Skip to main content

Levné letenky Göteborg

Švédsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Göteborgu

Zajímavosti o Göteborgu

Mají most, který vás dostane na kolena, i tržnici, kde milovníci mořských plodů pokleknou před bohatstvím Severního moře. A po páteční návštěvě zdejší proslulé čtvrti klubů a pubů doufejte, že se postavíte na nohy. Vítejte v Göteborgu!

Gothenburg (Göteborg) si drží pozici druhého největšího města Švédska a reputaci přátelského místa, která mnozí považují za otevřenější a přívětivější než samotný Stockholm. Společenský a pohodový Gothenburg je přitažlivý jak pro turisty, tak i pro místní.

Neoklasická architektura spojuje jeho tramvajemi rachotící uličky, hukot z kavárniček a umění, které upoutá vaši pozornost. S téměř 60 000 studenty je Gothenburg University tou největší v celé Skandinávii.

Gothenburg, známý i jako malý švédský Londýn je podle Social Cities Index tím nejspolečenštějším a nejotevřenějším městem světa. Prvenství si jeho obyvatelé drží i v používání sociálních sítí a jsou v pořadí třetím národem, který si staví na důvěře v přátele.

Göteborg začíná být oblíbený i v očích Čechů. Levné letenky do Göteborgu nejčastěji koupíte z Prahy a Vídně. Průměrná délka přímého letu je hodina a 45 minut. Přímý let do Göteborgu provozují z Vídně letecká společnost Austrian Airlines, z Budapešti letecká společnost Wizz Air a z Prahy Norwegian Air Shuttle. Další aerolinky létají komfortně s jedním přestupem - Lufthansa, SWISS, SAS, Brussels Airlines, KLM nebo ČSA.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Göteborgu

Cestovní doklady do Švédska

Jelikož Švédsko je zemí Evropské unie, na vstup do země na dobu kratší než 3 měsíce vám postačí platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí v Göteborgu

Navzdory severní poloze, Göteborg má během roku poměrně mírné teploty. Dramatické změny však můžete vidět v počtu hodin denního světla. Během zimy zažijete v Göteborgu jen 6 hodin denního světla. Naopak v létě se budete těšit z denního světla až 18 hodin denně. Kdy je tedy dovolená v Göteborgu ta správná volba? Ideálním časem na návštěvu bude období od poloviny května až do poloviny září. Zcela nejideálnější měsíce jsou však červenec a srpen. Během léta má totiž Göteborg příjemnou průměrnou teplotu v rozmezí od 20 do 25 ° C. Podzim a jaro bývají poměrně studené. Během tohoto období zvykne i často pršet. V zimě se připravte na depresivní počasí, kdy je převážně pořád tma (slunce svítí jen pár hodin denně) a teplota se pohybuje v rozmezí od -3 do 3 ° C. Od listopadu do začátku dubna bývají běžné i sněhové přeháňky.

GÖTEBORG Počasí

Ceny v Göteborgu

Národní měnou je švédská koruna, za české koruny ji zaměníte bezproblémově na kterémkoliv letišti. Peníze však nemusíte zaměňovat ve velkém množství, ve Švédsku se dá platit kartou téměř všude. A to i v malých částkách. Hledáte hotel v Göteborgu? Během léta je město plné turistů, což se odráží na ceně ubytování. Vyplatí se ho proto rezervovat předem. Pokud si ubytování rezervujete s předstihem, může vás vyjít na poměrně přijatelných 30-40€ (790-1050 Kč) osoba / noc. Ceny ubytování a vzdálenost od centra si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

Při vypůjčení auta si předem ověřte, zda je v pronájmu zahrnuto i mýtné vztahující se na vstup do centra. Auto doporučujeme půjčit už u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán. Pokud hledáte cenově výhodný balíček letenky a ubytování, vyplatí se vám podívat i na aktuální nabídku dovolených na Pelikánu.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Göteborgu

Göteborg se nachází ve stejné časové zóně jako Čechy.

Tipy, co vidět v Göteborgu

10 faktů o Švédsku

1
Mezi Stockholmem a Helsinkami jezdí výletní loď, která je určena pouze na nákup levného alkoholu.
2
Od středověku až do roku 1809 bylo Finsko součástí Švédska.
3
Oficiální účet na Twitteru (@Sweden) vlastní každý týden náhodný občan Švédska.
4
Švédové nemohou dát svým dětem jména jako "Elvis" a "Ikea"
5
03. 09. 1967 nastal ve Švédsku "Den H". Přehodil se směr jízdy z levé strany na pravou stranu cesty.
6
89% Švédska mluví anglicky
7
Ve Švédsku mají rodiče nárok na 480 dní placené rodičovské dovolené, když se jim narodí dítě nebo si dítě adoptují.
8
Král Charles XIV měl tetování s nápisem Smrt králům (Death to Kings).
9
Pouze jedno švédské příjmení z TOP 20 nekončí na "son": Lindberg.
10
Na hranici Švédska a Finska se nachází golfový klub, jehož polovina je ve Švédsku a druhá polovina ve Finsku.
Byly informace na této stránce užitečné?