Skip to main content

Levné letenky Malmö

Švédsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Města Malmo

Zajímavosti o Městě Malmo

Když se řekne Švédsko, většina z nás si asi představí Stockholm nebo jeden z 28 národních parků, které má tato země pod svými křídly. Na Malmö, původně dánskou oblast, nyní třetí největší město Švédska, se často zapomíná. Přitom je to nádherné místo, které s lehkostí a šarmem propojuje staré s novým. Historické budovy a uličky Starého města se přirozeně mění v okázalé architektonické experimenty a vy tak nebudete vědět, kam se dřív dívat. Vyplatí se projít i na konec článku, máme tam super tip na letenky od Malmö a pobyt. Nabízíme tipy na místa, která byste určitě neměli vynechat.

Gamla Staden nebo pokud chcete, Staré město. Hustě naskládané dlažební kostky pod starými barevnými domy Vás ve Starém městě zavedou k hlavnímu náměstí Stor Torget a trochu menšímu, ale o to živějšímu náměstíčku Lilla Torget. Pokud jste milovníci kávy, zde si budete připadat jako v sedmém nebi. Staré město je plné malinkých pražíren a kaváren, které najdete jednoduše – pouze následujte svůj čich. Velmi doporučenou zastávkou je prohlídka místní radnice, která sídlí v nádherné historické budově, jen kousek od náměstí Stor Torget.

Ribersborg je zase uměle vytvořená pláž, která se táhne podél pobřeží města Malmö, a i přes ne zcela letní klima, které zde panuje, se přezdívá jako Švédska Riviéra nebo Riviéra severu. Navíc zde najdete i exkluzivní lázně se dvěma venkovními bazény a pěti saunami, a samozřejmostí je i možnost využít masérských služeb. Pokud tedy máte dost přesouvání pěšky, toto je ideální útočiště.

Říká se, že nejlépe si Malmö vychutnáte během prohlídky na lodi. Ta Vás proveze místními kanály a ukáže Vám toto město z úplně jiné perspektivy. Pokud patříte mezi ty, kteří potřebují svou dovolenou trávit aktivně, půjčte si kolo a vydejte se například k hradu Malmöhus Slott. Park Kungsparken (Královský park) je cyklistickým rájem. Nejen že má dokonale udržované chodníky, ale i trávník, který láká ke krátkému odpočinku i domácí procházející se kolem. Mimochodem, až do září se v Malmö teploty pohybují kolem dvaceti stupňů, což je pro městskou cyklistiku zcela ideální.

Malmö není tak populární destinace jako Stockholm či Göteborg, ale postupně začíná být oblíbené i v očích Čechů. Levné letenky do Malmö nejčastěji koupíte z Vídně a Prahy. Průměrná délka přímého letu je hodina a 50 minut. S jedním přestupem lze do Malmö cestovat i z Vídně.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Malmö

Cestovní doklady do Švédska

Jelikož Švédsko je zemí Evropské unie, na vstup do země na dobu kratší než 3 měsíce vám postačí platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí v Malmö

Malmö má velmi příjemné klima ze všech skandinávských zemí. Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 17 °C, která ovšem přes den může překročit i 25 °C. Naopak, nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou kolem 0 °C. Nejvíce prší v červnu, který v průměru zaznamenává kolem 60 mm srážek, což není výrazně mnoho. Během léta je ve městě velké množství turistů. Pokud preferujete méně zaplněné ulice, ideálním časem na návštěvu bude pro vás květen, červen nebo září.

MALMÖ Počasí

Ceny v Malmö

Národní měnou je švédská koruna, kterou za koruny zaměníte bezproblémově na kterémkoliv letišti. Peníze však nemusíte zaměňovat ve velkém množství, ve Švédsku se dá platit kartou téměř všude. A to i v malých částkách. Hledáte hotel v Malmö? Během léta je město plné turistů, což se odráží na ceně ubytování. Vyplatí se ho proto rezervovat předem. Pokud si ubytování rezervujete s předstihem, může Vás vyjít na poměrně přijatelných 30-40 EUR (750-1 000 CZK) osoba / noc. Ceny ubytování a vzdálenost od centra si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

Při vypůjčení auta si předem ověřte, zda je v pronájmu zahrnuto i mýtné vztahující se na vstup do centra. Auto doporučujeme půjčit už u letiště, rezervovat si ho můžete přímo přes Pelikán. Pokud hledáte cenově výhodný balíček letenky a ubytování, vyplatí se Vám podívat i aktuální nabídku dovolených na Pelikánu.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas ve Švédsku

Švédsko se nachází ve stejné časové zóně, jako Česká republika.

Tipy, co vidět v Malmo

10 faktů o Švédsku

1
Mezi Stockholmem a Helsinkami jezdí výletní loď, která je určena pouze na nákup levného alkoholu.
2
Od středověku až do roku 1809 bylo Finsko součástí Švédska.
3
Oficiální účet na Twitteru (@Sweden) vlastní každý týden náhodný občan Švédska.
4
Švédové nemohou dát svým dětem jména jako "Elvis" a "Ikea"
5
03. 09. 1967 nastal ve Švédsku "Den H". Přehodil se směr jízdy z levé strany na pravou stranu cesty.
6
89% Švédska mluví anglicky
7
Ve Švédsku mají rodiče nárok na 480 dní placené rodičovské dovolené, když se jim narodí dítě nebo si dítě adoptují.
8
Král Charles XIV měl tetování s nápisem Smrt králům (Death to Kings).
9
Pouze jedno švédské příjmení z TOP 20 nekončí na "son": Lindberg.
10
Na hranici Švédska a Finska se nachází golfový klub, jehož polovina je ve Švédsku a druhá polovina ve Finsku.
Byly informace na této stránce užitečné?