Skip to main content

Dovolená Egypt 2023

dní

Nejpopulárnější dovolené v Egyptě

Nenašli jste dovolenou snů?
Vyplňte krátký formulář a najdeme ji za vás
Vyplnit formulář
Cestování s jedničkou na trhu
Jsme na trhu již 15 let a ve světě cestování víme přesně jak na to. Pomůžeme vám s dovolenou, letenkami, pojištěním, pronájmem auta a dalším.

FAQ - Často kladené otázky

Jsou zobrazené ceny dovolené v Egyptě konečné?

Ceny všech nabídek v Egyptě na stránce pelikan.cz jsou konečné včetně povinných poplatků. Ceny neobsahují jen volitelné služby (např. cestovní pojištění v Egyptě) nebo poplatky, pokud se platí pouze na místě (např. místní poplatky na recepci hotelu) nebo poplatky za vstupní víza, které se platí na letišti po příletu, nebo se vyřizují individuálně elektronicky a tak dále.

Co v Egyptě znamená označení hotelů Adults only?

Adults only jsou hotely v Egyptě, které jsou určeny pouze pro dospělé osoby resp. osoby od určitého věku a to nejen v Egyptě (např od 14, 16, nebo 18 let). Tyto hotely a resorty neakceptují rodiny s dětmi a jsou vhodné zejména pro páry a lidi, kteří vyhledávají klidnou atmosféru hotelu.

Jaký je postup v Egyptě v případě, že mám zájem o více než 1 pokoj?

Většina rezervačních systémů v Egyptě funguje na principu individuálních rezervací a zadaný počet osob umisťují do 1 společného pokoje. V případě zájmu o pobyt pro více osob a více než 1 pokoj nás však stačí kontaktovat a my za vás vše vyřídíme.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefon: 02/321 66 321

Čo ak mám počas dovolenky v Egyptě záujem o iný typ stravy, iný počet osôb, alebo termín ako je na stránke?

V prípade záujmu o iný typ stravovania,iný počet osôb, alebo iný termín dovolenky v Egyptě nás stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Je možné za pobyt v Egyptě uhradit zálohu a zbytek uhradit později?

V případě zájmu o zálohovou úhradu dovolené v Egyptě nás prosím kontaktujte emailem na pobyty@pelikan.sk nebo telefonicky 02/321 66 321 případně uveďte tento požadavek v poznámce rezervace.

Rádi Vám prověříme jestli touroperátor vybrané dovolené v Egyptě umožňuje zálohovou úhradu a budeme Vás informovat o podmínkách a splatnosti zbývající části. Touroperátoři většinou umožňují zálohovou úhradu pro pobyty s nástupem o více než cca 30-60 dní, ale zároveň to závisí i na jiných faktorech jako je např. typ letenek apod. Výše zálohové úhrady v Egyptě se může pohybovat u některých CK už od 10%, ale obvykle je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkem do cca 35 dní před odjezdem.

Jaký je postup po úhradě?

Po obdržení oznámení z banky do CK Pelikán o úspěšné úhradě celkové ceny objednávky, ověříme vše obratem a dáme vám co nejdřívě vědět.

V případě, že budou všechny produkty a služby v objednávce ve stejné cenové hladině dostupné, potvrdíme Vám e-mailem jejich úspěšnou rezervaci a vystavení.

V případě, že bude minimálně jeden z produkt či služeb v objednávce stejné cenové hladině nedostupný, resp. dostupný pouze s vyšší cenou, budeme Vás o této skutečnosti informovat telefonicky nebo e-mailem, jakmile to bude možné. Zároveň Vám nabídneme nejvýhodnější alternativu, která bude v daném čase k dispozici. Pokud by Vám žádná z nabízených možností nebo alternativ pobytu v Egyptě nevyhovovala, uhrazenou částku Vám budeme obratem refundovat na Váš účet nebo přímo na Vaši platební kartu (podle způsobu vaší úhrady).

Co znamená označení pokoje "Cenově zvýhodněná / Economy" v Egyptě?

Tento typ pokojů v Egyptě bývá označován také jako "Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp" apod. Jde o pokoje v Egyptě, které jsou cenově zvýhodněné a mohou (ale také nemusí) mít nějaký handicap. (Menší rozloha, horší poloha, výhled do provozní části hotelu, menší okno, bez balkonu, při výtahu, bez rekonstrukce apod). Jelikož rozdíl v ceně mezi takovým a standardním typem pokoje bývá v Egyptě častokrát pár eur na osobu na celý pobyt, doporučujeme zvolit raději standardní typ pokoje. Rádi Vám pomůžeme s identifikací a výběrem vhodného typu ubytování.

Nenašli jste dovolenou vašich snů?
Řekněte nám o ní pár informací a my se ji pokusíme najít za vás!

Dovolená v Egyptě

Letná dovolená v Egyptě je už taková pomyslná česká klasika. Je to tropická destinace s příjemnými teplotami i během zimních měsíců a zároveň zájezdy v Egyptě nabízejí možnost vyžití i pro ty, kteří si libují v adrenalinových vodních sportech nebo objevování tajemné historie z dob faraonů. Poznávací zájezd v údolí králů či v Luxoru vás přenese do dob dávno minulých a vy budete mít pocit, že jste se doopravdy vrátili v čase. 

Top dovolenkové destinace v Egyptě

Pro relax jsou nejoblíbenější letoviska jako Hurghada, Sharm El Sheikh a Marsa Alam. Najdete tam totiž luxusní hotelové resorty s All Inclusive službami, díky kterým se budete cítit jako v bavlnce a skutečně si na vaší last minute dovolené v Egyptě odpočinete. Navíc jsou všechna tato egyptská letoviska přímo na pobřeží Rudého moře, které vám zaručí fantastickou podmořskou podívanou. Takže pokud jste někdy toužili během letního zájezdu potkat postavičky z pohádky Hledá se Nemo, tady budete mít příležitost skoro na každém kroku. 

Víza do Egypta

Na dovolenou v Egyptě budete potřebovat cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po návratu. Čeští občané cestující do Egypta potřebují vstupní vízum, které si mohou za poplatek zakoupit přímo na letišti před odletem. Víza lze zajistit ihned po příletu na letiště, vybavíte je i prostřednictvím Vaší cestovní kanceláře. Turistická víza na jeden vstup jsou platné 3 měsíce s maximální délkou pobytu 1 měsíc, vícenásobné jsou platná na 6 měsíců, maximální délka pobytu 1 měsíc.

Byly informace na této stránce užitečné?