Skip to main content

Levné letenky Larnaka

Kypr - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Larnacy

Zajímavosti o Larnace

Ve východních vodách Středozemního moře leží ostrov bohyně Afrodity - Kypr. Geograficky téměř Blízký východ, politicky však stále Evropa. Ostrov kontrastů reflektuje střet kultur kyperského Řecka a Turecka. Má za sebou opravdu bohatou minulost, která sahá až do neolitických časů. Římské vily, byzantské hrady či islámské mešity. Kypr kombinuje nekombinovatelné.

Pro celý ostrov je však společné skvělé počasí a křišťálově čisté moře, ve kterém bezstarostně plave pozoruhodné množství velkých želv. Gastronomie s řeckými či orientálními prvky a sluncem zalité písečné pláže dělají z tohoto místa ideální místo pro skvělou dovolenou na Kypru.

Ostrov mají v oblibě i Češi. Levné letenky na Kypr nejčastěji koupíte z Prahy či Vídně. Lety jsou obvykle s jedním přestupem. Přímý let provozují z Vídně společnosti Eurowings a Austrian Airlines. Let trvá kolem tři hodiny. Nejvíce využívané letiště na ostrově jsou: Larnaka Airport a Pafos Airport. Na letiště Ercan (patří pod správu Severokyperské turecké republiky) létají pouze letadla z Turecka.

Více Zobrazit méně

Užitečné informace o Kypru

Cestovní doklady na Kypr

Na území Kyperské republiky můžete vstoupit buď s pasem nebo občanským průkazem. Doklad musí být platný nejméně tři měsíce po datu zamýšleného odchodu z Kyperské republiky.

Kyperská republika považuje vstup na ostrov přes území Severokyperské turecké republiky za nelegální (letiště Ercan v Nikósii nebo přístavy Kyrenia a Famagusta). Pokud vstoupíte na ostrov z této části (ze severu), hrozí, že vám nebude umožněn vstup na území Kyperské republiky (jih). Naši občané mohou cestovat na území Severokyperské republiky s platným cestovním pasem.

Počasí na Kypru

Kypr má subtropické klima s horkými léty a mírnými zimami. Pobřeží se těší z více než 300 slunečných dní v roce. Nejchladnější měsíc je leden s průměrnou teplotou kolem 12 ° C. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen, kdy denní teplota běžně překračuje 35 ° C. Teplota moře se během roku pohybuje v rozmezí 17 až 27 ° C. Od května do listopadu obvykle překračuje teplotu 20 ° C.

Kdy je tedy dovolená na Kypru správná volba? Kypr můžete navštívit během celého roku. Pokud vám však nevyhovují horka, vyhněte se období červenec a srpen. Ideálním obdobím pro dovolenou je březen, červen, září a říjen.

LARNACA Počasí

Ceny na Kypru

Národní měnou v Kyperské republice je euro, na území Severokyperské turecké republiky je oficiální měnou turecká lira.

Hledáte hotel na Kypru? Ubytování na ostrově můžete nalézt i za 25 EUR osoba / noc. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Doprava po ostrově je jednoduchá. Cesty jsou kvalitní a dobře označené. Veřejná doprava je limitována na autobusy a taxíky. Navzdory dobrému stavu silnic se doporučuje jezdit na ostrově velmi opatrně.

Dopravní nehody jsou tu velmi běžné, a to zejména kvůli nedbalostní jízdě. Řídí se na levé straně. Ideálním prostředkem k prozkoumání ostrova je rozhodně auto. Toto doporučujeme půjčit už letiště. Rezervovat si jej můžete i přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou na Kypr

Kypr nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

AKtuální čas na Kypru

Na Kypru je o hodinu více než v ČR.

Tipy, co vidět na Kypru

10 zajímavostí o Kypru

1
Kypr je bývalá britská kolonie, která získala nezávislost v roce 1960.
2
Z Kypru pochází nejstarší světová značka vína "Commandaria", jejíž kořeny jsou staré až 5000 let.
3
Kypr má přibližně 1,1 milionu obyvatel.
4
Kypr je třetí největší ostrov ve Středozemním moři (po Sicílii a Sardinii).
5
Hlavní město Nikósie je rozděleno tzv. "Zelenou linií" na jižní (kyperskou) a severní (tureckou) část.
6
Kypr je fakticky rozdělen na dvě části: mezinárodně uznána Kyperská republika a Severní Kypr, kterou kromě Turecka neuznala žádná ze zemí mezinárodního společenství.
7
Kypr a Kosovo jsou jediné státy, které mají ve vlajce mapu země.
8
Úředními jazyky na Kypru jsou kyperská řečtina a angličtina (Kyperská republika) a turečtina (Severní Kypr).
9
Kypr je považován za ostrov lásky. Legenda tvrdí, že právě zde se narodila řecká bohyně lásky Afrodita.
10
Nejvyšším vrcholem Kypru je Mt. Olympos, který se tyčí do výšky 1952 metrů nad mořem.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)