a 50 minut. S jedním přestupem lze do Malmö cestovat i z Vídně.

Kiruna

Poměrně malé, ale pro Švédsko nesmírně důležité sto. Dá se říci, že Kiruna je centrem švédského severu, resp. Laponska. Je nejdůležitějším a nejvýše položeným městem na severu této země. Nachází se 145 kilometrů za polárním kruhem a celý svět ho zná díky největšímu železnému dolu v Evropě s nejkvalitnější rudou na světě. Kvůli zmíněné železné rudě se část města zbourala a esunula.

Zajímavostí je, že v Kirunském dole vytěží téměř 90% veškeré železné rudy v Evropě za rok. Postupem času se těžilo čím dál tím více a zašlo to až do situace, že město muselo být o 3 km přesunuto a to z důvodu nestabilní půdy. Proto může být zajímavý příjezd vlakem do centra města - stanice prakticky neexistuje a do centra vás dopraví autobus.

Proč cestovat do Kiruny? Například pokud si chcete udělat exkurzi do největší železného dolu v Evropě, chcete vidět a zažít tajemné Laponsko, nebo s to zkrátka hne někam na sever za polárním dobrodružstvím.

Levné letenky do Kiruny lze rezervovat z Vídně a Prahy. Přímý let z našich končin do Kiruny neexistuje. Avšak s jedním přestupem lze letět například s leteckou společností SAS nebo Austrian Airlines.

Užitečné info o Švédsku

Cestovní doklady do Švédska

Jelikož Švédsko je zemí Evropské unie, na vstup do země na dobu kratší než 3 měsíce vám postačí platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí ve Švédsku

Navzdory severní poloze, Švédsko má během roku poměrně mírné teploty. Dramatické změny však můžete vidět v počtu hodin denního světla. Během zimy zažijete ve Švédsku jen 6 hodin denního světla.

Naopak v létě se budete těšit z denního světla až 18 hodin denně. Kdy je tedy dovolená ve Švédsku ta správná volba? Ideálním časem na návštěvu bude období od půlky května až do poloviny září. Zcela nejideálnější měsíce jsou však červenec a srpen. Během léta má totiž Švédsko příjemnou průměrnou teplotu v rozmezí od 20 do 25° C. Podzim a jaro bývají poměrně studené. Během tohoto období i často prší.

V zimě se připravte na depresivní počasí, kdy je převážně stále tma (slunce svítí jen pár hodin denně) a teplota se pohybuje v rozmezí od -3 do 3° C. Od listopadu do začátku dubna bývají běžné i sněhové eháňky.

Ceny ve Švédsku

Národní měnou je švédská koruna, za české koruny ji zaměníte bezproblémově na kterémkoliv letišti. Peníze však nemusíte zaměňovat ve velkém množství, ve Švédsku se dá platit kartou téměř všude. A to i v malých částkách.

Aktuální čas ve Švédsku

Švédsko se nachází ve stejné časové zóně, jako Česká republika.

10 faktů o Švédsku

1
Mezi Stockholmem a Helsinkami jezdí výletní loď, která je určena pouze na nákup levného alkoholu.
2
Od středověku až do roku 1809 bylo Finsko součástí Švédska.
3
Oficiální účet na Twitteru (@Sweden) vlastní každý týden náhodný občan Švédska.
4
Švédové nemohou dát svým dětem jména jako "Elvis" a "Ikea"
5
03. 09. 1967 nastal ve Švédsku "Den H". Přehodil se směr jízdy z levé strany na pravou stranu cesty.
6
89% Švédska mluví anglicky
7
Ve Švédsku mají rodiče nárok na 480 dní placené rodičovské dovolené, když se jim narodí dítě nebo si dítě adoptují.
8
Král Charles XIV měl tetování s nápisem Smrt králům (Death to Kings).
9
Pouze jedno švédské příjmení z TOP 20 nekončí na "son": Lindberg.
10
Na hranici Švédska a Finska se nachází golfový klub, jehož polovina je ve Švédsku a druhá polovina ve Finsku.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)