Skip to main content

Levné letenky Kuba

Kuba - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky na Kubu

Zajímavosti o Kubě

Kuba. Přiláká vás především nezaměnitelnou atmosférou, historií dýchající na každém rohu, hudbou, tancem, architekturou a přátelskými lidmi. Kuba má vše, co od dovolené v Karibiku můžete očekávat. Nádherné pláže, fascinující historii, doutníky, rum a salsu. Nemusíte být ani historik, abyste chápali, že dějiny Kuby jsou bohaté a svérázné. Ostrov objeven Kryštofem Kolumbem, dějiště španělsko-americké války, Che Guevara a Kubánská revoluce, socialismus a vláda Fidela Castra. Jen málo pojmů, které definují bohatou historii jedné z nejvýznamnějších zemí, které ovlivnily Studenou válku.

Historie Kubě dodává punc jedinečnosti a neopakovatelné atmosféry. Kuba je domovem mnoha slavných rumů, jejichž kvalitu zná celý svět. Jejich aromou a chutí se nechal omámit i slavný milovník rumu Ernest Heminqway, který zvykl rum pít v drinku daiquiri nebo čistý. Hudba zní na Kubě z každého koutu, ať už z restaurace nebo holičství. Bez ní si Kubánci nedovedou představit život, stala se symbolem země. Rytmus tradiční kubánské hudby se nese ve znamení rumby a salsy.

Levné letenky na Kubu lze rezervovat s odletem z Prahy a Vídně. Stačí na Pelikánu sledovat akční nabídky leteckých společností Turkish Airlines, Air Canada, Air France / KLM, Eurowings, Aeroflot či Iberia.

Více Zobrazit méně

TOP města na Kubě

Havana

Romantické a velkolepé město a jedna z nejkrásnějších metropolí světa. Tak jsme si zapamatovali největší kubánské město, Havanu. Přiláká Vás především nezaměnitelnou atmosférou, historií dýchající na každém rohu, hudbou, tancem, architekturou a velmi přátelskými lidmi. Dvoumilionové město jednoho z posledních komunistických režimů na světě je i mezi Čechy velmi oblíbenou dovolenkovou destinací. Je zde vše, co od dovolené v Karibiku očekáváte. Nádherné pláže, fascinující historie, doutníky, rum a salsa.

Nemusíte být ani historik na to, abyste chápali, že dějiny Kuby jsou bohaté a svérázné. Ostrov, který byl objeven Kryštofem Kolumbem, dějiště španělsko-americké války, Che Guevara, Kubánská revoluce, socialismus a vláda Fidela Castra. Toho je jen málo pojmů, které definují bohatou historii jedné z nejvýznamnějších zemí, které ovlivnily Studenou válku. Historie Kubě dodává punc jedinečnosti a neopakovatelné atmosféry.

Kuba je domovem mnoha slavných rumů, jejichž kvalitu zná celý svět. Kvůli jejich aroma a chuti se nechal omámit i slavný milovník rumu a spisovatel Ernest Heminqway, který si zvykl rum pít v drinku daiquiri nebo jen čistý. Kvalitní tmavý mok zrající v dubových sudech zanechá v každém člověku, který někdy navštívil toto magické místo, nezaměnitelnou atmosféru každého večera.

Havana je nepochybně jednou z nejnavštěvovanějších destinací Karibiku. To samozřejmě dobře vědí i cestující z České republiky, pro které je již roky mimořádně oblíbenou destinací. Levné letenky do Havany se objevují zejména z Prahy a Vídně. Přímý let z Vídně zajišťuje letecká společnost Austrian Airlines. S jedním přestupem lze komfortně létat zejména s aerolinkami Air France, KLM, Air Canada Airways, Aeroflot, British Airways, SWISS či Iberia. Průměrná délka letu do Havany je 13 hodin.

Varadero

Nejkrásnější pláž Kuby na osm písmen? Nepochybně Varadero. Rozprostírá se na šestnácti kilometrech pobřeží a mezi její největší lákadla patří kombinace jemného bílého, korálového písku, čirého karibského moře a hřejivého slunce. Skvělá volba i pro fanoušky šnorchlování, potápění a vodních sportů.

Kuba je zastaralá, ale přece krásná s neuvěřitelnou atmosférou. Je to země s nevysvětlitelným šarmem. Je jako princ v kabátě chudého člověka. Za stěnami zchátralých budov jsou zlaté lustry, při starém rozpadlém bufetu je dokonalá pláž. Rozdíly na Kubě dělají tuto destinaci neuvěřitelně zajímavou.

Kuba, stíhána ekonomickým embargem, je ve zvláštním časoprostoru, ve kterém se zastavil čas. V této zemi zapomeňte na samozřejmosti života na západě, těšte se z každodenních maličkostí a užívejte si život na kubánský způsob. Kdyby byla Kuba kniha, byla by jako román Ulysses od Jamese Joyce, nesnadno zpracovatelná, vážně nepochopená, ale navzdory všemu to je klasika.

Kubánská hudba a kubánský tanec je něco, co na vás bude číhat za každým rohem této slunečné země. Kubánci mají nezaměnitelný temperament a nebojí se ho použít a vyzvat vás do tance byť na ulici uprostřed dne. Tak hlavně neodmítejte!

Co má společného Kuba s prasaty? Na první pohled nic. Když se vydáte na zátoku nazvanou Bahía de Cochinos, zjistíte, že se v překladu jedná o Zátoku sviní, která se do dějin zapsala slavnou invazí vzbouřenců proti Fidelu Castrovi. Dokonalou pláž pokrytá bílý písek s azurově čistou vodou.

Varadero je nepochybně jednou z nejnavštěvovanějších destinací Karibiku. To dobře vědí i cestující z ČR, pro které je roky mimořádně oblíbenou plážovou destinací. Levné letenky do Varadera se objevují zejména z Vídně, ale i Prahy. Přímý let z Vídně zajišťuje letecká společnost Condor. S jedním přestupem lze komfortně létat s aerolinkami Eurowings, Lufthansa či Air Canada. Průměrná délka letu do Varadera je 14 hodin.

Cayo Coco

Cayo Coco je po Varaderu druhé nejznámější a nejexotičtější letovisko Kuby. Pojmenování Cayo Coco pochází z bílého Ibisu a ostrov je především znám díky luxusním all inclusive střediskům a resortům. Společně s Cayo Santa Maria a mnoha dalšími tvoří souostroví, které je od hlavního ostrova vzdáleno přibližně 27 kilometrů.

Ostrov obklopuje 400 kilometrová korálová bariéra, takže se můžete těšit na parádní podmínky pro koupání, potápění a šnorchlování. Čekají tu na vás také nádherně bílé, písečné pláže lemované palmami a průzračné, teplé moře vybízející k celé řadě vodních sportů. Levné letenky na ostrov Cayo Coco lze rezervovat s odletem z Prahy a Vídně. Stačí sledovat na Pelikánu akční nabídky leteckých společností Air Canada a Lufthansa. Přímý let na Cayo Coco z našich končin neexistuje.

Santa Clara

Malebné univerzitní město, které bude už navždy spojeno s kubánským revolucionářem Che Guevarou. Právě zde totiž slavný Che zaznamenal svůj největší triumf revoluce, když v roce 1958 město Santa Clara osvobodil a předznamenal tak konec Batistova režimu. Město se vyznačuje zejména svou typickou architekturou koloniálního stylu s úzkými uličkami. V samotném srdci města najdete nádherné a rozlehlé náměstí Parque Vidal.

Santa Clara však nezůstala v minulosti, je to město nových trendů. Kubánská mládež tu už léta ukazuje svou kreativitu a bourá všechny mýty spojené s Kubou. Klidně tu narazíte na travesti show či pořádný rockový koncert. Nejnavštěvovanějším místem Santa Clary je nepochybně památník s muzeem a mauzeleom Che Guevary. Dokumentuje život revolucionáře od dětství v Argentině až po jeho smrt v Bolívii v roce 1967. Na závěr je dobré říci, že Santa Clara je destinací pro všechny. Od rodinných atrakcí, přes historické památky až po populární stadion. Levné letenky do Santa Clary lze rezervovat i z našich končin.

Stačí na Pelikánu sledovat akční nabídky leteckých společností Air Canada nebo Turkish Airlines. Případně si kupte levnou letenku do Havany a odtud se dopravte autobusem či vlakem. Cesta trvá přibližně 3 a půl hodiny.

Další města
Trinidad

Kubánské město Trinidad je povinnou zastávkou pro všechny, kteří směřují na Kubu. Proč? Dýchá úžasnou koloniální atmosférou Španělska a všechny nejkrásnější atrakce najdete nedaleko hlavního náměstí Plaza Mayor. Trinidad je třetím nejstarším městem na ostrově a co je mimořádně zajímavé - stále si drží svůj autentický vzhled.

Možná i proto patří mezi nejvyhledávanější destinace Kuby. Leží na západním pobřeží centrální části Kuby, jen kousek od pohoří Escambray. Kromě svého koloniálního vzhledu ho ve světě proslavilo i pěstování a zpracování cukrové třtiny. V roce 1988 se Trinidad oficiálně zapsalo na Seznam světových památek UNESCO. Každý návštěvník, který sem vstoupí si ihned všimne barevnosti a velkolepostí tohoto místa. Kromě barevného městečka vás ale nepochybně uchvátí i okolní pláže.

Playa Ancón je jednou z nejkrásnějších pláží v Karibiku. Levné letenky do Trinidadu lze rezervovat i z našich končin. Stačí sledovat akční nabídky leteckých společností Air Canada nebo Turkish Airlines. Případně si kupte levnou letenku do Havany a odtud se dopravte autobusem či vlakem. Cesta trvá přibližně 4 hodiny.

Santiago de Cuba

Santiago de Cuba je s více než 495 000 obyvateli druhé největší město na Kubě, hlavní a největší město stejnojmenné provincie Santiago de Cuba. Leží přibližně 760 km jihovýchodně od hlavního města Havana (vzdušnou čarou). Město založili v 16. století španělští kolonizátoři. Původní město bylo zničeno požárem, ale o pár let se do něj vrátili obyvatelé. V roce 1987 byl místní park Baconao v Santiagu prohlášen za biosférickou rezervaci UNESCO.

Na seznamu Světového kulturního dědictví je zapsána i pevnost San Pedro de la Roca, která měla chránit přístav v Santiagu před útoky pirátů. Na rozdíl od jiných míst na Kubě je zde cítit karibský ráz a výrazný vliv bývalých francouzských osadníků, kteří sem přicestovali z Haiti. Santiago se neubrání častému srovnávání s Havanou, která je turisticky mnohem více známa, přitom Santiago je stejně krásné a pokud máte cestu, rozhodně ho nevynechejte.

Ve městě se nachází také mezinárodní letiště Antonio Maceo (SCU). Levné letenky do Santiago de Cuba lze rezervovat is odletem z Prahy a Vídně. Stačí na Pelikánu sledovat akční nabídky leteckých společností Air Canada a Turkish Airlines.

Užitečné info o Kubě

Potřebuji víza na Kubu?

Jak získat víza na Kubu? Není to nic složitého, ale v každém případě to nebude zdarma. Potřebujete získat tzv. turistickou kartu, která vás opravňuje ke vstupu na Kubu po dobu 30 dní. V případě, že cestujete na dovolenou přes Pelikán, turistickou kartu máte s největší pravděpodobností již v ceně zájezdu. V případě, že jste si přes Pelikán koupili letenky na Kubu, turistickou kartu si musíte zajistit samostatně. V tomto článku si ukážeme, jak na to.

Jaké je počasí na Kubě?

Kuba je celoroční destinace. Drží si příjemně vysoké teploty, vysokou vlhkost vzduchu a pravidelné srážky. Znamená to množství slunečních dní a teploty kolem 30 ° C. Kuba má subtropické podnebí a střídají se zde dvě roční období. Sušší období trvá od listopadu do dubna a naopak deštivější období je od května do října. Proto doporučujeme navštívit Kubu zejména v měsících od listopadu do dubna. S větším množstvím srážek si zas užijete více tepla a voda v moři je teplejší. Deště bývají intenzivní, ale pouze ve formě krátké bouřky.

HAVANA Počasí

Jaké jsou ceny na Kubě?

Oficiální měnou na Kubě je CUP – Kubánské konvertibilní peso. Podle srovnání spotřebitelských cen je Kuba levnější země než Česká republika. Obecně jsou tam potraviny levnější o 20 %. U některých potravin je však rozdíl obrovský. Na Kubě je dostupné velmi levné ovoce a některé druhy zeleniny.

Hledáte hotel v Karibiku? V obrovské nabídce se můžete lehce ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme vám, abyste si ho zajednali přímo u letiště. Rezervovat si ho však můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou na Kubu povinná?

Pokud cestujete na Kubu, musíte mít klasické očkování, jako je např. Tetanus, dále se doporučuje očkování proti žloutence typu A a břišní tyfus.

Jaký je aktuální čas na Kubě?

Na Kubě je o 6 hodin méně než v České republice.

Tipy, co vidět na Kubě

10 zajímavostí o Kubě

1
Hemingway byl známý tím, že často navštěvoval Kubu. I svá dvě nejznámější díla – Stařec a moře a Komu zvoní hrana napsal právě zde.
2
Kuba je jednou z nejchudších zemí na světě a průměrný plat je zde ve výši pár desítek eur.
3
Vztahy Kuby s USA byly dlouhé období komplikované. Způsobilo to například i to, že známá Coca Cola se zde nemohla pít 60 let. Legální se stala jen před pár lety.
4
Jen 5 až 6 % obyvatel má přístup k otevřenému a volnému internetu, jak ho známe i my. Zbytek se dostane jen k cenzurované verzi.
5
Pro vládní vozidla je povinností vzít jakéhokoliv stopaře nebo občany, kteří potřebují svézt.
6
Obyvatelé Kuby až do roku 2008 nemohli používat své vlastní mobilní telefony a až do roku 1997 se nemohli dostat do kontaktu s turisty.
7
Oblíbencem Kubánců je John Lennon. V jednom parku má dokonce sochu, která má i svého osobního strážce, protože mu lidé kradli brýle.
8
Pokud plánujete návštěvu Kuby dejte si pozor, co fotíte. Záběry vojenských jednotek, policie nebo personálu letiště jsou přísně zakázány a za porušení hrozí vězení.
9
Cuba Libre – tedy rum, cola a limetka v tomto znění na Kubě neexistuje. Domácí ho nazývají mentirita.
10
V celé historii Kuby sněžilo jen jednou. Bylo to v březnu v roce 1857
Byly informace na této stránce užitečné?