Skip to main content

Levné letenky Ukrajina

Ukrajina - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky na Ukrajinu

Zajímavosti o Ukrajině

S více než 600 000 kilometry čtverečními dosahuje Ukrajina titulu nejrozlehlejšího evropského státu. Z východu se otírá o Rusko, ze západu ho lemují polské hranice, na jeho jihozápadní hranici leží Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a na jižní straně hraničí s Moldavskem. Na severu ho obklopuje Bělorusko a na jihu Černé moře.

V jejím hlavním městě - Kyjevě se nachází nejhlubší položená stanice metra. Sviatoshynsky-Brovarska linka leží v hloubce sto pět metrů pod mořem.

U nás tak známá tradice malování velikonočních vajíček má původ právě u našeho východního souseda. Největší hudební nástroj pochází rovněž z Ukrajiny. Je píšťalového typu a nese jméno Trembita.

V zemi s jednou z nejvyšších vzdělanostních úrovní vůbec byla založena i jedna z prvních univerzit ve východní Evropě. Národ se silnou křesťanskou tradicí si na svém území desítkami let vybudoval velké množství chrámů a kostelů. Zářící zlatými klenutými katedrálami byl Kyjev v minulosti přezdívaný také jako "Jeruzalém Ruska". Ukrajina je plná příběhů z minulosti, tradic a nevšedních míst s autentickou atmosférou.

Levné letenky na Ukrajinu lze rezervovat i z našich končin. Oblíbené jsou přímé lety z Prahy či Vídně do Kyjeva.

Více Zobrazit méně

TOP města na Ukrajině

Kyjev

Hlavní město Ukrajiny, Kyjev, se rozkládá na březích řeky Dněpr. S úžasnými pravoslavnými chrámy, jejichž střechy zdobí zlaté cibulovité kopule, patří bezpochyby mezi ty nejkrásnější a nejstarší metropole Evropy.

Návštěva města může být pro někoho dobrodružstvím, a tak trochu i cesta v čase. Obrovské socialistické monumenty a hřbitovy připomínají prachem zapadlou minulost. Kyjev je plný okázalého přepychu a kontrastů.

V socialistických panelácích skrytých na okraji města se totiž žije jinak než v soukromých lóžích podniků v centru. Mnohé nóbl podniky však mají ekonomikou stlačené nízké ceny, které dělají město dostupné i pro našince. Kyjev je silným zážitkem, který nabízí mnoho k objevování.

Je mimořádně oblíbený i v očích Čechů. Levné letenky do Kyjeva nejčastěji koupíte i přímo z Prahy. Délka je kolem 1 hodiny a 40 minut. Letět můžete i s přestupem Vídně, odkud létají například letecké společnosti LOT, Airbaltic a Ukraine International Airlines.

Lvov

Lvov je s přibližně 800 tisíci obyvateli největším městem Západní Ukrajiny. Zajímavostí je, že až do roku 1939 patřil k Polsku a po Varšavě a Krakově byl třetím největším polským městem.

Dobrou zprávou pro české cestovatele je, že Lvov patří mezi živější města. Turistů tu, s výjimkou Ukrajinců a několika menšími skupinkami Poláků, příliš mnoho není - nabízí však mnoho. Galerie, kina, operu, noční život, aquapark a množství obchodů, kde lze nakoupit výrazně levnější, než u nás.

Lvov, původně třetí největší polské město, je dnes zaslouženě považováno za ukrajinské hlavní město kultury. Zkuste vynechat auta a autobusy a za kulturou se vydejte na ukrajinských kolech. Lvov má záviděníhodnou cykloinfrastrukturu.

Levné letenky do Lvova rezervujete z Prahy i Vídně. Přímý let do Lvova zajišťuje letecká společnost Wizz Air (z Prahy) a Austrian Airlines (z Vídně).

Odesa

Třetí největší ukrajinské město je zároveň největším městem na pobřeží Černého moře. Rusky mluvící ukrajinské město Oděsa je opředeno historií a kosmopolitní atmosférou.

Přímořské městečko je skvělou a nenákladnou alternativou letní dovolenové destinace. V okolí města lze nalézt množství krásných a velmi oblíbených písečných pláží.

Je to ideální destinace pro všechny, kteří chtějí spojit kratší citybreak v historickém městě s možností plážové dovolené. Mladší turisty zaujme i široká nabídka klubů a diskoték.

Levné letenky do Oděsy lze rezervovat z Prahy a Budapešti. Přímý let do Oděsy koupíte díky letecké společnosti Wizz Air, která v roce 2019 oznámila spuštění pravidelné linky.

Užitečné info o Ukrajině

Počasí v Ukrajině

Ukrajina má tzv. kontinentální klima. V jejím případě to znamená horká a suchá léta a studené zimy. Kdy cestovat na Ukrajinu? Nejvhodnější doba pro návštěvu je od dubna až do června. Lepší počasí, méně turistů.

Víza na Ukrajinu

Občané ČR mohou vstoupit na území Ukrajiny bez víz. Bez něj se mohou zdržet v zemi až 90 dní během 180 dní (pololetí). Cestovní pas musí zůstat v platnosti minimálně 3 měsíce od skončení cesty.

Ceny na Ukrajině

Oficiálním platidlem na Ukrajině jsou Hřivny. Jedno euro je přibližně 30 hřiven. Nejvýhodnější je zaměňovat eura přímo na místě.

Ve městech je dostatek bankomatů, kde se dá vybírat hotovost. Platby kartou jsou stále rozšířenější, avšak oproti České republice je tento způsob stále méně rozšířený.

Pro Čechy je Ukrajina, ve srovnání se západními zeměmi, levnější destinací. Ceny za běžné potraviny jsou tu zhruba o čtvrtinu nižší, než v našich končinách.

Ceny ubytování v Kyjevě či Ukrajině jsou pro našince často lákavé. Ubytování v hotelu lze rezervovat od 5 eur (asi 120 Kč) na noc. V Kyjevě najdete super luxusní hotely světových jmen, ale také velmi jednoduché a levné apartmány. Ceny si můžete zkontrolovat i přímo na stránce Pelikána.

Pokud si chcete půjčit auto a projet si Ukrajinu na vlastní pěst, doporučujeme auto rezervovat přes Pelikán a vyzvednout si ho už přímo na letišti.

Aktuální čas na Ukrajině

Na Ukrajině je o hodinu více, než v ČR.

Zdraví a očkování před cestou na Ukrajinu

Potřebné očkování na Ukrajině je takové, jako u nás. V zemi se nedoporučuje pít vodu z vodovodu kvůli její nízké kvalitě, a to ani po převaření.

10 zajímavostí o Ukrajině

1
S rozlohou 603 628 km2 je Ukrajina největším státem v Evropě
2
Ukrajina má asi 150 vysokých škol a univerzit, z nichž nejdůležitější jsou v Kyjevě, Lvově a Charkově
3
Ukrajinci nosí snubní prsten na pravé ruce
4
Ukrajina se může pyšnit první ústavou na světě
5
Ukrajinci jsou čtvrtým nejvzdělanějším národem na světě
6
Na Ukrajině se nachází i první univerzita založená ve východní Evropě
7
Stanice kyjevského metra Arsenalnaja je nejhlubší na světě, sahá do hloubky 105 metrů
8
Na Ukrajině se nachází jeden z nejmenších a nejkrásnějších hradů v Evropě, tzv. vlaštovčí hnízdo
9
Více než 70 % Ukrajinců nebylo nikdy v zahraničí
10
V hlavním městě Kyjev se nachází více než 25 obrovských chrámů či kostelů
Byly informace na této stránce užitečné?