Skip to main content

Levné letenky Quito

Ekvádor - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Města Quito

Zajímavosti o Městě Quito

Čím je výjimečné hlavní město Ekvádoru? Například tím, že leží na úpatí sopky. Založili ho už v 16. století na ruinách původního města Inků. S nadmořskou výškou 2 850 metrů je nejvýše položeným hlavním městem na světě. I přes silné zemětřesení v roce 1917 si město drží statut jednoho z nejzachovalejších a největších v Latinské Americe. Může se pochlubit jedinečnou kolekcí chrámů, kostelů, katedrál a dalších cenných staveb.

Z tohoto důvodu bylo v roce 1978 zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Quito, oficiálně San Francisco de Quito je skvělým vstupním bodem pro cestující z Evropy. Zároveň je dobrým odrazovým můstkem pro výlety do Středu Země (Mitad del Mundo) a cestování po celé zemi.

Levné letenky do Quita lze rezervovat i s odletem z Prahy a Vídně. Přímý let do Quita sice z našich končin neexistuje, avšak velmi komfortně lze létat s jedním mezipřistáním s aerolinkami jako KLM, Air France, British Airways či Iberia.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Ekvádoru

Cestovní doklady a víza do Ekvádoru

Při cestě do Ekvádoru vám postačí platný cestovní pas. Jeho platnost musí být alespoň 6 měsíců ode dne data návratu ze země. Víza do Ekvádoru vyřizovat nepotřebujete.

Počasí v Ekvádoru

Podnebí Ekvádoru je subtropické. Ovlivňuje ho nadmořská výška a blízkost rovníku. Rozlišuje se suchou sezónou od června do září a mokrou sezónou od října do května.

Ceny v Ekvádoru

Oficiálním platidlem v Ekvádoru je americký dolar. Doporučujeme peníze zaměnit v České republice a přijet do Ekvádoru již s hotovostí. Vyhnete se nevýhodným kurzům. Evropské platební karty využijete jen v některých obchodech.

Výběry z bankomatů lze uskutečnit bez větších problémů v každém větším městě. Levné ubytování v Ekvádoru lze rezervovat prostřednictvím Pelikána. V hlavním městě Quito můžete najít levné apartmány i hotely nejdražších světových značek.

Ceny v Ekvádoru jsou výrazně nižší než v České republice. Platí to zejména pro potraviny, ovoce a zeleninu. Například alkohol je však mnohem dražší než u nás. Pokud budete cestovat na Galapágy, připravte se na 2 až 3 násobně vyšší ceny ve srovnání s ekvádorskou pevninou. Chcete si pronajmout auto v Ekvádoru? Doporučujeme tak učinit v předstihu a auto si vyzvednout po příjezdu na letiště.

Aktuální čas v Ekvádoru

V Ekvádoru je o šest hodin méně než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Ekvádoru

Před vstupem do země se nevyžadují žádná speciální očkování. Doporučená jsou očkování proti žloutence typu A a B, tyfu a žluté zimnici.

Tipy, co vidět a zažít v Ekvádoru

10 zajímavostí o Ekvádoru

1
Národní strom Ekvádoru je strom Cinchona, který produkuje chinin, první lék používaný k prevenci a léčbě malárie
2
Ekvádor má největší biodiverzitu na čtvereční kilometr
3
Charles Darwin navštívil ekvádorské Galapágy ještě v roce 1835. Svou teorii evoluce ve velké míře opíral o objevy, které zde udělal
4
Vrchol hory Chimborazo, nejvyšší hora Ekvádoru, je místem na Zemi, které je nejblíže ke Slunci
5
Hlavní město Ekvádoru, Quito, je 2 850 metrů nad mořem. To z něj dělá nejvýše položené hlavní město na světě
6
V roce 2008 byl Ekvádor první zemí, která oficiálně uznala přírodní práva
7
Rovník je propagován zejména v Ciudad Mitad del Mundo (uprostřed světa) 26 km severně od hlavního města Quito
8
Ekvádor je jednou z pouhých dvou zemí v Jižní Americe, která nesdílí hranici s Brazílií
9
Ekvádor je pojmenován podle rovníku, který prochází krajinou
10
Krůta, známá jako „cuy“, se v Ekvádoru považuje za delikatesu. Její konzumace se považuje za starodávnou tradici
Byly informace na této stránce užitečné?