Skip to main content

Levné letenky Varadero (Kuba)

Kuba - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Města Varadero

Zajímavosti o Městě Varadero

Nejkrásnější pláž Kuby na osm písmen? Nepochybně Varadero. Rozprostírá se na šestnácti kilometrech pobřeží a mezi její největší lákadla patří kombinace jemného bílého, korálového písku, čirého karibského moře a hřejivého slunce. Skvělá volba i pro fanoušky šnorchlování, potápění a vodních sportů.

Kuba je zastaralá, ale přece krásná s neuvěřitelnou atmosférou. Je to země s nevysvětlitelným šarmem. Je jako princ v kabátě chudého člověka. Za stěnami zchátralých budov jsou zlaté lustry, při starém rozpadlém bufetu je dokonalá pláž. Rozdíly na Kubě dělají tuto destinaci neuvěřitelně zajímavou.

Kuba, stíhána ekonomickým embargem, je ve zvláštním časoprostoru, ve kterém se zastavil čas. V této zemi zapomeňte na samozřejmosti života na západě, těšte se z každodenních maličkostí a užívejte si život na kubánský způsob. Kdyby byla Kuba kniha, byla by jako román Ulysses od Jamese Joyce, nesnadno zpracovatelná, vážně nepochopená, ale navzdory všemu to je klasika.

Kubánská hudba a kubánský tanec je něco, co na vás bude číhat za každým rohem této slunečné země. Kubánci mají nezaměnitelný temperament a nebojí se ho použít a vyzvat vás do tance byť na ulici uprostřed dne. Tak hlavně neodmítejte!

Co má společného Kuba s prasaty? Na první pohled nic. Když se vydáte na zátoku nazvanou Bahía de Cochinos, zjistíte, že se v překladu jedná o Zátoku sviní, která se do dějin zapsala slavnou invazí vzbouřenců proti Fidelu Castrovi. Dokonalou pláž pokrytá bílý písek s azurově čistou vodou.

Varadero je nepochybně jednou z nejnavštěvovanějších destinací Karibiku. To dobře vědí i cestující z ČR, pro které je roky mimořádně oblíbenou plážovou destinací. Levné letenky do Varadera se objevují zejména z Vídně, ale i Prahy. Přímý let z Vídně zajišťuje letecká společnost Condor. S jedním přestupem lze komfortně létat s aerolinkami Eurowings, Lufthansa či Air Canada. Průměrná délka letu do Varadera je 14 hodin.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Kubě

Potřebuji víza na Kubu?

Jak získat víza na Kubu? Není to nic složitého, ale v každém případě to nebude zdarma. Potřebujete získat tzv. turistickou kartu, která vás opravňuje ke vstupu na Kubu po dobu 30 dní. V případě, že cestujete na dovolenou přes Pelikán, turistickou kartu máte s největší pravděpodobností již v ceně zájezdu. V případě, že jste si přes Pelikán koupili letenky na Kubu, turistickou kartu si musíte zajistit samostatně. V tomto článku si ukážeme, jak na to.

Jaké je počasí na Kubě?

Kuba je celoroční destinace. Drží si příjemně vysoké teploty, vysokou vlhkost vzduchu a pravidelné srážky. Znamená to množství slunečních dní a teploty kolem 30 ° C. Kuba má subtropické podnebí a střídají se zde dvě roční období. Sušší období trvá od listopadu do dubna a naopak deštivější období je od května do října. Proto doporučujeme navštívit Kubu zejména v měsících od listopadu do dubna. S větším množstvím srážek si zas užijete více tepla a voda v moři je teplejší. Deště bývají intenzivní, ale pouze ve formě krátké bouřky.

HAVANA Počasí

Jaké jsou ceny na Kubě?

Oficiální měnou na Kubě je CUP – Kubánské konvertibilní peso. Podle srovnání spotřebitelských cen je Kuba levnější země než Česká republika. Obecně jsou tam potraviny levnější o 20 %. U některých potravin je však rozdíl obrovský. Na Kubě je dostupné velmi levné ovoce a některé druhy zeleniny.

Hledáte hotel v Karibiku? V obrovské nabídce se můžete lehce ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme vám, abyste si ho zajednali přímo u letiště. Rezervovat si ho však můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou na Kubu povinná?

Pokud cestujete na Kubu, musíte mít klasické očkování, jako je např. Tetanus, dále se doporučuje očkování proti žloutence typu A a břišní tyfus.

Jaký je aktuální čas na Kubě?

Na Kubě je o 6 hodin méně než v České republice.

Tipy, co vidět na Kubě

10 zajímavostí o Kubě

1
Hemingway byl známý tím, že často navštěvoval Kubu. I svá dvě nejznámější díla – Stařec a moře a Komu zvoní hrana napsal právě zde.
2
Kuba je jednou z nejchudších zemí na světě a průměrný plat je zde ve výši pár desítek eur.
3
Vztahy Kuby s USA byly dlouhé období komplikované. Způsobilo to například i to, že známá Coca Cola se zde nemohla pít 60 let. Legální se stala jen před pár lety.
4
Jen 5 až 6 % obyvatel má přístup k otevřenému a volnému internetu, jak ho známe i my. Zbytek se dostane jen k cenzurované verzi.
5
Pro vládní vozidla je povinností vzít jakéhokoliv stopaře nebo občany, kteří potřebují svézt.
6
Obyvatelé Kuby až do roku 2008 nemohli používat své vlastní mobilní telefony a až do roku 1997 se nemohli dostat do kontaktu s turisty.
7
Oblíbencem Kubánců je John Lennon. V jednom parku má dokonce sochu, která má i svého osobního strážce, protože mu lidé kradli brýle.
8
Pokud plánujete návštěvu Kuby dejte si pozor, co fotíte. Záběry vojenských jednotek, policie nebo personálu letiště jsou přísně zakázány a za porušení hrozí vězení.
9
Cuba Libre – tedy rum, cola a limetka v tomto znění na Kubě neexistuje. Domácí ho nazývají mentirita.
10
V celé historii Kuby sněžilo jen jednou. Bylo to v březnu v roce 1857
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)