Skip to main content

Levné letenky Havana

Akční letenky do Havany

Zajímavosti o Havaně

Romantické a velkolepé město a jedna z nejkrásnějších metropolí světa. Tak jsme si zapamatovali největší kubánské město, Havanu. Přiláká Vás především nezaměnitelnou atmosférou, historií dýchající na každém rohu, hudbou, tancem, architekturou a velmi přátelskými lidmi. Dvoumilionové město jednoho z posledních komunistických režimů na světě je i mezi Čechy velmi oblíbenou dovolenkovou destinací. Je zde vše, co od dovolené v Karibiku očekáváte. Nádherné pláže, fascinující historie, doutníky, rum a salsa.

Nemusíte být ani historik na to, abyste chápali, že dějiny Kuby jsou bohaté a svérázné. Ostrov, který byl objeven Kryštofem Kolumbem, dějiště španělsko-americké války, Che Guevara, Kubánská revoluce, socialismus a vláda Fidela Castra. Toho je jen málo pojmů, které definují bohatou historii jedné z nejvýznamnějších zemí, které ovlivnily Studenou válku. Historie Kubě dodává punc jedinečnosti a neopakovatelné atmosféry.

Kuba je domovem mnoha slavných rumů, jejichž kvalitu zná celý svět. Kvůli jejich aroma a chuti se nechal omámit i slavný milovník rumu a spisovatel Ernest Heminqway, který si zvykl rum pít v drinku daiquiri nebo jen čistý. Kvalitní tmavý mok zrající v dubových sudech zanechá v každém člověku, který někdy navštívil toto magické místo, nezaměnitelnou atmosféru každého večera.

Havana je nepochybně jednou z nejnavštěvovanějších destinací Karibiku. To samozřejmě dobře vědí i cestující z České republiky, pro které je již roky mimořádně oblíbenou destinací. Levné letenky do Havany se objevují zejména z Prahy a Vídně. Přímý let z Vídně zajišťuje letecká společnost Austrian Airlines. S jedním přestupem lze komfortně létat zejména s aerolinkami Air France, KLM, Air Canada Airways, Aeroflot, British Airways, SWISS či Iberia. Průměrná délka letu do Havany je 13 hodin.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Kubě

Víza na Kubu

Jak získat víza na Kubu? Není to nic složitého, ale v každém případě to nebude zdarma. Potřebujete získat tzv. turistickou kartu, která vás opravňuje ke vstupu na Kubu po dobu 30 dní. V případě, že cestujete na dovolenou přes Pelikán, turistickou kartu máte s největší pravděpodobností již v ceně zájezdu. V případě, že jste si přes Pelikán koupili letenky na Kubu, turistickou kartu si musíte zajistit samostatně. V tomto článku si ukážeme, jak na to.

Počasí na Kubě

Kuba je celoroční destinace. Drží si příjemně vysoké teploty, vysokou vlhkost vzduchu a pravidelné srážky. Znamená to množství slunečních dní a teploty kolem 30 ° C. Kuba má subtropické podnebí a střídají se zde dvě roční období. Sušší období trvá od listopadu do dubna a naopak deštivější období je od května do října. Proto doporučujeme navštívit Kubu zejména v měsících od listopadu do dubna. S větším množstvím srážek si zas užijete více tepla a voda v moři je teplejší. Deště bývají intenzivní, ale pouze ve formě krátké bouřky.

HAVANA Počasí

Ceny na Kubě

Oficiální měnou na Kubě je CUP – Kubánské konvertibilní peso. Podle srovnání spotřebitelských cen je Kuba levnější země než Česká republika. Obecně jsou tam potraviny levnější o 20 %. U některých potravin je však rozdíl obrovský. Na Kubě je dostupné velmi levné ovoce a některé druhy zeleniny.

Hledáte hotel v Karibiku? V obrovské nabídce se můžete lehce ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme vám, abyste si ho zajednali přímo u letiště. Rezervovat si ho však můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou na Kubu

Pokud cestujete na Kubu, musíte mít klasické očkování, jako je např. Tetanus, dále se doporučuje očkování proti žloutence typu A a břišní tyfus.

Aktuální čas na Kubě

Na Kubě je o 6 hodin méně než v České republice.

Tipy, co vidět na Kubě

10 zajímavostí o Kubě

1
Hemingway byl známý tím, že často navštěvoval Kubu. I svá dvě nejznámější díla – Stařec a moře a Komu zvoní hrana napsal právě zde.
2
Kuba je jednou z nejchudších zemí na světě a průměrný plat je zde ve výši pár desítek eur.
3
Vztahy Kuby s USA byly dlouhé období komplikované. Způsobilo to například i to, že známá Coca Cola se zde nemohla pít 60 let. Legální se stala jen před pár lety.
4
Jen 5 až 6 % obyvatel má přístup k otevřenému a volnému internetu, jak ho známe i my. Zbytek se dostane jen k cenzurované verzi.
5
Pro vládní vozidla je povinností vzít jakéhokoliv stopaře nebo občany, kteří potřebují svézt.
6
Obyvatelé Kuby až do roku 2008 nemohli používat své vlastní mobilní telefony a až do roku 1997 se nemohli dostat do kontaktu s turisty.
7
Oblíbencem Kubánců je John Lennon. V jednom parku má dokonce sochu, která má i svého osobního strážce, protože mu lidé kradli brýle.
8
Pokud plánujete návštěvu Kuby dejte si pozor, co fotíte. Záběry vojenských jednotek, policie nebo personálu letiště jsou přísně zakázány a za porušení hrozí vězení.
9
Cuba Libre – tedy rum, cola a limetka v tomto znění na Kubě neexistuje. Domácí ho nazývají mentirita.
10
V celé historii Kuby sněžilo jen jednou. Bylo to v březnu v roce 1857
Byly informace na této stránce užitečné?