Skip to main content

First minute dovolená Bulharsko 2023

dní

Nejpopulárnější dovolené v Bulharsku

Nenašli jste dovolenou snů?
Vyplňte krátký formulář a najdeme ji za vás
Vyplnit formulář
Cestování s jedničkou na trhu
Jsme na trhu již 15 let a ve světě cestování víme přesně jak na to. Pomůžeme vám s dovolenou, letenkami, pojištěním, pronájmem auta a dalším.

FAQ - Často kladené otázky

Jsou zobrazené ceny dovolené v Bulharsku konečné?

Ceny všech nabídek v Bulharsku na stránce pelikan.cz jsou konečné včetně povinných poplatků. Ceny neobsahují jen volitelné služby (např. cestovní pojištění v Bulharsku) nebo poplatky, pokud se platí pouze na místě (např. místní poplatky na recepci hotelu) nebo poplatky za vstupní víza, které se platí na letišti po příletu, nebo se vyřizují individuálně elektronicky a tak dále.

Co v Bulharsku znamená označení hotelů Adults only?

Adults only jsou hotely v Bulharsku, které jsou určeny pouze pro dospělé osoby resp. osoby od určitého věku a to nejen v Bulharsku (např od 14, 16, nebo 18 let). Tyto hotely a resorty neakceptují rodiny s dětmi a jsou vhodné zejména pro páry a lidi, kteří vyhledávají klidnou atmosféru hotelu.

Jaký je postup v Bulharsku v případě, že mám zájem o více než 1 pokoj?

Většina rezervačních systémů v Bulharsku funguje na principu individuálních rezervací a zadaný počet osob umisťují do 1 společného pokoje. V případě zájmu o pobyt pro více osob a více než 1 pokoj nás však stačí kontaktovat a my za vás vše vyřídíme.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefon: 02/321 66 321

Čo ak mám počas dovolenky v Bulharsku záujem o iný typ stravy, iný počet osôb, alebo termín ako je na stránke?

V prípade záujmu o iný typ stravovania,iný počet osôb, alebo iný termín dovolenky v Bulharsku nás stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Je možné za pobyt v Bulharsku uhradit zálohu a zbytek uhradit později?

V případě zájmu o zálohovou úhradu dovolené v Bulharsku nás prosím kontaktujte emailem na pobyty@pelikan.sk nebo telefonicky 02/321 66 321 případně uveďte tento požadavek v poznámce rezervace.

Rádi Vám prověříme jestli touroperátor vybrané dovolené v Bulharsku umožňuje zálohovou úhradu a budeme Vás informovat o podmínkách a splatnosti zbývající části. Touroperátoři většinou umožňují zálohovou úhradu pro pobyty s nástupem o více než cca 30-60 dní, ale zároveň to závisí i na jiných faktorech jako je např. typ letenek apod. Výše zálohové úhrady v Bulharsku se může pohybovat u některých CK už od 10%, ale obvykle je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkem do cca 35 dní před odjezdem.

Jaký je postup po úhradě?

Po obdržení oznámení z banky do CK Pelikán o úspěšné úhradě celkové ceny objednávky, ověříme vše obratem a dáme vám co nejdřívě vědět.

V případě, že budou všechny produkty a služby v objednávce ve stejné cenové hladině dostupné, potvrdíme Vám e-mailem jejich úspěšnou rezervaci a vystavení.

V případě, že bude minimálně jeden z produkt či služeb v objednávce stejné cenové hladině nedostupný, resp. dostupný pouze s vyšší cenou, budeme Vás o této skutečnosti informovat telefonicky nebo e-mailem, jakmile to bude možné. Zároveň Vám nabídneme nejvýhodnější alternativu, která bude v daném čase k dispozici. Pokud by Vám žádná z nabízených možností nebo alternativ pobytu v Bulharsku nevyhovovala, uhrazenou částku Vám budeme obratem refundovat na Váš účet nebo přímo na Vaši platební kartu (podle způsobu vaší úhrady).

Co znamená označení pokoje "Cenově zvýhodněná / Economy" v Bulharsku?

Tento typ pokojů v Bulharsku bývá označován také jako "Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp" apod. Jde o pokoje v Bulharsku, které jsou cenově zvýhodněné a mohou (ale také nemusí) mít nějaký handicap. (Menší rozloha, horší poloha, výhled do provozní části hotelu, menší okno, bez balkonu, při výtahu, bez rekonstrukce apod). Jelikož rozdíl v ceně mezi takovým a standardním typem pokoje bývá v Bulharsku častokrát pár eur na osobu na celý pobyt, doporučujeme zvolit raději standardní typ pokoje. Rádi Vám pomůžeme s identifikací a výběrem vhodného typu ubytování.

Nenašli jste dovolenou vašich snů?
Řekněte nám o ní pár informací a my se ji pokusíme najít za vás!

Dovolená v Bulharsku

Dovolená v Bulharsku má u nás poněkud nostalgickou konotaci. Nedá se tomu divit, vždyť tato země byla pro Čechy dlouhá léta asi tou nejpopulárnější letní destinací. Jenže časy se mění a do Bulharska už dnes cestují turisté z celého světa. Jedná se o opravdu různorodý kus země a každý si zde najde to, co potřebuje. Od romantických zasněžených svahů Banska a Pamporova přes podmanivé budovy byzantské architektury či písečné pláže na břehu Černého moře.
 

Co vidět a zažít během dovolené v Bulharsku?


Pláže


Nezpochybnitelným faktem je, že na dovolenou v Bulharsku se nejfrekventovaněji cestuje během léta, a to kvůli nádhernému pobřeží. Tyto oblasti, zejména Slunečné pobřeží a Zlaté písky, jsou pro turisty výborně vybaveny. Panorama je jako stvořené pro sladké nicnedělání. Místa jsou navíc okořeněna o krásné historické památky a budovy. U pláží se nabízí ubytování zejména v hotelích, ale pokud preferujete větší soukromí, najdete ubytování i v několika rybářských vesnicích.
 

Národní park Pirin


U makedonsko-bulharsko-řeckého trojmezí se nachází jeden krásný přírodní poklad, a to Národní park Pirin. Je velký přibližně 40 000 hektarů, včetně nejvyššího vrchu pohoří Pirin, 2914 metrů vysoké hory Vihren. Nachází se zde 176 pohádkových jezer a v období, kdy taje sníh, vznikají i další. Téměř 80 % území národního parku tvoří lesy i se staletí starými mohutnými borovicemi. Pokud se rozhodnete zpestřit svoji dovolenou v Bulharsku návštěvou Národního parku Pirin, obohatíte se o jeden opravdu nezapomenutelný zážitek.
 


shutterstock_1827205154 (1)

 

Plovdiv


Plovdiv je druhé největší město Bulharska. V rozměrech ho sice předbíhá Sofie, ale Plovdiv má navrch v kontextu historických památek. Na rozdíl od hlavního města se totiž pyšní krásným starým městem plným kouzelného dědictví z římských a osmanských dob. Největším architektonickým podkladem města je římské divadlo postavené v 1. století, ale stále fungující. Pokud se během dovolené v Bulharsku rozhodnete navštívit Plovdiv, uvidíte nejstarší a zároveň stále obydlené město Evropy.
 

Sofie


Pulzující Sofie, která je impozantní směsí moderních a historických elementů, je hlavním městem Bulharska. Její atmosféra je zcela jedinečná, protože i když se nachází v jihovýchodní Evropě, nepřipomíná ostatní balkánská hlavní města. Je povinnou, ale zároveň i velmi příjemnou a sympatickou zastávkou každé dovolené v Bulharsku. Vždyť je plná kaváren, restaurací a její nabídka historických památek je také dost kvalitní.

Rilský monastýr


Rila je bulharské pohoří nazývané také bulharský Jeruzalém. Je domovem jednoho krásného ortodoxního kláštera zasazeného do lesnaté oblasti. Jmenuje se Rilský monastýr. Byl postaven v 10. století, i když jeho dnešní podoba je výsledkem různých nutných renovací až do roku 1800. Jedná se o nejslavnější a nábožensky nejuctívanější svatyni bulharské pravoslavné církve, takže pokud vás lákají sakrální atrakce, Rila by měla být součástí vašeho itineráře.
 

Nesebar


Město Nesebar je se svým unikátním poloostrovem považováno za perlu Černého moře. Bylo založeno ve starověku, kdy se ještě jmenovalo Menebria. Vzniklo z iniciativy Tráků, později zde vládli i Řekové, Římané, Byzantinci, Bulhaři i Osmané. Ulice s kočičími hlavami jsou zdobeny kostely, jejichž historie sahá až do 5. století. Díky svým historickým památkám je Nesebar součástí světového dědictví UNESCO.
 

Jak dlouho trvá let do Bulharska?


Pokud byste letěli z Prahy do Sofie, na palubě byste byli necelé dvě hodiny. Z Prahy do Burgasu trvá let přibližně o 20 minut déle. To znamená, že na dovolenou do Bulharska doletíte z České republiky opravdu rychle.
 

Kdy cestovat do Bulharska?


Ideální čas pro letní dovolenou v Bulharsku je období mezi červnem a zářím. Pokud cestujete za lyžováním, tak se do Bulharska vydejte, logicky, v zimních měsících, mezi prosincem a březnem.
 

Jaké doklady potřebuji na dovolenou v Bulharsku?


Občané EU se na dovolenou v Bulharsku dostanou pouze s občanským průkazem. Děti do 15 let potřebují samostatný cestovní pas.

 

Byly informace na této stránce užitečné?