Skip to main content

Levné letenky Aljaška

Usa - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Anchorage

Zajímavosti o Anchorage

Anchorage - největší město Aljašky je městem mladých lidí, kdy průměrný věk je zde kolem třiceti let a na aljašské poměry je velkoměsto. Přežilo si několik období rozmachu. Nejdříve to byla stavba aljašské železnice, pak obrovská vojenská základna za 2. světové války, později prudký nárůst počtu stanic časné výstrahy během studené války a koncem šedesátých let to byl nález ropy v Prudhoe Bay a stavba Transaljašského ropovodu. A to nejdůležitější - je to vstupní brána pro turisty z celého světa do této dobrodružné destinace.

Původními obyvateli oblasti, v níž se dnes Anchorage nachází, byli Eskymáci a Indiáni kmene Athabasca. V 18. století sem dorazili první průzkumníci z Ruska, kteří s těmito lidmi obchodovali - měli zájem zejména o měď, železo, ryby i kožešiny. Roku 1778 přistál u pobřeží kapitán Cook, který hledal domnělou severozápadní zkratku mezi Atlantským a Tichým oceánem. Ruští obchodníci se za tu dobu už v oblasti zabydleli a nejvíce jich žilo v okolí jezera Eklutna, asi 30 km od dnešního Anchorage. Roku 1912 bylo rozhodnuto o vybudování železniční trasy spojující tuto oblast s městem Seward, aby došlo ke zpřístupnění uhelných nalezišť ve vnitrozemí. Z původně stanového městečka se tak vytvořila osada a počet jejích obyvatel mnohonásobně stoupl.

Poté, co byly v roce 1968 na Aljašce objeveny bohaté zásoby ropy, si v Anchorage otevřelo své pobočky mnoho ropných společností, čímž se výrazně podpořil další rozvoj města a to dodnes prosperuje. Ekonomicky je závislé hlavně na přírodních zdrojích - kromě ropy je to také zemní plyn a ryby.

V současnosti žije v Anchorage okolo 300 tisíc obyvatel, což je asi 45% z celkového počtu obyvatel Aljašky. Nejbližší velkoměsto je vzdušnou čarou 2 100 kilometrů vzdálený Vancouver v Kanadě. Díky Aljašské dálnici (Alaska Highway) můžete autem do Anchorage dojít odkudkoliv ze Severní Ameriky. Vlakem je pak zajištěno spojení s městem Fairbanks. Nachází se zde mezinárodní letiště Ted Stevens Anchorage International Airport, které je třetím nejvytíženějším světovým letištěm, pokud jde o nákladní dopravu.

Anchorage je jen krok do divočiny. Rozkládá se mezi rameny Cookova zálivu a při úpatí pohoří Chugach Mountains. Kolem města se tak rozprostírá doslova pohádková země a lidmi nedotčená divočina. Důkazem toho je, že se nezřídka přímo ve městě, nebo v jeho bezprostředním okolí, můžete setkat s medvědem grizzly, losem či jiným severským zvířetem.

Anchorage není tak masovou destinací jako New York či Los Angeles a jeho krásy lákají spíše dobrodružnější povahy. Levné letenky do Anchorage si můžete rezervovat z Prahy a Vídně. Jelikož přímý let na Aljašku z našich končin neexistuje, budete muset letět minimálně s jedním či dvěma přestupy. Průměrná délka letu i s přestupem je přibližně devatenáct hodin. Velmi pohodlné spojení nabízí společnost Lufthansa a Condor s přestupem ve Frankfurtu a odletem z Prahy, případně Austrian a United Airlines z Vídně s jedním přestupem v Chicagu. Češi létají na Aljašku společnostmi KLM, Delta, United, Austrian a Lufthansa.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Aljašce

Jak získat víza do USA (ESTA)?

Při cestování do USA již nepotřebujete vyřizovat víza na americké ambasádě, stačí vlastnit biometrický pas a mít elektronickou autorizaci ESTA. O víza musí žádat jen ti, kteří do USA cestují na déle než 90 dní nebo jdou do Spojených států pracovat, studovat či na výměnný pobyt. Také všichni ti, kterým nebyla schválena autorizace ESTA.

Počasí na Aljašce

V oblasti panuje subarktické podnebí, které je značně ovlivňováno blízkostí moře. Teploty jsou zde relativně přijatelné, přes léto se pohybují průměrně mezi 13 až 26 °C, v zimě pak klesají zhruba na -15 až -1 ° C. Geografická poloha města také způsobuje, že tu v létě svítí slunce i déle než 19 hodin denně, zatímco v zimě vychází jen na 5 hodin.

ANCHORAGE Počasí

Je USA drahá země?

Národní měnou je americký dolar, zaměníte ho bezproblémově na kterémkoli letišti nebo ve směnárně v České republice i přímo v USA. Hledáte hotel či apartmán? Čím blíže k centru města, tím je samozřejmě cena vyšší. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

Doporučujeme půjčit auto přímo u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

Převodník měn

Která očkování jsou před cestou do USA povinná?

Spojené státy nevyžadují po návštěvnících žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás. V případě výletů do přírody se doporučuje očkování proti infekci přenášených klíšťaty.

Aktuální čas na Aljašce

Anchorage se nachází v časové zóně AKDT, a tedy v Aljašce je o deset hodin méně, než v České republice.

Tipy co vidět na Aljašce

10 zajímavostí o USA

1
Americká vláda otrávila alkohol během prohibice - Zabila tak přes 10 000 lidí
2
25% Američanů věří v reinkarnaci.
3
Největší bankovka která byla kdy vytištěna měla hodnotu 10 000 dolarů.
4
Ve státě Kentucky je dodnes protizákonné nosit zmrzlinu v zadní kapse kalhot.
5
Jediný stát v USA, kde roste káva, je Havaj.
6
V nejužším bodě je od sebe USA a Rusko vzdálené jen 4 kilometry
7
Spojené státy nemají oficiální jazyk.
8
Pouze jeden stát USA sestává z jediné slabiky - a to stát Maine
9
Zábavní park Disneyland neprodává žvýkačky. Walt Disney nechtěl, aby návštěvníky parku znechutilo, kdyby šlápli na rozžvýkání žvýkačku.
10
Dolar lze rozměnit na mince 293 různými způsoby.
Byly informace na této stránce užitečné?