Skip to main content

First minute dovolená Bulharsko 2022

dní

Nejpopulárnější dovolené v Bulharsku

Nenašli jste dovolenou snů?
Vyplňte krátký formulář a najdeme ji za vás
Vyplnit formulář
Cestování s jedničkou na trhu
Jsme na trhu již 15 let a ve světě cestování víme přesně jak na to. Pomůžeme vám s dovolenou, letenkami, pojištěním, pronájmem auta a dalším.

FAQ - Často kladené otázky

Jsou zobrazené ceny dovolené v Bulharsku konečné?

Ceny všech nabídek v Bulharsku na stránce pelikan.cz jsou konečné včetně povinných poplatků. Ceny neobsahují jen volitelné služby (např. cestovní pojištění v Bulharsku) nebo poplatky, pokud se platí pouze na místě (např. místní poplatky na recepci hotelu) nebo poplatky za vstupní víza, které se platí na letišti po příletu, nebo se vyřizují individuálně elektronicky a tak dále.

Co v Bulharsku znamená označení hotelů Adults only?

Adults only jsou hotely v Bulharsku, které jsou určeny pouze pro dospělé osoby resp. osoby od určitého věku a to nejen v Bulharsku (např od 14, 16, nebo 18 let). Tyto hotely a resorty neakceptují rodiny s dětmi a jsou vhodné zejména pro páry a lidi, kteří vyhledávají klidnou atmosféru hotelu.

Jaký je postup v Bulharsku v případě, že mám zájem o více než 1 pokoj?

Většina rezervačních systémů v Bulharsku funguje na principu individuálních rezervací a zadaný počet osob umisťují do 1 společného pokoje. V případě zájmu o pobyt pro více osob a více než 1 pokoj nás však stačí kontaktovat a my za vás vše vyřídíme.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefon: 02/321 66 321

Co když mám zájem o jiný typ stravy, jiný počet osob, nebo jiný termín než je na stránce?

V případě zájmu o jiný typ stravování, jiný počet osob, nebo jiný termín v Bulharsku nás stačí kontaktovat telefonicky nebo emailem a rádi Vám prověříme dostupnost a připravíme nabídku přesně podle Vašich požadavků a preferencí.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefon: 02/321 66 321

Je možné za pobyt v Bulharsku uhradit zálohu a zbytek uhradit později?

V případě zájmu o zálohovou úhradu dovolené v Bulharsku nás prosím kontaktujte emailem na pobyty@pelikan.sk nebo telefonicky 02/321 66 321 případně uveďte tento požadavek v poznámce rezervace.

Rádi Vám prověříme jestli touroperátor vybrané dovolené v Bulharsku umožňuje zálohovou úhradu a budeme Vás informovat o podmínkách a splatnosti zbývající části. Touroperátoři většinou umožňují zálohovou úhradu pro pobyty s nástupem o více než cca 30-60 dní, ale zároveň to závisí i na jiných faktorech jako je např. typ letenek apod. Výše zálohové úhrady v Bulharsku se může pohybovat u některých CK už od 10%, ale obvykle je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkem do cca 35 dní před odjezdem.

Jaký je postup po úhradě?

Po obdržení oznámení z banky do CK Pelikán o úspěšné úhradě celkové ceny objednávky, ověříme vše obratem a dáme vám co nejdřívě vědět.

V případě, že budou všechny produkty a služby v objednávce ve stejné cenové hladině dostupné, potvrdíme Vám e-mailem jejich úspěšnou rezervaci a vystavení.

V případě, že bude minimálně jeden z produkt či služeb v objednávce stejné cenové hladině nedostupný, resp. dostupný pouze s vyšší cenou, budeme Vás o této skutečnosti informovat telefonicky nebo e-mailem, jakmile to bude možné. Zároveň Vám nabídneme nejvýhodnější alternativu, která bude v daném čase k dispozici. Pokud by Vám žádná z nabízených možností nebo alternativ pobytu v Bulharsku nevyhovovala, uhrazenou částku Vám budeme obratem refundovat na Váš účet nebo přímo na Vaši platební kartu (podle způsobu vaší úhrady).

Co znamená označení pokoje "Cenově zvýhodněná / Economy" v Bulharsku?

Tento typ pokojů v Bulharsku bývá označován také jako "Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp" apod. Jde o pokoje v Bulharsku, které jsou cenově zvýhodněné a mohou (ale také nemusí) mít nějaký handicap. (Menší rozloha, horší poloha, výhled do provozní části hotelu, menší okno, bez balkonu, při výtahu, bez rekonstrukce apod). Jelikož rozdíl v ceně mezi takovým a standardním typem pokoje bývá v Bulharsku častokrát pár eur na osobu na celý pobyt, doporučujeme zvolit raději standardní typ pokoje. Rádi Vám pomůžeme s identifikací a výběrem vhodného typu ubytování.

Nenašli jste dovolenou vašich snů?
Řekněte nám o ní pár informací a my se ji pokusíme najít za vás!

Dovolená v Bulharsku

Bulharsko je skvělé místo pro vaší dovolenou a ví to i tisíce Čechů, které do této země směřují za sluncem, levnou dovolenou a oblíbenou gastronomií. Dokazuje to i skutečnost, že můžete český jazyk slyšet na všech plážích i v místních podnicích, a to už desítky let.

Ať už jste rodina s dětmi nebo starší turisté, kterým se nechce cestovat daleko, Bulharsko je vhodná alternativa pro všechny, kteří chtějí bezstarostnou dovolenou za dobrou cenu. Ubytování v All Inclusive hotelech i rozlehlejších soukromých apartmánech zde najdete i v hlavní sezóně za velmi výhodné sumy, takže o Bulharsku jednoznačně platí tvrzení "za málo peněz, hodně muziky."

Do Bulharska se rozhodně vydejte někdy v období od dubna do září, kdy zde panuje slunečné a teplé počasí s průměrnou teplotou kolem 23°C. V hlavních letních měsících bývají nejvyšší teploty až na úrovni 32°C, což už zaručuje pořádný tropický zážitek. Neváhejte a prozkoumejte i vnitrozemí, kde se nachází hlavní město Sofia nebo nádherný Národní park Rila.

 

Byly informace na této stránce užitečné?