Skip to main content

Levné letenky Chorvatsko

Chorvatsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Chorvatska

Zajímavosti o Chorvatsku

Hledáte levnou letenku do Chorvatska? Výhodné ubytování v apartmánu či hotelu v Chorvatsku? Na Pelikan.cz si můžete porovnat ceny letenek, ubytování či pronájmu aut v celém Chorvatsku.

Chorvatsko dlouhá léta patří mezi Čechy k nejoblíbenějším letním destinacím. Nabízí dokonalé pláže, historická městečka a množství neprobádaných ostrovů v Jaderském moři. Mezi největší klasiky patří Dubrovnik a Zadar, ale ať už si vyberete kterékoliv město nebo městečko u moře, špatnou volbu neuděláte. Dovolená v Chorvatsku prostě potěší vždy.

Jak na levné letenky do Chorvatska

Ještě donedávna bylo nejběžnějším způsobem jak se dostat do Chorvatska dlouhé cestování autem. Dnes však už několik leteckých společností nabízí levné letenky do Chorvatska, hlavně do Záhřebu a do Splitu. Let do Chorátska trvá jen 1 hodinu.

Více Zobrazit méně

TOP města v Chorvatsku

Záhřeb

Obrovskou výhodou hlavního města Chorvatska, Záhřebu je, že není tak velký a všude máte všechno blízko. Klidně si jedno odpoledne vyčleňte jen na to, že se budete toulat uličkami tohoto starého města. Další nespornou výhodou jsou jeho ceny. Částky za oběd v restauraci nebo posezení v kavárně se pohybují na přibližně stejné úrovni jako u nás. Přímo v historickém centru se nachází i rozsáhlý park, do kterého máte vstup zdarma.

Ať už se vydáte do Záhřebu v létě nebo v zimě, určitě si nenechte ujít zdejší katedrálu. Podle historiků patří mezi sto nejkrásnějších a nejcennějších památek světa. Stavbu dokončili v jedenáctém století, ale bohužel o dvě stě let později ji zničili Tataři. Při obnově se architekti zaměřili zejména na gotický styl, který jí momentálně nejvíce dominuje.

Záhřeb byl dlouhá léta známý jako centrum dobré zábavy a hudby. Lidé, jak kdyby chtěli zapomenout na to negativní, co bylo kolem nich, a proto se raději bavili a vytvářeli si kolem sebe harmonickou atmosféru. Tato tradice se udržuje nadále a ve městě najdete několik kvalitních klubů. Totéž platí o sportovních akcích, kterých zde během roku najdete nepočetně. Kromě prvotřídního fotbalu se zde hraje výborný basketbal, volejbal, ale dokáží se zde uskutečnit i závody ve sjezdovém lyžování!

Levné letenky do Záhřebu můžete rezervovat výhodně zejména z Prahy a Vídně. Dostanete se tam komfortně a bez přestupu s aerolinkami Croatia Airlines a Austrian Airlines, případně s jedním přestupem se společností Lufthansa nebo Air Serbai. Přímý let trvá přibližně hodinu.

Největší a nejrušnější chorvatské letiště se nachází v hlavním městě Záhřeb. Leží 10 kilometrů jihovýchodně od hlavního nádraží v Záhřebu. Základnu zde má letecká společnost Croatia Airlines.

Zadar

Geografická poloha uprostřed Jadranu dělá ze Zadaru výborný výchozí bod pro dovolenou v Chorvatsku. Považuje se za centrum Severní Dalmácie a je velmi dostupnou destinací, ať už autem, případně letecky. Nachází se na rozmezí několika geograficky odlišných chorvatských regionů v sousedství historických městeček jako jsou Nin, Pag, Biograd, Obrovac, Benkovac.

Město Zadar je v podstatě šikovným spojením historických krás a všech výhod, které potřebuje dnešní cestovatel. Nabízí mnoho turistických atrakcí, ideální ubytování, autochtonní gurmánské delikatesy, kulturní památky, moderní sportoviště a pestrý program možných výletů.

Zadar je jednou z nejpopulárnějších chorvatských turistických destinací a podle londýnských novin Guardian je "centrem zábavy na Jadranu", respektive "chorvatskou Mekkou cool atmosféry".

Levné letenky do Zadaru lze rezervovat výhodně zejména z Prahy a Vídně. Dostanete se tam komfortně s aerolinkami Croatia Airlines, Eurowings, Austrian Airlines či Lufthansa. Přímý let trvá přibližně hodinu.

Letiště Zadar najdete v městečku Zemunik Donji. Od Zadaru je vzdálené jen cca 8 km. Letiště Zadar mělo jako jedno z mála letišť na světě přistávací dráhu propojenou s cestou veřejné komunikace. Tato cesta byla však po nátlaku Evropské unie v roce 2010 uzavřena.

Split

Split je dominantním kulturním a hospodářským centrem Chorvatska. Jde zároveň o nejrušnější pobřežní město této sluneční země. Díky své poloze je Split jedno z nejslunečnějších míst nejen v Chorvatsku, ale i v celé Evropě. Ve zkratce je to město, kterému nechybí nic, po čem by srdce rekreantů zatoužilo. Bary, restaurace, noční život, moderní promenáda Riva.

Město jižanského temperamentu a křižovatka všech cest do středního Jadranu je známé takové pod názvem Spalato. Toto místo učaruje každého návštěvníka, protože nabízí řadu rozmanitých možností všelijakého druhu pro strávení plnohodnotných dní vytoužené dovolené.

Split je určitě tím pravým místem pro ty, kteří mají rádi lodě a plavba je jejich neskrývanou vášní. Najdete zde velký námořní přístav, díky kterému patří Split, spolu s Rijekou a Zadarem k hlavním chorvatským přístavům.

Ve Splitu si přijdou na své i turisté hledající stopy minulosti, propojení historie s kouskem navštívené země či kulturní vyžití. Svůj hlad po poznání mohou utišit v historickém centru města, kde se koncentrují nejvýznamnější historické památky Splitu.

Split je ostatně i skvělý výchozí bod pro rekreanty. Ať už směřují do Splitu autem nebo letecky, jen pár desítek kilometrů od této metropole najdete jedny z nejkrásnějších pláží Chorvatska. Ze Splitu je to jen na skok na Makarskou riviéru či Šibenik, případně na oblíbené ostrovy Brač a Hvar.

Levné letenky do Splitu lze rezervovat výhodně zejména z Prahy a Vídně. Dostanete se tam komfortně s aerolinkami Croatia Airlines, Eurowings, Austrian Airlines či Lufthansa. Přímý let trvá přibližně hodinu.

Mezinárodní letiště ve Splitu, nazývané takové letiště Resnik, se nachází zhruba 20 kilometrů od města. Je to druhé nejrušnější letiště v Chorvatsku, přičemž většinu cestujících tvoří rekreanti směřující za odpočinkem z mnoha evropských měst.

Dubrovník

Více jak tisíc let historie tohoto nádherného a legendárního městečka je přítomno v každé jeho části. Dubrovník je město - muzeum a živé jeviště, ideální spojení historie a současnosti. Obklopují ho středověké hradby, dlouhé 1 940 m, které se zachovaly v původním stavu a jsou otevřeny pro návštěvníky jako největší atrakce. Od roku 1979 je město pod ochranou UNESCO.

Dubrovník je v první řadě kulturní destinací, která kromě památkového bohatství nabízí řadu kulturních událostí a festivalů. Dubrovník je i dovolenkovou destinací, která má vynikající letecké spojení se všemi významnějšími evropskými městy a je dokonalým místem na začátek dovolené v Chorvatsku.

Dubrovník přináší skvělou možnost potkat velké množství sólo cestovatelů, kteří se rozhodli prozkoumat Balkán. Město je přímo stvořené pro objevování starého města, pláží, na výlety loďkami, cyklistiku či turistiku. Kromě toho nabízí široký výběr ubytování a je výborným odrazovým můstkem pro výlety do nedalekých oblastí, jakými jsou například ostrov Korčula, Bosna a Hercegovina či Černá Hora.

Levné letenky do Dubrovníku lze rezervovat výhodně zejména z Prahy a Vídně. Dostanete se tam komfortně s aerolinkami Croatia Airlines, Eurowings, Austrian Airlines či Lufthansa. Přímý let trvá přibližně hodinu.

Mezinárodní letiště v Dubrovníku, taktéž přezdívané i letiště Čilipi se nachází jen 15 kilometrů od historického centra města. Je to třetí nejrušnější letiště v Chorvatsku. Je mimořádně oblíbené zejména u rekreantů cestujících za odpočinkem, mořem a krásami tohoto regionu.

Užitečné info o Chorvatsku

Jaké doklady potřebuji při cestě do Chorvatska?

Do Chorvatska nepotřebujete cestovní pas, bude Vám stačit platný občanský průkaz. Platnost občanského průkazu musí být však minimálně 6 měsíců po návratu. Děti musí mít vlastní cestovní pas.

Jaké je počasí v Chorvatsku?

Klima v Chorvatsku podél jadranského pobřeží je mírně středomořské. V létě je hlavně pěkné počasí s průměrnými denními teplotami okolo 30 °C. Zimy jsou na pobřeží mírné s denními teplotami kolem 5-10 °C. V srpnu je teplota moře nejvyšší a může dosáhnout i 27 °C a v zimě neklesá pod 9 °C.

Jadranské pobřeží má typické středozemní klima podobné ostatním regionům Jadranu. Po celý rok se vyznačuje suchým, teplým a slunečným počasím. Zima bývá mírná. Letní teploty se pohybují v průměru kolem 30 °C. Východní část země mívá teplé léto a chladnou zimu. Severozápadní část země zasahují alpské podmínky se silnými srážkami, mírným létem a velmi chladnou zimou.

Chorvatsko Počasí

Jaké jsou ceny v Chorvatsku a je Chorvatsko drahá země?

Národní měnou v Chorvatsku je Chorvatská kuna, ale platit je možné téměř všude i eurem. V porovnání s Českem jsou v Chorvatských obchodech ceny za potraviny přibližně stejně vysoké jako u nás. Jen pivaři mají smůlu, pivo je tam mnohem dražší v restauracích i v obchodech. Mnoho lidí ceny potravin v Chorvatsku zajímá z toho důvodu, že na dovolenou do Chorvatska cestují bez zajištění stravy a chtějí si ji připravovat sami. Před cestou do vaší konkrétní destinace se podívejte na název lokálního supermarketu, aktuální letáky s cenami jídla a pití totiž najdete i přímo na jejich stránkách.

FreeCurrencyRates.com

Jaký je aktuální čas v Chorvatsku?

V Chorvatsku je stejný čas jako v České republice.

Letecké statistiky o Chorvatsku

  • Počet mezinárodních letišť v Chorvatsku: 6.

  • Nejoblíbenější města v Chorvatsku jsou: Split, Zadar, Dubrovník, Záhreb, Rijeka.

Tipy co vidět v Chorvatsku

10 zajímavostí o Chorvatsku

1
První vodní elektrárna na světě se nachází na řece Krka, blízko Šibeniku.
2
Městečko Hum na Istrii je s 23 obyvateli uvedené v Guinessově knize rekordů jako nejmenší město.
3
V Chorvatsku vznikla první kravata a dnes ji nosí stovky milionů mužů po celém světě.
4
Z Chorvatska pochází i Dalmatin, konkrétně z Dalmácie.
5
Důvod pojmenování chorvatského platidla kuna je ten, že v minulosti lovci platili jejich kožešinami.
6
Nejznámějším národním parkem jsou Plitvice, kde před 50 lety vznikly nesmrtelné filmy o náčelníkovi Apačů Vinnetoua.
7
V Zadaru vznikl první mořský organ, který vyhrává vlivem moře a větru.
8
Z Chorvatska pocházel jeden z nejznámějších cestovatelů historie – Marco Polo.
9
Chorvatsko má 1 246 ostrovů, což ho řadí za Řecko na 2. místo ve Středomoří.
10
Nicola Tesla se narodil v chorvatské vesnici Smiljan.
Byly informace na této stránce užitečné?