Skip to main content

Levné letenky Ľvov

Ukrajina - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Lvova

Zajímavosti o Lvovu

Lvov je s přibližně 800 tisíci obyvateli největším městem Západní Ukrajiny. Zajímavostí je, že až do roku 1939 patřil k Polsku a po Varšavě a Krakově byl třetím největším polským městem.

Dobrou zprávou pro české cestovatele je, že Lvov patří mezi živější města. Turistů tu, s výjimkou Ukrajinců a několika menšími skupinkami Poláků, příliš mnoho není - nabízí však mnoho. Galerie, kina, operu, noční život, aquapark a množství obchodů, kde lze nakoupit výrazně levnější, než u nás.

Lvov, původně třetí největší polské město, je dnes zaslouženě považováno za ukrajinské hlavní město kultury. Zkuste vynechat auta a autobusy a za kulturou se vydejte na ukrajinských kolech. Lvov má záviděníhodnou cykloinfrastrukturu.

Levné letenky do Lvova rezervujete z Prahy i Vídně. Přímý let do Lvova zajišťuje letecká společnost Wizz Air (z Prahy) a Austrian Airlines (z Vídně).

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Ukrajině

Počasí v Ukrajině

Ukrajina má tzv. kontinentální klima. V jejím případě to znamená horká a suchá léta a studené zimy. Kdy cestovat na Ukrajinu? Nejvhodnější doba pro návštěvu je od dubna až do června. Lepší počasí, méně turistů.

Víza na Ukrajinu

Občané ČR mohou vstoupit na území Ukrajiny bez víz. Bez něj se mohou zdržet v zemi až 90 dní během 180 dní (pololetí). Cestovní pas musí zůstat v platnosti minimálně 3 měsíce od skončení cesty.

Ceny na Ukrajině

Oficiálním platidlem na Ukrajině jsou Hřivny. Jedno euro je přibližně 30 hřiven. Nejvýhodnější je zaměňovat eura přímo na místě.

Ve městech je dostatek bankomatů, kde se dá vybírat hotovost. Platby kartou jsou stále rozšířenější, avšak oproti České republice je tento způsob stále méně rozšířený.

Pro Čechy je Ukrajina, ve srovnání se západními zeměmi, levnější destinací. Ceny za běžné potraviny jsou tu zhruba o čtvrtinu nižší, než v našich končinách.

Ceny ubytování v Kyjevě či Ukrajině jsou pro našince často lákavé. Ubytování v hotelu lze rezervovat od 5 eur (asi 120 Kč) na noc. V Kyjevě najdete super luxusní hotely světových jmen, ale také velmi jednoduché a levné apartmány. Ceny si můžete zkontrolovat i přímo na stránce Pelikána.

Pokud si chcete půjčit auto a projet si Ukrajinu na vlastní pěst, doporučujeme auto rezervovat přes Pelikán a vyzvednout si ho už přímo na letišti.

Aktuální čas na Ukrajině

Na Ukrajině je o hodinu více, než v ČR.

Zdraví a očkování před cestou na Ukrajinu

Potřebné očkování na Ukrajině je takové, jako u nás. V zemi se nedoporučuje pít vodu z vodovodu kvůli její nízké kvalitě, a to ani po převaření.

Tipy, co vidět v Lvově

10 zajímavostí o Ukrajině

1
S rozlohou 603 628 km2 je Ukrajina největším státem v Evropě
2
Ukrajina má asi 150 vysokých škol a univerzit, z nichž nejdůležitější jsou v Kyjevě, Lvově a Charkově
3
Ukrajinci nosí snubní prsten na pravé ruce
4
Ukrajina se může pyšnit první ústavou na světě
5
Ukrajinci jsou čtvrtým nejvzdělanějším národem na světě
6
Na Ukrajině se nachází i první univerzita založená ve východní Evropě
7
Stanice kyjevského metra Arsenalnaja je nejhlubší na světě, sahá do hloubky 105 metrů
8
Na Ukrajině se nachází jeden z nejmenších a nejkrásnějších hradů v Evropě, tzv. vlaštovčí hnízdo
9
Více než 70 % Ukrajinců nebylo nikdy v zahraničí
10
V hlavním městě Kyjev se nachází více než 25 obrovských chrámů či kostelů
Byly informace na této stránce užitečné?