Skip to main content

Levné letenky Záhřeb

Chorvatsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Záhřebu

Zajímavosti o Záhřebu

Obrovskou výhodou hlavního města Chorvatska, Záhřebu je, že není tak velký a všude máte všechno blízko. Klidně si jedno odpoledne vyčleňte jen na to, že se budete toulat uličkami tohoto starého města. Další nespornou výhodou jsou jeho ceny. Částky za oběd v restauraci nebo posezení v kavárně se pohybují na přibližně stejné úrovni jako u nás. Přímo v historickém centru se nachází i rozsáhlý park, do kterého máte vstup zdarma.

Ať už se vydáte do Záhřebu v létě nebo v zimě, určitě si nenechte ujít zdejší katedrálu. Podle historiků patří mezi sto nejkrásnějších a nejcennějších památek světa. Stavbu dokončili v jedenáctém století, ale bohužel o dvě stě let později ji zničili Tataři. Při obnově se architekti zaměřili zejména na gotický styl, který jí momentálně nejvíce dominuje.

Záhřeb byl dlouhá léta známý jako centrum dobré zábavy a hudby. Lidé, jak kdyby chtěli zapomenout na to negativní, co bylo kolem nich, a proto se raději bavili a vytvářeli si kolem sebe harmonickou atmosféru. Tato tradice se udržuje nadále a ve městě najdete několik kvalitních klubů. Totéž platí o sportovních akcích, kterých zde během roku najdete nepočetně. Kromě prvotřídního fotbalu se zde hraje výborný basketbal, volejbal, ale dokáží se zde uskutečnit i závody ve sjezdovém lyžování!

Levné letenky do Záhřebu můžete rezervovat výhodně zejména z Prahy a Vídně. Dostanete se tam komfortně a bez přestupu s aerolinkami Croatia Airlines a Austrian Airlines, případně s jedním přestupem se společností Lufthansa nebo Air Serbai. Přímý let trvá přibližně hodinu.

Největší a nejrušnější chorvatské letiště se nachází v hlavním městě Záhřeb. Leží 10 kilometrů jihovýchodně od hlavního nádraží v Záhřebu. Základnu zde má letecká společnost Croatia Airlines.

Více Zobrazit méně

Užitečné informace o Záhřebu

Jaké doklady potřebuji při cestě do Chorvatska?

Do Chorvatska nepotřebujete cestovní pas, bude Vám stačit platný občanský průkaz. Platnost občanského průkazu musí být však minimálně 6 měsíců po návratu. Děti musí mít vlastní cestovní pas.

Jaké je počasí v Chorvatsku?

Klima v Chorvatsku podél jadranského pobřeží je mírně středomořské. V létě je hlavně pěkné počasí s průměrnými denními teplotami okolo 30 °C. Zimy jsou na pobřeží mírné s denními teplotami kolem 5-10 °C. V srpnu je teplota moře nejvyšší a může dosáhnout i 27 °C a v zimě neklesá pod 9 °C.

Jadranské pobřeží má typické středozemní klima podobné ostatním regionům Jadranu. Po celý rok se vyznačuje suchým, teplým a slunečným počasím. Zima bývá mírná. Letní teploty se pohybují v průměru kolem 30 °C. Východní část země mívá teplé léto a chladnou zimu. Severozápadní část země zasahují alpské podmínky se silnými srážkami, mírným létem a velmi chladnou zimou.

Chorvatsko Počasí

Ceny v Záhřebu

Národní měnou v Chorvatsku je Chorvatská kuna, ale platit možná téměř všude i eurem. V porovnání s Českou republikou jsou v Chorvatských obchodech ceny za potraviny přibližně podobné, jako u nás. Jen pivaři zde mají smůlu. Pivo je tam mnohem dražší nejen v restauracích, ale také v obchodech. Mnoho lidí ceny potravin v Chorvatsku zajímá z toho důvodu, že na dovolenou do Chorvatska cestují bez zajištění stravy a chtějí si ji připravovat sami. Před cestou do Vaší konkrétní destinace, viz název lokálního supermarketu, aktuální letáky s cenami jídla a pití totiž najdete i přímo na jejich stránkách.

FreeCurrencyRates.com

Jaký je aktuální čas v Chorvatsku?

V Chorvatsku je stejný čas jako v České republice.

Tipy, co vidět v Záhřebu

10 zajímavostí o Chorvatsku

1
První vodní elektrárna na světě se nachází na řece Krka, blízko Šibeniku.
2
Městečko Hum na Istrii je s 23 obyvateli uvedené v Guinessově knize rekordů jako nejmenší město.
3
V Chorvatsku vznikla první kravata a dnes ji nosí stovky milionů mužů po celém světě.
4
Z Chorvatska pochází i Dalmatin, konkrétně z Dalmácie.
5
Důvod pojmenování chorvatského platidla kuna je ten, že v minulosti lovci platili jejich kožešinami.
6
Nejznámějším národním parkem jsou Plitvice, kde před 50 lety vznikly nesmrtelné filmy o náčelníkovi Apačů Vinnetoua.
7
V Zadaru vznikl první mořský organ, který vyhrává vlivem moře a větru.
8
Z Chorvatska pocházel jeden z nejznámějších cestovatelů historie – Marco Polo.
9
Chorvatsko má 1 246 ostrovů, což ho řadí za Řecko na 2. místo ve Středomoří.
10
Nicola Tesla se narodil v chorvatské vesnici Smiljan.
Byly informace na této stránce užitečné?