Skip to main content

Levné letenky Oslo

Norsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Osla

Zajímavosti o Oslu

Obklopené lesy, chráněné kopci a zkrášlené jezery. Tisícileté město Oslo je zářivým drahokamem všech severských měst. Právě blízkost k přírodě dělá z hlavního města fjordů fantastické místo na cyklistiku, lyžování či turistiku.

Přírodní scenérie je zde v neobvyklé harmonii s moderní, jakož i tradiční architekturou, jejíž šarm doplňuje mimořádně bohatá kultura scéna. Muzea s vikingskými loděmi, neskutečně vysoké lyžařské můstky a zelené nekonečné parky, které jsou plné, ale opravdu, že plné soch. Oslo je místo, kde přemýšlíte nad tím, proč jste sem nepřišli již mnohem dříve.

Levné letenky do Osla

Oslo začínají poznávat i Češi. Levné letenky do Osla nejčastěji koupíte z Prahy či Vídně. Lety jsou buď přímé, nebo s jedním přestupem. Přímý let trvá okolo dvě a čtvrt hodiny. Z našich končin se do Osla létá zejména se společnostmi: Norwegian Air Shuttle, Austrian Airlines, Air France, Lufthansa a Swiss International Air Lines. Hlavním letištěm v Oslu je Letiště Oslo (Oslo Airport, Gardermoen), které je od Osla vzdáleno přibližně 50 km. Sekundárním letištěm vzdáleným 110 km od města je letiště Torp Sandefjord Airport.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Osle

Cestovní doklady do Norska

Pro vstup do Norska vám stačí platný občanský průkaz nebo pas. Zdržet se zde můžete až 90 dní v rámci jednoho pololetí. Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje vzít si s sebou i platný cestovní pas. Osobní doklad musí být platný po celou dobu pobytu.

Počasí v Oslu

Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 18° C a nejvyšší průměrnou teplotou 22° C. Naopak, nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou kolem -3° C a s průměrným teplotním minimem -7° C.

Kdy je tedy dovolená v Oslu správná volba? Ideálním obdobím pro návštěvu je z hlediska počasí květen až srpen. Norsko je známé také jako země půlnočního slunce, kde je během léta téměř pořád vidět. Nejdelší dny jsou právě v červnu a červenci. Naopak, během zimy je téměř celý den tma a fouká ostrý vítr.

OSLO Počasí

Ceny v Osle

Národní měnou je norská koruna, kterou zaměníte bezproblémově po příjezdu do země. Pokud se chcete vyhnout vysokým výměnným poplatkům, zvažte výběr peněz z bankomatu přímo v Norsku. V závislosti na podmínkách vaší banky to může být výhodnější alternativou.

Hledáte hotel v Oslu? Ubytování ve městě nabízí široké možnosti od levnějších ubytoven až po luxusní apartmány. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Kratší vzdálenosti ve městě přejdete snadno pěšky nebo na kole. Veřejná doprava ve městě a v okrese Akershus je tvořena autobusy, tramvajemi, metrem, městskými vlaky a trajekty, které provozuje společnost Ruter. Dopravní systém je integrován, a tudíž lístky pro všechny části (s výjimkou trajektu Bygdøy). Lístky si koupíte v prodejních místech společnosti Ruter, v automatech na stanicích nebo v obchodech Narvesen a 7-Eleven. V autobusech a trajektech si můžete koupit lístek i od řidiče či personálu, avšak tyto lístky vás vyjdou podstatně dráží. Hodinový lístek koupený předem stojí 33 NOK. Stejný lístek koupený od řidiče stojí 55 NOK.

Lístek si můžete koupit i jako 24-hodinový (90 NOK) nebo sedmidenní (240 NOK). Zakoupit lze i přes aplikaci pro mobilní telefon (iOS, nebo Android aplikace). Díky velmi kvalitnímu systému veřejné dopravy není řízení auta nutné. Komplikuje ho i velmi drahé parkovné. Pokud se však rozhodnete prozkoumat okolní přírodu, auto vám doporučujeme půjčit už na letišti. Rezervovat si jej můžete i přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Osle

V Oslu je stejný čas jako v ČR.

Tipy, co vidět v Oslu

10 zajímavostí o Osle

1
Oslo je hlavním městem Norska od roku 1814.
2
Oslo daruje každoročně Londýnu vánoční stromeček, který je vystaven na Trafalgarském náměstí. Jedná se o projev díků za pomoc během druhé světové války.
3
Každý rok na 10. prosince se zde uděluje Nobelova cena za mír.
4
V Oslu se nachází muzeum Edvarda Muncha, ve kterém je vystaven světoznámý obraz Křik.
5
Podle žebříčku World Happiest Report 2017 je Norsko nejšťastnější zemí světa.
6
Rozloha Osla je 454 km2. Přibližně polovinu rozlohy tvoří zeleň.
7
V Oslu se nachází muzeum vikingských lodí, ve kterém naleznete zachovalé téměř tisíc let staré vikingské lodě.
8
Populace Osla dosahuje okolo 647 676 obyvatel.
9
Oslo je město mnoha festivalů. Každoročně se zde konají festivaly metalu, křesťanské hudby či jazzu.
10
Ať se budete v Oslu nacházet kdekoli, vždy budete maximálně 15 minut od nějakého parku či jiné zeleně.
Byly informace na této stránce užitečné?