Skip to main content

Levné letenky Maroko

Maroko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Maroka

Zajímavosti o Maroku

Maroko je nádherná země, kterou je třeba zažít všemi smysly. Nabízí pravou africkou exotiku - pouště, pohoří, moře, oceán a nádherné destinace jako Marrákeš, Agadir, Rabat či Casablancu. Unikátní místo, kde se mísí západ s orientem, moderní svět s dávným středověkem, duše starého i vítr nového Maroka. To vše v neskutečném mixu vůní, chutí a barev.

I moře, i oceán. Maroko se může pochlubit i tím, že má letoviska s přístupem do Středozemního moře, i do Atlantiku. Když se vydáte poznávat Marrákeš, blíže to budete mít k oceánu. Jen něco málo přes 160 km. Nejkrásnější fotografie z dovolené v Maroku zřejmě budete mít práve z Marrakéšu, případně z pouště.

Levné letenky do Maroka lze rezervovat z Prahy a Vídně. Přímé letecké spojení zajišťují společnosti Ryanair a Laudamotion a cenově jsou také nejzajímavější.

Více Zobrazit méně

TOP města v Maroku

Marrákeš

Maroko je nádherná země, kterou je třeba zažít všemi smysly. Nabízí pravou africkou exotiku - pouště, pohoří, moře, oceán a nádherné destinace jako Marrákeš, Agadir, Rabat či Casablanca. Unikátní místo, kde se mísí západ s orientem, moderní svět s dávným středověkem, duše starého i vítr nového Maroka. To vše v neskutečném mixu vůní, chutí a barev. I moře, i oceán. Maroko se může pochlubit i tím, že má letoviska s přístupem do Středozemního moře, i do Atlantiku.

Když se vydáte poznávat Marrákeš, blíže to budete mít k oceánu. Jen něco málo přes 160 km. Marrákeš se nachází v uprostřed Maroka na úpatí pohoří Atlas, jehož bílé vrcholky (v závislosti na ročním období ) si všimnete už během letu při vstupu nad africký kontinent a budou vás provázet až po přistání na novém, mezinárodním letišti, skoro v centru Marrákeši. Z Vídně trvá let zhruba 3 a půl hodiny a z letiště jste ve starém i moderním centru poměrně rychle. Cesta trvá jen asi 15 minut (po pěkných dvouproudých cestách).

Levné letenky do Marrákeše lze rezervovat z Prahy, nebo Vídně. Přímé letecké spojení zajišťují společnosti Ryanair a Laudamotion a cenově jsou nejzajímavější. Bez přestupu lze letět z Vídně i s marockou společností Air Arabia. S jedním přestupem lze do Maroka letět i se společnostmi TAP Air Portugal, Iberia, Austrian Airlines, Air France či Lufthansa.

Agadir

Agadir je nejznámější a nejoblíbenější typické nearabského letovisko v Maroku, na pobřeží Atlantiku. Leží asi 500 kilometrů od Casablanky a je známé pod názvem "Perla marockého pobřeží ". Agadir byl založen roku 1505 portugalskými mořeplavci na místě původní berberské rybářské osady. Je důležitým marockým přístavem. Nabízí nádhernou a dlouhou písečnou pláž, kvalitní restaurace, obchody s lákavými cenami a to nejdůležitější - až 300 dní slunečního svitu v roce. Turistickým lákadlem jsou nejen nádherné pláže, ale i městské muzeum , kasbah (pevnost) či Jardim de Olhao.

Levné letenky do Agadiru můžete rezervovat z Prahy a Vídně. Přímé letecké spojení zajišťuje společnost Wizz Air z Budapešti a pro české turisty je i cenově nejzajímavější. Přímý let trvá 4 a půl hodiny. S jedním přestupem lze do Agadiru letět i se společnostmi Eurowings, Austrian Airlines či Lufthansa a to z Prahy či Vídně.

Rabat

Rabat je posledním ze čtyř královských měst Maroka. V roce 1912, v době francouzského protektorátu, se stal hlavním městem země a zůstal jím až do dnešní doby. Město je sídlem vlády a domovem krále. Turisté zde objeví moderní evropskou architekturu, ale i staré stavby, vládní paláce, vilovou čtvrt Ville Nouvelle, přepychovou Avenue Mohammada V., hradbami obehnanou medinu a původní čtvrť Kasba Oudaia. stem protéká řeka Bú Regreg. Nové město obklopují hradby a mnohé městské čtvrti se chlubí bohatou minulostí.

Levné letenky do Rabatu lze rezervovat z Vídně i Prahy. Přímý let do Rabatu však z našich končin neexistuje. S jedním přestupem můžete do Rabatu letět se společnostmi Air France a Austrian Airlines.

Casablanca

Casablanca je nejznámější a nejoblíbenější typické nearabského letoviska v Maroku, na pobřeží Atlantiku. Dnes zde můžete obdivovat největší muslimský svatostánek Maroka - Velkou mešitu Hasana II. Ta byla slavnostně otevřena až v roce 1993. Pojme 100 tisíc věřících a její minaret se tyčí do výšky 200 metrů. V celém komplexu se nachází knihovna, univerzita a muzeum. Tato mešita bývá nazývána "osmým divem světa" a je přístupná i pro nevěřící .

Levné letenky do Casablancy lze rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let do Casablancy však z našich končin neexistuje. S jedním přestupem můžete do Casablanky letět se společnostmi Air France, Austrian Airlines, KLM a Lufthansa.

Další města
Tangier

Tangier je druhé průmyslově nejrozvinutější město Maroka a často nosí pojmenování "Brána do Afriky". Leží asi 200 kilometrů od hlavního města Rabat. Vzdušnou čarou je vzdálen pouze 80 kilometrů od Gibraltaru! Dopravit se sem můžete buď letadlem na mezinárodní letiště Ibn Batouta, trajektem z Evropy, nebo vlakem z Rabatu. Asi největší historickou atrakcí města je pevnost (kasbah), kde se nachází i bývalý sultánův palác Dar el Makhzen.

V současnosti je muzeem vystavujícím marocké umění. Levné letenky do Tangier lze rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let do Tangier však z našich končin neexistuje. S jedním přestupem lze do Rabatu letět se společnostmi Vueling a Iberia.

Užitečné info o Maroku

Počasí v Maroku

Počasí v Maroku se v podstatě dělí na tři oblasti: úzké pobřežní pásmo, pro které je typické středomořské podnebí s mírnými zimami a horkými léty, dále vnitrozemská oblast, které dominuje pohoří Atlas a rovněž plošiny a jižní lem, pro který jsou typické pouštní podmínky, protože leží v útrobách Sahary. Oblast Marrákeš nabízí nejteplejší počasí v rozmezí květen - říjen s průměrným teplotami dosahujícími 30 ° C.

Víza a doklady do Maroka

Při cestování do Maroka budete potřebovat platný cestovní pas. Víza do Maroka nepotřebujete. S Marokem byla uzavřená dohoda, kde pro občany ČR platí jednostranný bezvízový styk na dobu do 90 dnů.

Ceny v Maroku

Národní měnou v Maroku je dirham. 10 dirhamů je přibližně jedno euro, tj 25 Kč. Množství obchodů však akceptuje i karty a dokonce i eura či dolary. Orientační ceny: Čaj pro dvě osoby: 3 eura, jídlo v restauraci: do 10 eur, pivo (nealkoholické): 5 eur, magnetka: od 1 do 3 eur, 5 litrový kanystr vody: 0,5 - 1 euro. Ve většině zemí se nepodává ani neprodává alkohol. V hotelových resortech je ho však dost.

Hledáte hotel v Maroku? Ceny ubytování a vzdálenost od centra si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Pokud rádi poznáváte nové kultury, určitě doporučujeme ubytování v místních penzionech. Místní penziony jsou většinou tvořeny z atria (vnitřního dvora, který může být krytý, aby do něj nepršelo) a kolem dokola jsou umístěny vchody do pokojů pro hosty. V přízemí se může nacházet i malý bazén, či jídelna.

Pokud se rozhodnete prozkoumat Maroko na vlastní pěst autem, tak to doporučujeme půjčit už letiště. Rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

Zdraví a očkování před cestou do Maroka

V rámci běžné turistické návštěvy Maroka není předepsáno žádné povinné očkování. Jelikož Česká republika nemá s Marokem dohodu o bezplatné zdravotní péči, doporučuje se předem uzavřít cestovní pojištění, které by pokrylo případné náklady.

Možné zdravotní rizika konzultujte s lékařem nebo v našich nemocnicích na odděleních cizokrajných chorob.

Aktuální čas v Maroku

V Maroku je aktuálně o jednu hodinu méně, než v České republice.

Tipy, co vidět v Maroku

10 zajímavostí o Maroku

1
Univerzita Al Quaraouiyine v marockém městě Fez vznikla již v roce 859 nl. Tedy o více než 200 let dříve než ta v Boloni
2
Maroko je sice africkou krajinou, ale k Evropě má mnohem blíže, než byste si mysleli. Z Marockého pobřeží můžete dokonce vidět pohybující se auta na Španělském pobřeží
3
Jedním z nejnavštěvovanějších míst Maroka je Chefchaouen, město pokryté tajemnými modrými domky
4
Maročané věří v existenci džina, který dokáže ovládat vůli lidí
5
Nikoli srdce, ale játra jsou v Maroku symbolem lásky a náklonnosti
6
V kultuře Maročanů je chléb všechno. Je tím nejcennějším a nejvzácnějším každodenním jídlem.
7
V Maroku je velmi neslušné odmítnout jakýkoliv pokrm či pozvání na čaj a takové chování je považováno za akt hrubosti
8
V Maroku se během zimy může lyžovat. Možné je to díky pohoří Atlas, které zasahuje i na území Maroka a svým nejvyšším vrcholem Džabal Tubkal dosahuje nadmořské výšky až 4165 m.n.m
9
Původní obyvatelé severní Afriky jsou Berbeři a podle jejich kalendáře se právě píše rok 2967
10
Maroko brzy otevře největší solární elektrárnu na světě
Byly informace na této stránce užitečné?