Skip to main content

Levné letenky Bergen

Norsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Bergenu

Zajímavosti o Bergenu

Druhé největší město Norska, kterému se poeticky často říká i brána do norských fjordů. Ano, řeč je o Bergenu. Město ležící na jihozápadním pobřeží Norska sice mění počasí, jak se mu zachce, přívětivou tvář a charisma si však uchovává. V průměru zde prší až 300 dní v kalendářním roku, ani to ale nemění nic na tom, že si toto severské sto užijete ačkoli i deštníkem v ruce.

Atmosféru pobřežního městečka zde dotvářejí pastelové domky, které se klidně odrážejí od vodní hladiny tmavomodrého přístavu. Bohužel, Bergen umí být pořádně drahý, prohlídka fjordů lodí vás zde klidně vyjde i na několik stovek eur.

Bergen začínají poznávat i Češi. Levné letenky do Bergenu nejčastěji koupíte z Vídně a Prahy. Letět přímo do Bergenu můžete díky šikovnému spojení aerolinek Wizz Air, které nabízí lety z Vídně. Z našich končin se do Bergenu létá zejména se společnostmi: Wizz Air, Norwegian, Austrian, Finnair, Scandinavian Airlines (SAS) a KLM / Air France. Mezinárodní letiště Bergen Flesland se nachází přibližně dvacet kilometrů od centra města Bergenu. Je to druhé nejrušnější letiště v Norsku.

Letiště sice nepatří k těm největším, patří za to k těm nejnovějším. Zatím poslední z terminálů byl dokončen v roce 2018 a ještě pořád to tu voní novotou.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Bergenu

Cestovní doklady do Norska

Pro vstup do Norska vám stačí platný občanský průkaz nebo pas. Zdržet se zde můžete až 90 dní v rámci jednoho pololetí. Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje vzít si s sebou i platný cestovní pas. Osobní doklad musí být platný po celou dobu pobytu.

Počasí v Norsku

Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 18 °C a nejvyšší průměrnou teplotou 22 °C. Naopak, nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou kolem -3 °C a s průměrným teplotním minimem -7 °C. Kdy je tedy dovolená v Norsku správná volba? Ideálním obdobím pro návštěvu je z hlediska počasí květen až srpen. Norsko je známé také jako země půlnočního slunce, kde je během léta téměř neustále vidět. Nejdelší dny jsou právě v červnu a červenci. Naopak, během zimy je téměř celý den tma a fouká ostrý vítr.

BERGEN Počasí

Ceny v Bergenu

Národní měnou je norská koruna, kterou zaměníte bezproblémově po příjezdu do země. Pokud se chcete vyhnout vysokým výměnným poplatkům, zvažte výběr peněz z bankomatu přímo v Norsku. Hledáte hotel v Bergenu? Ubytování v městě nabízí široké možnosti od levnějších ubytoven až po luxusní apartmány. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán .

V dubnu 2017 začala jezdit na letiště i tramvaj z Bergenu, což je skvělá alternativa autobusové dopravy. Zatímco cesta autobusem trvá zhruba půl hodinky, tramvají vám trasa zabere jen o 15 minut déle. Za jednosměrný tramvajový lístek na druhou stranu zaplatíte 37 NOK (4 eura), zatím co ten autobusový vás vyjde na 105 NOK (11,3 eur). Zda preferujete levnější cestovní nebo naopak časově úspornější variantu je již poté čistě na vás. Jak autobusy, tak i tramvaje, vyrážejí v obou směrech přibližně v desetiminutových intervalech a cestování je díky tomu hračka. I navzdory tomu, že jsme do Bergenu přijeli právě v době, kdy zde probíhaly závody mistrovství světa v cyklistice, doprava fungovala naprosto v pořádku, a nebyl problém se dostat ani do samotného centra.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Bergenu

V Bergenu je stejný čas jako v ČR.

Tipy, co vidět v Bergenu

10 zajímavostí o Norsku

1
Norsko jako první představilo lososové sushi a to Japonsku v 80 letech.
2
Když v Norsku vydáte knihu, vláda koupí 1 000 výtisků a distribuuje je do knihoven.
3
V Norsku je považován striptýz za formu umění - kvůli odvádění daní.
4
Král je nazýván "Norský král "a nikdy ne "Král Norska "aby bylo zřejmě, že král patří zemi a ne krajina králi.
5
Norsko se původně volalo "Nordweg", což v překladu znamenalo "Severní cesta ".
6
Všichni vězni v Norsku mají ve svých celách přístup k internetu.
7
V roce 2008 udělili rytířský titul tučňákovi.
8
Norské státní vysoké školy jsou zdarma pro studenty z celého světa.
9
V Norsku najdete městečko s názvem "Hell" (peklo).
10
Norsko je největším vývozcem lososů na světě.
Byly informace na této stránce užitečné?