Skip to main content

Levné letenky Portoriko

Portoriko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Portorika

Zajímavosti o Portoriku

Portoriko je menší karibský ostrov. Má pouze 130 km na šířku, ale i tak je v každé své délce a části úplně jiný. Podnebím, faunou, flórou a také plážemi. Puerto Rico znamená v překladu bohatý přístav a tento ostrov skutečně i dodnes patří k nejbohatším v Karibiku. Jde o přidružený stát Spojených států amerických a proto i oficiální jazyk je angličtina. I když - domluvíte se zejména španělsky. Nakonec hispánská kultura je zde velmi dominantní, a možná i proto lidé toto letovisko tak milují! Hlavní město Portorika je San Juan.

Turisty láká na svůj ultimátní karibský rum a doutníky. Všichni ostatní se kochají historickými budovami a památkami. Mnoho z nich pochází ještě z koloniální éry, když Portoriko poprvé spatřil Kryštof Kolumbus. Tehdy se Portoriko stalo Španělskou kolonií. Portoriko je v podstatě celoroční destinace, kde vás stále čekají teploty kolem 30 ° C, moře má příjemných 27 ° C, pískové pláže s kokosovými palmami jsou jako z pohlednice a azurová voda s vlnami je ideální na surfování.

Levné letenky do Portorika lze rezervovat i s odletem z Prahy a Vídně. Stačí, když na Pelikánu budete sledovat akční nabídky leteckých společností American Airlines, British Airways, Finnair, Delta Airlines nebo United Airlines. Přímý let do Portorika z našich končin není, většinou se létá s jedním či dvěma přestupy.

Více Zobrazit méně

TOP města v Portoriku

San Juan

Portoriko je země nádherných pláží, jejíž hlavní město San Juan dýchá historií koloniálních časů a je protkáno úzkými uličkami dlážděnými kočičími hlavami. Místní s hrdostí říkají, že historická čtvrť je pro Portoriko to, co Paříž pro Evropu. Tak neváhejte a jděte si z jedinečné atmosféry ukrojit i vy. Dominantou ostrova je pevnost El Morro. Ta stojí pevně a připomíná dobu, kdy mocnosti chtěli dobít tento pozoruhodný ostrov.

Obklopuje ho nádherná příroda, majestátní deštný prales, kde rostou vzácné dřeviny a rostliny. Ve městě vám přímo na ulici prodají ty nejlepší doutníky. Sledujte, jak štamgasti spěchají k barovému pultu a vedle nich se vlní dívky v rytmu vášnivé salsy. V San Juan si dejte Bacardi a jak se říká, slunce vám koupí druhou rundu. Zamiřte si to přímo do továrny, odkud rum a jeho výjimečná chuť pocházejí. Levné letenky do San Juan lze rezervovat s odletem z Prahy a Vídně.

Stačí, když na Pelikánu sledujete akční nabídky leteckých společností American Airlines, British Airways, Finnair, Delta Airlines nebo United Airlines. Přímý let do San Juan z našich končin neexistuje, většinou se létá s jedním či dvěma přestupy.

Užitečné info o Portoriku

Cestovní doklady a víza do Portorika

Při cestě do Portorika je potřeba požádat o elektronickou autorizaci ESTA. ESTA - Electronic System fot Travel Authorization je automatizovaný americký vládní systém, který umožňuje vycestovat do USA. Prostřednictvím ESTA můžete požádat a následně získat povolení online. Je povinná od roku 2009 v rámci posílení bezpečnosti a cestující jsou povinni mít elektronická povolení před cestou do Spojených států. ESTA povolení je zpoplatněno.

Při vstupu do Portorika budete muset předložit platný cestovní pas. Jeho platnost musí být alespoň 6 měsíců ode dne plánovaného návratu.

Počasí v Portoriku

Pro Portoriko je charakteristické proměnlivé a velmi vlhké počasí. Je to však celoroční destinace a teplota vzduchu se pohybuje po celý rok okolo třiceti stupňů. Moře má velmi příjemných 27 ° C téměř po celý rok.

Ceny v Portoriku

Oficiálním platidlem v Portoriku je americký dolar. Americké dolary si můžete zaměnit už v ČR, je to výhodné. Nejjednodušší je však platit kartou, ta je akceptována téměř ve všech obchodech. Místní jsou vůči větším bankovkám nedůvěřiví, proto pokud možno používejte při platbě bankovky s nižší nominální hodnotou než 50 dolarů.

Bankomatů je dostatek a všechny akceptují evropské karty. Ceny v Portoriku jsou mnohem vyšší než v České republice. Dražší je zejména ovoce, zelenina a jídlo v restauracích. Stravování ve fast-foodech vás naopak vyjde velmi levně. Velmi levně lze nakoupit místní rum.

Ceny ubytování v Portoriku se pohybují od 80 amerických dolarů na noc pro 2 osoby. Ceny si můžete zkontrolovat přímo na stránce Pelikána, v sekci Hotely. Chcete si půjčit auto v Portoriku? Doporučujeme tak učinit předem a auto si vyzvednout po příletu na letiště.

Aktuální čas v Portoriku

V Portoriku je o 5 hodin méně než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Portorika

Před vstupem do země se nevyžaduje žádné povinné očkování. Stačí, když si pohlídáte všechna povinná očkování v České republice.

Tipy, co vidět a zažít v Portoriku

10 zajímavostí o Portoriku

1
Název Portorika je odvozen od jeho množství přírodních zdrojů, zejména zlata
2
Továrna na výrobu rumu v Bacardi, která se nachází v San Juan, je největší likérovnou na rum
3
Portorikánci neplatí daň z příjmu
4
Portoriko je jediné místo, které má tropický deštný prales bez hadů
5
Portoriko je známé třemi věcmi: Ricky Martin, recese a rum
6
Portoriko poprvé objevil Kryštof Kolumbus v roce 1493
7
Arroz con Gandules je národní jídlo Portorika. Skládá se z rýže a oliv
8
Portoriko se také přezdívá: Zem statečného Pána
9
Každý rok navštíví San Juan přibližně pět milionů lidí
10
Souboj kohoutů je v Portoriku legální sport
Byly informace na této stránce užitečné?