Skip to main content

Levné letenky Tromso

Akční letenky do Tromsa

Tromso

Tromsø. Co vás napadne, když slyšíte tento název? Norsko, zima, sníh? Nebudete až tak daleko od pravdy. Tromsø je ostrovní město a nachází se přesně na 69. rovnoběžce severní šířky. Jsou zde ideální podmínky pro lyžování či skialpynisty a to celoročně. Zásluhu na tom má Golfský proud, který výrazně ovlivňuje místní klima. Ta je relativně mírná, avšak v zimě bohatá na sněhové srážky.

Tromsø je největším norským městem za polárním kruhem. Celých 1750 km severně od Osla, nalezneme nejseverněji položenou univerzitu, botanickou zahradu a dokonce i nejsevernější pivovar světa! V létě tzv. půlnoční slunce, které od 18. května až do 26. července praktický vůbec nezapadá a v zimě polární záře. Tromso je zkrátka ideální destinace vašeho severského dobrodružství a to celoročně.

Levné letenky do Tromsø lze rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let do Tromsø z našich končin neexistuje, avšak velmi komfortně lze letět s jedním přestupem v Oslu s leteckou společností Norwegian. Celé to trvá přibližně 4 hodiny.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Norsku

Cestovní doklady do Norska

Pro vstup do Norska vám stačí platný občanský průkaz nebo pas. Zdržet se zde můžete až 90 dní v rámci jednoho pololetí. Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje vzít si s sebou i platný cestovní pas. Osobní doklad musí být platný po celou dobu pobytu.

Počasí v Norsku

Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 18 °C a nejvyšší průměrnou teplotou 22 °C. Naopak, nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou kolem -3 °C a s průměrným teplotním minimem -7 °C. Kdy je tedy dovolená v Norsku správná volba? Ideálním obdobím pro návštěvu je z hlediska počasí květen až srpen. Norsko je známé také jako země půlnočního slunce, kde je během léta téměř neustále vidět. Nejdelší dny jsou právě v červnu a červenci. Naopak, během zimy je téměř celý den tma a fouká ostrý vítr.

BERGEN Počasí

Ceny v Norsku

Národní měnou je norská koruna, kterou zaměníte bezproblémově po příjezdu do země. Pokud se chcete vyhnout vysokým výměnným poplatkům, zvažte výběr peněz z bankomatu přímo v Norsku. V závislosti na podmínkách vaší banky to může být výhodnější alternativou.

Hledáte hotel v Oslu? Ubytování ve městě nabízí široké možnosti od levnějších ubytoven až po luxusní apartmány. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán.

Zdraví a očkování před cestou do Norska

Norsko nevyžaduje pro vstup do země žádné povinné očkování. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Aktuální čas v Norsku

V Norsku je stejný čas, jako u náš v České republice

Tipy, co vidět v Tromsø

10 zajímavostí o Norsku

1
Norsko jako první představilo lososové sushi a to Japonsku v 80 letech.
2
Když v Norsku vydáte knihu, vláda koupí 1 000 výtisků a distribuuje je do knihoven.
3
V Norsku je považován striptýz za formu umění - kvůli odvádění daní.
4
Král je nazýván "Norský král "a nikdy ne "Král Norska "aby bylo zřejmě, že král patří zemi a ne krajina králi.
5
Norsko se původně volalo "Nordweg", což v překladu znamenalo "Severní cesta ".
6
Všichni vězni v Norsku mají ve svých celách přístup k internetu.
7
V roce 2008 udělili rytířský titul tučňákovi.
8
Norské státní vysoké školy jsou zdarma pro studenty z celého světa.
9
V Norsku najdete městečko s názvem "Hell" (peklo).
10
Norsko je největším vývozcem lososů na světě.

Objednejte si od Pelikána

Byly informace na této stránce užitečné?