Skip to main content

Levné letenky Kyjev

Ukrajina - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Kyjeva

Zajímavosti o Kyjevě

Hlavní město Ukrajiny, Kyjev, se rozkládá na březích řeky Dněpr. S úžasnými pravoslavnými chrámy, jejichž střechy zdobí zlaté cibulovité kopule, patří bezpochyby mezi ty nejkrásnější a nejstarší metropole Evropy.

Návštěva města může být pro někoho dobrodružstvím, a tak trochu i cesta v čase. Obrovské socialistické monumenty a hřbitovy připomínají prachem zapadlou minulost. Kyjev je plný okázalého přepychu a kontrastů.

V socialistických panelácích skrytých na okraji města se totiž žije jinak než v soukromých lóžích podniků v centru. Mnohé nóbl podniky však mají ekonomikou stlačené nízké ceny, které dělají město dostupné i pro našince. Kyjev je silným zážitkem, který nabízí mnoho k objevování.

Je mimořádně oblíbený i v očích Čechů. Levné letenky do Kyjeva nejčastěji koupíte i přímo z Prahy. Délka je kolem 1 hodiny a 40 minut. Letět můžete i s přestupem Vídně, odkud létají například letecké společnosti LOT, Airbaltic a Ukraine International Airlines.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Kyjevě

Víza na Ukrajinu

Občané ČR mohou vstoupit na území Ukrajiny bez víz. Bez něj se mohou zdržet v zemi až 90 dní během 180 dní (pololetí). Cestovní pas musí zůstat v platnosti minimálně 3 měsíce od skončení cesty.

Počasí v Kyjevě

Kyjev se nachází v kontinentálním podnebném pásmu, pro které jsou příznačné horká a suchá léta a velmi studené zimy. Jaro a podzim trvají krátce. Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 19° C. Naopak, nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou -5° C, která však umí klesnout podstatně nižší.

Kdy tedy navštívit Kyjev? Ideální období bude od května do září. V červnu a červenci však počítejte s deštěm. Průměrně zde tehdy padne až 100 mm deště měsíčně.

KYJEV POČASÍ

Ceny v Kyjevě

Národní měnou je ukrajinská hřivna (UAH). Koruny zaměníte za hřivny bezproblémově na kterémkoli letišti nebo ve směnárně v ČR.

Hledáte hotel v Kyjevě? V Kyjevě můžete najít levné ubytování i přímo v centru města, jen třeba trochu pohlídat. Ceny ubytování a vzdálenost od centra si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

Veřejná doprava v Kyjevě je tvořena metrem, autobusy, tramvajemi a trolejbusy. Metro je přehledné a čisté, ačkoli může být někdy přeplněné. Názvy metrových stanic jsou i v angličtině. Metro jezdí od 05.30 hod. do 24.00 hod. Veřejná doprava je v zásadě velmi levná. Lístek na jednu jízdu stojí přibližně od 2 do 5 UAH, podle typu zvoleného dopravního prostředku. Pro přepravu metrem budete potřebovat plastové žetony do turniketů, které si koupíte přímo na stanici. Lístky v autobusech či tramvaji si musíte označit uvnitř dopravního prostředku.

Taxíky v Kyjevě jsou poměrně levné, cenu jízdy si však vždy domluvte předem. Pokud se vám zdá cena vysoká, zkuste ji sjednat nebo zastavte jiný taxík. Řízení v Kyjevě komplikuje azbuka na dopravních značkách. Po opuštění hlavního města se přidává i špatná kvalita silnic. Pokud si však chcete užít pohodlí vlastního auta, auto doporučujeme půjčit už u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou na Ukrajinu

Potřebné očkování na Ukrajině je takové, jako u nás. V zemi se nedoporučuje pít vodu z vodovodu kvůli její nízké kvalitě, a to ani po převaření.

Aktuální čas v Kyjevě

V Kyjevě je o hodinu více než v ČR.

Letecké statistiky o Kyjevě

  • Počet mezinárodních letišť v Kyjevě: 0.

Tipy, co vidět v Kyjevě

10 zajímavostí o Kyjevě

1
Kyjevu dominuje obrovská 62 metrů vysoká socha Matky Vlasti, která drží v ruce vztyčený meč. Spolu s podstavcem měří až 102 metrů, což z ní činí jednu z nejvyšších soch světa.
2
Kyjevská metrová stanice Zlatá brána je jedna s nejkrásnějších metrových stanic na světě.
3
V Kyjevě je třetí nejvíce navštěvovaný Mc´Donalds světa. Ročně přijme více než 2 miliony objednávek.
4
Kyjev se stal v 9. století hlavním městem Kyjevské Rusy, což byl nejstarší státní útvar Slovanů ve východní Evropě.
5
Neoficiální hymnou města je píseň "Jak tě nemohu milovat, můj Kyjeve".
6
Počet obyvatel Kyjeva se pohybuje okolo tří milionů obyvatel.
7
Kyjev je hrdinou. V roce 1965 totiž město získalo od Sovětského svazu titul hrdiny, a to za odpor vynaložený v bitvě o Kyjev v roce 1941. Bitvu vůči Němcům však město prohrálo.
8
Stanice metra Arsenalna je se svými 105 metry pod zemí nejhlubší metrovou stanicí světa. Byla postavena v roce 1960 vedle parlamentní budovy.
9
Kyjev má 3 velké fotbalové kluby: Dynamo, Obolon a Arsenal.
10
Název města je údajně odvozen od slova Kiy (nebo Kyi), což bylo jméno jednoho ze čtyř mýtických zakladatelů města (bratrů Kiya, Shcheka, Khoryva a sestry Lybid).
Byly informace na této stránce užitečné?