Skip to main content

Levné letenky Tromso

Norsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Města Tromso

Zajímavosti o Městě Tromso

Tromsø. Co vás napadne, když slyšíte tento název? Norsko, zima, sníh? Nebudete až tak daleko od pravdy. Tromsø je ostrovní město a nachází se přesně na 69. rovnoběžce severní šířky. Jsou zde ideální podmínky pro lyžování či skialpynisty a to celoročně. Zásluhu na tom má Golfský proud, který výrazně ovlivňuje místní klima. Ta je relativně mírná, avšak v zimě bohatá na sněhové srážky.

Tromsø je největším norským městem za polárním kruhem. Celých 1750 km severně od Osla, nalezneme nejseverněji položenou univerzitu, botanickou zahradu a dokonce i nejsevernější pivovar světa! V létě tzv. půlnoční slunce, které od 18. května až do 26. července praktický vůbec nezapadá a v zimě polární záře. Tromso je zkrátka ideální destinace vašeho severského dobrodružství a to celoročně.

Levné letenky do Tromsø lze rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let do Tromsø z našich končin neexistuje, avšak velmi komfortně lze letět s jedním přestupem v Oslu s leteckou společností Norwegian. Celé to trvá přibližně 4 hodiny.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Norsku

Cestovní doklady do Norska

Pro vstup do Norska vám stačí platný občanský průkaz nebo pas. Zdržet se zde můžete až 90 dní v rámci jednoho pololetí. Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje vzít si s sebou i platný cestovní pas. Osobní doklad musí být platný po celou dobu pobytu.

Počasí v Norsku

Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 18 °C a nejvyšší průměrnou teplotou 22 °C. Naopak, nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou kolem -3 °C a s průměrným teplotním minimem -7 °C. Kdy je tedy dovolená v Norsku správná volba? Ideálním obdobím pro návštěvu je z hlediska počasí květen až srpen. Norsko je známé také jako země půlnočního slunce, kde je během léta téměř neustále vidět. Nejdelší dny jsou právě v červnu a červenci. Naopak, během zimy je téměř celý den tma a fouká ostrý vítr.

BERGEN Počasí

Ceny v Norsku

Národní měnou je norská koruna, kterou zaměníte bezproblémově po příjezdu do země. Pokud se chcete vyhnout vysokým výměnným poplatkům, zvažte výběr peněz z bankomatu přímo v Norsku. V závislosti na podmínkách vaší banky to může být výhodnější alternativou.

Hledáte hotel v Oslu? Ubytování ve městě nabízí široké možnosti od levnějších ubytoven až po luxusní apartmány. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán.

Zdraví a očkování před cestou do Norska

Norsko nevyžaduje pro vstup do země žádné povinné očkování. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Aktuální čas v Norsku

V Norsku je stejný čas, jako u náš v České republice

Tipy, co vidět v Tromsø

10 zajímavostí o Norsku

1
Norsko jako první představilo lososové sushi a to Japonsku v 80 letech.
2
Když v Norsku vydáte knihu, vláda koupí 1 000 výtisků a distribuuje je do knihoven.
3
V Norsku je považován striptýz za formu umění - kvůli odvádění daní.
4
Král je nazýván "Norský král "a nikdy ne "Král Norska "aby bylo zřejmě, že král patří zemi a ne krajina králi.
5
Norsko se původně volalo "Nordweg", což v překladu znamenalo "Severní cesta ".
6
Všichni vězni v Norsku mají ve svých celách přístup k internetu.
7
V roce 2008 udělili rytířský titul tučňákovi.
8
Norské státní vysoké školy jsou zdarma pro studenty z celého světa.
9
V Norsku najdete městečko s názvem "Hell" (peklo).
10
Norsko je největším vývozcem lososů na světě.
Byly informace na této stránce užitečné?