Skip to main content

Levné letenky Nový Zéland

Nový Zéland - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky na Nový Zéland

Zajímavosti o Novém Zélandu

Když se řekne Nový Zéland, jako první každého napadne panenská příroda, deštné pralesy, termální prameny, a pohádkové, krajinné silulety. Předtím, než utečete do přírody, dejte šanci i Aucklandu. Ještě před 50 lety to bylo ospalé, téměř venkovské město, ale během posledních desetiletí prošel bouřlivým rozvojem.

Nejlepší přehled o něm si uděláte pohledem z ptačí perspektivy z 300 metrové Sky Tower, která je městskou ikonou. Uvidíte z ní nejen moderní město, ale i jeho krásné okolí - přímořské zátoky a přístavy a vyhaslé sopky, kterých je v okolí Aucklandu téměř 40. Pobřeží je plné loděk a plachetnic, na kterých tráví místní víkendy. I proto se někdy Auckland přezdívá "město plachet".

Nahlédnout do podmořského světa zde mohou nejen potápěči - v mořském světě Kellyho Tarltona se projdete proskleným podmořským tunelem aniž abyste se namočili. Každoročně se zde koná i světoznámý Pacifica Festival, kde v obrovském městském parku představují různé kultury a národy svoji kuchyni a své tradice.

Blízko Aucklandu je i město Rotorua, které je centrem Maorů - původních obyvatel Nového Zélandu. Pokud se chcete dozvědět více o vzrušující maorské kultuře a o různých zajímavostech z historie národa, nenechte si ujít Aucklandské muzeum.

Více Zobrazit méně

TOP města na Novém Zélandu

Auckland

Když se řekne kiwi, většina z nás si asi představí chlupaté ovoce. A pak možná nemotorného ptáčka se směšné dlouhým zobákem. Méně se už ví, že toto slovo slouží i na pojmenování obyvatel Nového Zélandu. Nebojte se, nejde o urážku. Novozélanďané považují ptáčka kiwi za svůj symbol a sami se tak hrdě označují za "kiwi". Jak je vidět, "kiwi" mají výborný smysl pro humor a navíc jsou i mimořádně přátelští. Není divu, vždyť žijí v ráji na konci světa.

Nový Zéland je přátelský a pohostinný. Úžasní lidé jsou zde doslova všude. Nevynechejte festivaly čínských lampionů, nebo se projděte na sever do Devonportu, který je také cestovatelskou lahůdkou.

Auckland je velmi často vstupní branou cestovatele na Nový Zéland, ale málokdy je cílovou destinací. Turisté a návštěvy míří za přírodními krásami obou ostrovů a města většinou stojí mimo hlavní cestovní ruch. Ačkoliv Auckland není hlavním městem Nového Zélandu, je hlavním novozélandským leteckým přístavem. S 1,5 miliony obyvatel zabírá oblast dvakrát tak velkou jako Londýn.

Většina lidí však cestuje na Nový Zéland kvůli nádherným přírodním scenériím a ještě také kvůli tomu, že na Zélandu najdete všechno. Města s výškovými mrakodrapy, dokonale barevnou přírodu, nedotčené zelenající se pohoří (přesně jako ve filmu Pán prstenů), lyžařské svahy, a nakonec i moře a oceán, kdykoliv si usmyslíte.

Prozkoumejte ledové štěrbiny cestou na Foxův ledovec. Výstup na tento ledovec je pro mnohé zážitkem číslo jedna na cestě po Novém Zélandu. Při dvou až tříhodinovém výstupu totiž uvidíte surrealismus, který umí vytvořit jedině příroda: prazvláštní ledovcové brány, vodopády, gejzíry... V netradičně ohnutých kusech ledu vidí každý něco jiného. Pokud máte šikovného průvodce, během výstupu můžete prozkoumat i různé ledovcové jeskyně a jiná netradiční místa. Jediné, co potřebujete, jsou pevné boty a dobré počasí. To se zde totiž dost často mění.

Máte rádi Pána Prstenů? A co si tak udělat výlet do Hobitína? V překrásné zelené scenérii regionu Waikato najdete až 37 hobitích nor, které byly vybudovány během natáčení světoznámé trilogie Pán Prstenů. Přestože poslední filmová klapka odezněla už dávno, Hobité neustále lákájí statisíce fanoušků z celého světa. Přesvědčte se na vlastní oči, jak se žije v miniaturním domku a osvěžte se nefalšovaným hobitím pivkem v hospodě U Zeleného draka.

Prozkoumejte jeskyně Waitomo plné svítících červů. Rozsáhlý labyrint jeskyní ve Waitomo je skutečně nevídaný. Na jejich prozkoumání budete potřebovat loďku. Avšak tentokrát netřeba brát žádnou baterku. Vápencové stěny jeskyně jsou totiž pokryty červy Arachnocampa Luminosa, které osvětlují jeskyni fosforeskujícími modravé světýlky. Dojem, který vytvářejí, je dechberoucí. Někteří návštěvníci dokonce tvrdí, že uvnitř se cítili jako v Avataru. Fosforeskující červ není větší než komár a je neškodný. Má to však jeden háček, během plavby musíte být ticho, abyste si nevyrušili vlastní světlo. Navštivte národní park Tongariro. Tento park je synonymem slova rozmanitost. Jiní musí procestovat celý svět, aby viděli to, co se zde nachází na ploše 80 000 hektarů. Smaragdová jezera, alpské louky, horké prameny a největší sopky severního ostrova Nového Zélandu jsou jen návnadou. Můžete zde lyžovat, snowbordovat, raftovat, jezdit na kole, chodit na túry, a tím výčet ani zdaleka nekončí. V parku se nacházejí tři aktivní sopky, přičemž naposledy došlo k erupci v roce 2012. Sopek se však bát nemusíte, celý park je totiž monitorován včasným výstražným systémem.

Zažijte noční plavbu přes Milford Sound. Útesy tohoto fjordu jakoby vyrůstaly přímo z hlubin tmavých vod a rozráželi svými vrcholy oblohu. Po jejich skalnatých stěnách stékají dlouhatánské vodopády, z nichž některé mají až 1 000 metrů. Pokud prší, nevadí, vodopády nabudou fantastický objem a místo se stává ještě více podmanivým. Tento fjord bývá označován také jako osmý div světa. Při cestě po Novém Zélandu si ho proto rozhodně nenechte ujít. A jak si vychutnat toto místo co nejlépe? Nuže, možnosti jsou nespočetné. Bude jen na Vás, zda se rozhodnete pro kajak, potápění, prohlídku letadlem nebo noční plavbu lodí.

Dotykem kusu plovoucího ledu cestou na Tasman ledovec. Tasman ledovec je nejdelší ledovec Nového Zélandu s délkou úchvatných 23,5 kilometru. Spolu s 60 dalšími ledovci se nachází v Národním parku Aoraki Mount Cook. Pokud si ho chcete skutečně užít, doporučujeme plavbu loďkou po přilehlé laguně. Obvykle na ní plavou obrovské kusy ledu, kterých se můžete téměř dotknout. Ale pozor, raději si pospěšte, Tasmánie ledovec se zmenšuje každý rok až o 180 metrů.

Vylezte na sopku Taranaki. Taranaki je region v západní části severního ostrova Nového Zélandu. Lonely Planet označil Taranaki ve svém žebříčku Best in Travel 2017 za druhý nejzajímavější region světa, který se skutečně vyplatí vidět. Regionu dominuje sopka Mount Taranaki, což v překladu z maurského jazyka znamená vrch. Mount Taranaki můžete najít na mapách i pod jménem Mount Egmont, neboť Egmont je název přilehlého národního parku. Sopka je vysoká 2 518 metrů a poskytuje nádherný výhled na okolí. Vulkanickou povahu regionu zaznamenáte i v okolních černých písečných plážích, které jsou přímo stvořené k surfování.

Auckland a Nový Zéland jsou v očích Českého cestovatele velmi populárními destinacemi. Levné letenky na Nový Zéland se hledají poměrně těžko, ale můžete je mnohokrát rezervovat za výborné ceny i z Prahy a Vídně, Ideální je sledovat i nabídky například z Londýna. Průměrná délka letu na Nový Zéland je přibližně pětadvacet hodin obvykle s jedním přestupem, nejčastěji dvěma.

Přímý let na Nový Zéland z našich končin neexistuje. Velmi pohodlně však Češi létají do Aucklandu se společnostmi Austrian Airlines, Air New Zealand, Thai Airways, EVA Air, Emirates, Qatar Airways, Lufthansa, Qantas či Virgin Atlantic. Mezinárodní letiště v Aucklandu (AKL) se nachází asi 15 kilometrů od centra města. Je to největší a nejznámější letiště na Novém Zélandu.

Wellington

Wellington je hlavní město a významný přístav Nového Zélandu. Najdete ho na jihozápadním cípu Severního ostrova na pobřeží Cookova průlivu. Jde o nejjižněji položené hlavní město světa. Žije v něm okolo 180 000 obyvatel a společně s okolními městy Lower Hutt, Upper Hutt a Porirua tvoří třetí největší aglomeraci Nového Zélandu s celkovým počtem kolem 386 000 obyvatel. Ve Wellingtonu sídlí nejvyšší státní instituce Nového Zélandu, jako je parlament či nejvyšší soud. Obyvatelstvo Wellingtonu tvoří z největší části Evropané, vysoce jsou zastoupeni Asiaté.

Počet původních novozélandských obyvatel, Maorů, je oproti průměrnému zastoupení na Novém Zélandu výrazně menší. Mezinárodní letiště ve Wellingtonu ročně přepraví více než 5 milionů cestujících. Levné letenky do Wellingtonu jen tak snadno z našich končin neseženete. Se dvěma přestupy se do Wellingtonu dostanete s leteckými společnostmi jako Emirates, Qatar Airways, Qantas, Jetstar a Air New Zealand. Přímý let do hlavního města Wellington byste z našich končin hledali marně. Většinou budete potřebovat dva či tři přestupy z Evropy.

Christchurch

Christchurch je největší město Jižního ostrova Nového Zélandu. Ve městě žije více než 360 tisíc obyvatel. Christchurch často popisují jako nejangličtější město země. A skutečně je pro to důvod. Anglickou stopu uvidíte v architektuře, v názvech ulic a nakonec i v názvu samotného města. I městská katedrála je postavena v anglickém stylu.

Přibližně před 10 lety bylo město zasaženo ničivým zemětřesením, ale metropole se z neštěstí velmi rychle vzpamatovala. V městě se nachází množství zajímavých galerií, parků, ale nedaleko najdete i krásné pláže, které nabízejí ideální podmínky pro vodní sporty. Levné letenky do Christchurch seženete z našich končin jen velmi zřídka.

Při cestování vás budou velmi pravděpodobně čekat 2-3 přestupy. Důležité je letět na Nový Zéland komfortně s některou ze společností jako Emirates či Qatar Airways a v rámci Nového Zélandu již poletíte vnitrostátními linkami.

Queenstown

Na severovýchodním břehu ledovcového jezera Wakatipu se rozkládá přitažlivé město Queenstown, které bylo pojmenováno na počest britské královny Viktorie. Během několika desetiletí se z ospalého městečka stalo centrum adrenalinových sportů a přední turistické letovisko.

V Queenslandu se budete cítit, jako by právě tady vzniklo celé odvětví turismu. Domácí jsou extrémně přátelští k turistům, zažijete s nimi množství zábavy.

Doporučujeme let helikoptérou, během kterého uvidíte úžasná místa a během výletu přistanete i na ledovci. Queenstown je milý, zajímavý a je úplně jiný, než ostatní města na Novém Zélandu.

Levné letenky do Queenslandu z našich končin seženete jen velmi těžko. Přímý let do Queenslandu neexistuje, avšak poměrně komfortně se můžete s jedním či dvěma přestupy na Nový Zéland a vnitrostátní linkou dále do Queenslandu. Levné letenky na Nový Zéland koupíte se společnostmi jako Qatar Airways, Emirates, EVA Air, Hainan Airlines a Turkish Airlines.

Užitečné info o Novém Zélandu

Potřebuji víza na Nový Zéland?

Pro vstup do Austrálie potřebují občané ČR víza. Jsou bezplatná. Musíte mít cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po návratu ze země. Česká republika má s Novým Zélandem bezvízový styk na dobu pobytu kratší než 3 měsíce. Pokud tedy budete chtít na Zélandu studovat nebo cestovat po dobu kratší než 90 dní, nebudete potřebovat žádná víza. V opačném případě si musíte podle délky a záměru cesty vybrat konkrétní vízum.

Pokud vaše cesta potrvá déle než 3 měsíce, použijte turistické vízum. Můžete ho využít za účelem cestování, návštěvy rodiny / přátel, za účelem služební cesty, obchodního jednání či semináře. Na turistické vízum lze v zemi zůstat až 9 měsíců. V tomto případě je třeba mít jistotu na bankovním účtě v hodnotě 1000 NZD (cca 632 eur) na každý jeden měsíc.

Jaké je počasí na Novém Zélandu?

Jaro trvá od září do listopadu a teploty se zde pohybují v skutečně širokém rozpětí. Mohou přijít mrazivé noci, ale i sluneční a velmi teplé dny. Jaro je ideální například na rafting, hladiny řek jsou extrémně vysoko. Léto začíná v prosinci a končí v únoru, teploty se zde pohybují okolo 30 stupňů a slunce je velmi silné. Toto období je vhodné na jakékoliv outdoorové aktivity, zejména koupání a surfování.

Podzim nabízí relativně vysoké denní teploty a vysoký podíl slunečních dní. Ráno jsou sice teploty mnohem nižší, ale například na severní části ostrova se do dubna můžete koupat bez problémů. Zima začíná v červnu a končí v srpnu. Teploty jsou tedy mnohem chladnější, samozřejmě v závislosti na regionu se liší. V Aucklandu dříve prší, ale v Otago velmi často sněží. Zimní měsíce jsou ideální k návštěvě Jižních Alp a ledovců z důvodů nižších srážek. Zde si můžete dosytosti užít zimní sporty.

AUCKLAND Počasí

Jaké jsou ceny na Novém Zélandu?

Místní měnou je novozélandský dolar, který nese označení $ nebo NZ $ kvůli odlišení od ostatních dolarů. Nejčastěji se však setkáte s mezinárodním kódem NZD. 1 NZ $ se dělí na 100 centů. V oběhu jsou mince o hodnotách 10, 20 a 50 centů a také 1 a 2 dolarů. Bankovky existují v hodnotách 5, 10, 20, 50 a 100 dolarů.

Novozélandské dolary si můžete směnit i v České republice. Změnu však umožňují jen některé banky. Další možností je dovézt si na Nový Zéland americké dolary a ty pak vyměnit na letišti nebo v některé ze směnáren, které se nachází v každém větším městě a v turistických oblastech.

Platby kartou i výběry z bankomatů jsou zde zcela běžné. Platit bezhotovostně můžete v restauracích, supermarketech, hotelech i na čerpacích stanicích. Běžně tu akceptují karty VISA a MasterCard. Na bankomaty narazíte i v menších vesničkách, ale přesto je lepší u sebe mít pro všechny případy i hotovost.

Hledáte hotel či apartmán v Aucklandu? Čím blíže k centru, tím je samozřejmě cena vyšší. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

Doporučujeme si půjčit auto přímo u letiště, rezervovat si ho můžete přímo přes Pelikán.

Která očkování jsou před cestou na Nový Zéland povinná?

Nový Zéland nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Jaký je aktuální čas na Novém Zélandu?

Na Novém Zélandu je o jedenáct hodin více než v České republice.

Tipy, co vidět na Novém Zélandu

10 zajímavostí o Novém Zélandu

1
Nový Zéland je stát s nejnižší úrovní korupce ve světě.
2
Ze žádného místa na ostrově není k pobřeží dál než 128 kilometrů.
3
Legitimované jsou tři oficiální úřední jazyky - angličtina, maorština a novozélandský znakový jazyk.
4
Nový Zéland byl prvním státem na světě, kde získaly ženy volební právo. Bylo to už v roce 1893.
5
Natáčení Pána prstenů přineslo ekonomice Nového Zélandu více než 200 milionů dolarů. Vláda dokonce dočasně vytvořila ministerstvo Pána prstenů, které zajišťovalo dozor nad všemi příjmy.
6
V regionu Hawkes Bay se nachází město s nejdelším názvem na světě -Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu.
7
Wellington je nejjižněji položeným hlavním městem na světě.
8
V zemi nežijí žádní suchozemští hadi.
9
Každá třetí domácnost v Aucklandu vlastní loď.
10
Více než jedna třetina území je prohlášena za národní park. Možná i proto na Novém Zélandu žije mnohem více živočichů než lidí.
Byly informace na této stránce užitečné?