Skip to main content

Levné letenky Ekvádor

Akční letenky

Ekvádor

Jihoamerická země, která se rozprostírá poblíž rovníku a láká dobrodruhy z celého světa. Jeho pláže u Tichého oceánu znají a vyhledávají surfaři z celého světa. Úžasné na Ekvádoru je i to, že v průběhu jednoho dne můžete navštívit tropickou džungli, zasněžené kopce i pohádkové pláže. Území protínají Andy s činnými i vyhaslými sopkami, horkými prameny a bohatou vegetací.

Ekvádoru patří i souostroví Galapágy, které se nachází asi přibližně tisíc kilometrů západně od ekvádorského pobřeží. Ekvádor je menší stát, ale nabízí jednu z největších biodiverzitě na světě. Původně obývali úrodné části země indiánské kmeny, avšak v roce 1536 dobyli krajinu Španělé, kteří jí díky své poloze dali pojmenování Equator neboli rovník. V minulosti vyvíjel úsilí vytvořit silné společenství s okolními zeměmi, ale nakonec se z něj stal nezávislý stát.

Levné letenky do Ekvádoru lze rezervovat i s odletem z Prahy či Vídně. Přímý let do Ekvádoru z našich končin nenajdete. Pokud chcete levnou letenku, sledujte na Pelikánu akční nabídky společností KLM, Air France, Iberia nebo British Airways.

Více Zobrazit méně

Ekvádor

Quito

Čím je výjimečné hlavní město Ekvádoru? Například tím, že leží na úpatí sopky. Založili ho už v 16. století na ruinách původního města Inků. S nadmořskou výškou 2 850 metrů je nejvýše položeným hlavním městem na světě. I přes silné zemětřesení v roce 1917 si město drží statut jednoho z nejzachovalejších a největších v Latinské Americe. Může se pochlubit jedinečnou kolekcí chrámů, kostelů, katedrál a dalších cenných staveb.

Z tohoto důvodu bylo v roce 1978 zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Quito, oficiálně San Francisco de Quito je skvělým vstupním bodem pro cestující z Evropy. Zároveň je dobrým odrazovým můstkem pro výlety do Středu Země (Mitad del Mundo) a cestování po celé zemi.

Levné letenky do Quita lze rezervovat i s odletem z Prahy a Vídně. Přímý let do Quita sice z našich končin neexistuje, avšak velmi komfortně lze létat s jedním mezipřistáním s aerolinkami jako KLM, Air France, British Airways či Iberia.

Galapágy

Budete se cítit, jako v dokumentárním filmu od National Geographic nebo jako v Jurském Parku. Všude kolem vás bude panenská příroda a nádherná exotická zvířata. Ekvádorská souostroví Galapágy jsou jedny z nejkrásnějších ostrovů na světě. Nacházejí se přibližně tisíc kilometrů západně od Ekvádoru. Ostrovy jsou sopečného původu.

Galapágy jsou proslulé úžasným divokým životem, a proto se nikdo nemůže divit omezením, které zde limitují turismus. Ochrana fauny a flóry je na tomto unikátním místě důležitá. Návštěvníci se sem dostanou jen malým letadlem z Ekvádoru.

Dvacítka ostrovů leží přímo na rovníku. Jen čtyři z nich jsou obydlené a poskytují tak skromné ​​zázemí pro návštěvníky, kteří se mezi těmito čtyřmi ostrovy mohou přesouvat rychlými čluny. Budete kotvit v chráněných zátokách, šnorchlovat s mantely a tučňáky, fotit leguány, želvy, slony.

Levné letenky na Galapágy se shánějí velmi těžko. Pokud chcete letět z Prahy či Vídně, budete přestupovat třikrát. Pokud vám nevadí cestovat z Mnichova, můžete mít o jeden přestup méně. Galapágy mají dvě letiště - Seymour (nachází se na ostrově Baltra) a San Cristobal (ostrov San Cristobal).

Užitečné info o Ekvádoru

Cestovní doklady a víza do Ekvádoru

Při cestě do Ekvádoru vám postačí platný cestovní pas. Jeho platnost musí být alespoň 6 měsíců ode dne data návratu ze země. Víza do Ekvádoru vyřizovat nepotřebujete.

Počasí v Ekvádoru

Podnebí Ekvádoru je subtropické. Ovlivňuje ho nadmořská výška a blízkost rovníku. Rozlišuje se suchou sezónou od června do září a mokrou sezónou od října do května.

Ceny v Ekvádoru

Oficiálním platidlem v Ekvádoru je americký dolar. Doporučujeme peníze zaměnit v České republice a přijet do Ekvádoru již s hotovostí. Vyhnete se nevýhodným kurzům. Evropské platební karty využijete jen v některých obchodech.

Výběry z bankomatů lze uskutečnit bez větších problémů v každém větším městě. Levné ubytování v Ekvádoru lze rezervovat prostřednictvím Pelikána. V hlavním městě Quito můžete najít levné apartmány i hotely nejdražších světových značek.

Ceny v Ekvádoru jsou výrazně nižší než v České republice. Platí to zejména pro potraviny, ovoce a zeleninu. Například alkohol je však mnohem dražší než u nás. Pokud budete cestovat na Galapágy, připravte se na 2 až 3 násobně vyšší ceny ve srovnání s ekvádorskou pevninou. Chcete si pronajmout auto v Ekvádoru? Doporučujeme tak učinit v předstihu a auto si vyzvednout po příjezdu na letiště.

Aktuální čas v Ekvádoru

V Ekvádoru je o šest hodin méně než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Ekvádoru

Před vstupem do země se nevyžadují žádná speciální očkování. Doporučená jsou očkování proti žloutence typu A a B, tyfu a žluté zimnici.

Tipy, co vidět a zažít v Ekvádoru

10 zajímavostí o Ekvádoru

1
Národní strom Ekvádoru je strom Cinchona, který produkuje chinin, první lék používaný k prevenci a léčbě malárie
2
Ekvádor má největší biodiverzitu na čtvereční kilometr
3
Charles Darwin navštívil ekvádorské Galapágy ještě v roce 1835. Svou teorii evoluce ve velké míře opíral o objevy, které zde udělal
4
Vrchol hory Chimborazo, nejvyšší hora Ekvádoru, je místem na Zemi, které je nejblíže ke Slunci
5
Hlavní město Ekvádoru, Quito, je 2 850 metrů nad mořem. To z něj dělá nejvýše položené hlavní město na světě
6
V roce 2008 byl Ekvádor první zemí, která oficiálně uznala přírodní práva
7
Rovník je propagován zejména v Ciudad Mitad del Mundo (uprostřed světa) 26 km severně od hlavního města Quito
8
Ekvádor je jednou z pouhých dvou zemí v Jižní Americe, která nesdílí hranici s Brazílií
9
Ekvádor je pojmenován podle rovníku, který prochází krajinou
10
Krůta, známá jako „cuy“, se v Ekvádoru považuje za delikatesu. Její konzumace se považuje za starodávnou tradici
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)