Skip to main content

Levné letenky Kiruna

Švédsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Kiruny

Zajímavosti o Kiruně

Poměrně malé, ale pro Švédsko nesmírně důležité sto. Dá se říci, že Kiruna je centrem švédského severu, resp. Laponska. Je nejdůležitějším a nejvýše položeným městem na severu této země. Nachází se 145 kilometrů za polárním kruhem a celý svět ho zná díky největšímu železnému dolu v Evropě s nejkvalitnější rudou na světě. Kvůli zmíněné železné rudě se část města zbourala a esunula.

Zajímavostí je, že v Kirunském dole vytěží téměř 90% veškeré železné rudy v Evropě za rok. Postupem času se těžilo čím dál tím více a zašlo to až do situace, že město muselo být o 3 km přesunuto a to z důvodu nestabilní půdy. Proto může být zajímavý příjezd vlakem do centra města - stanice prakticky neexistuje a do centra vás dopraví autobus.

Proč cestovat do Kiruny? Například pokud si chcete udělat exkurzi do největší železného dolu v Evropě, chcete vidět a zažít tajemné Laponsko, nebo s to zkrátka hne někam na sever za polárním dobrodružstvím.

Levné letenky do Kiruny lze rezervovat z Vídně a Prahy. Přímý let z našich končin do Kiruny neexistuje. Avšak s jedním přestupem lze letět například s leteckou společností SAS nebo Austrian Airlines.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Švédsku

Cestovní doklady do Švédska

Jelikož Švédsko je zemí Evropské unie, na vstup do země na dobu kratší než 3 měsíce vám postačí platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí ve Švédsku

Navzdory severní poloze, Švédsko má během roku poměrně mírné teploty. Dramatické změny však můžete vidět v počtu hodin denního světla. Během zimy zažijete ve Švédsku jen 6 hodin denního světla.

Naopak v létě se budete těšit z denního světla až 18 hodin denně. Kdy je tedy dovolená ve Švédsku ta správná volba? Ideálním časem na návštěvu bude období od půlky května až do poloviny září. Zcela nejideálnější měsíce jsou však červenec a srpen. Během léta má totiž Švédsko příjemnou průměrnou teplotu v rozmezí od 20 do 25° C. Podzim a jaro bývají poměrně studené. Během tohoto období i často prší.

V zimě se připravte na depresivní počasí, kdy je převážně stále tma (slunce svítí jen pár hodin denně) a teplota se pohybuje v rozmezí od -3 do 3° C. Od listopadu do začátku dubna bývají běžné i sněhové eháňky.

Ceny ve Švédsku

Národní měnou je švédská koruna, za české koruny ji zaměníte bezproblémově na kterémkoliv letišti. Peníze však nemusíte zaměňovat ve velkém množství, ve Švédsku se dá platit kartou téměř všude. A to i v malých částkách.

Aktuální čas ve Švédsku

Švédsko se nachází ve stejné časové zóně, jako Česká republika.

Tipy, co vidět v Kiruně

10 faktů o Švédsku

1
Mezi Stockholmem a Helsinkami jezdí výletní loď, která je určena pouze na nákup levného alkoholu.
2
Od středověku až do roku 1809 bylo Finsko součástí Švédska.
3
Oficiální účet na Twitteru (@Sweden) vlastní každý týden náhodný občan Švédska.
4
Švédové nemohou dát svým dětem jména jako "Elvis" a "Ikea"
5
03. 09. 1967 nastal ve Švédsku "Den H". Přehodil se směr jízdy z levé strany na pravou stranu cesty.
6
89% Švédska mluví anglicky
7
Ve Švédsku mají rodiče nárok na 480 dní placené rodičovské dovolené, když se jim narodí dítě nebo si dítě adoptují.
8
Král Charles XIV měl tetování s nápisem Smrt králům (Death to Kings).
9
Pouze jedno švédské příjmení z TOP 20 nekončí na "son": Lindberg.
10
Na hranici Švédska a Finska se nachází golfový klub, jehož polovina je ve Švédsku a druhá polovina ve Finsku.
Byly informace na této stránce užitečné?