Skip to main content

Kam na dovolenou v březnu?

 

Jaro je už pomalu za dveřmi, teploty začínají stoupat, ale čekat do léta na dovolenou u moře se vám nechce? Pak jste na správném místě! Využijte jarní měsíce k nezapomenutelnému dovolenkovému pobytu v teple ať už s dětmi, nebo se svou drahou polovičkou. Neholdujete horku a přeplněným plážím? Výhodou jarní dovolené je příjemné počasí, které si naplno užijete bez stresů a nekonečných davů turistů. Dopřejte si luxus v podobě březnové dovolené u moře i vy, cestujte za teplem již nyní a načerpejte pozitivní energii na celý rok dopředu. Nabídka dovolenkových destinací je obrovská a vy se nemůžete rozhodnout, kam na jaře k moři? Sesbírali jsme pro vás několik jedinečných tipů pro perfektní jarní dovolenou v exotice, ale i u nás v Evropě.

 

Dovolenka v marci

 

Jarní dovolená na exotickém Zanzibaru

Nádherné průzračné moře, pláže s teploučkým bílým pískem lemované exotickými palmami, pestrobarevný podmořský svět a množství exkluzivních hotelů s prvotřídními službami. Co víc si během březnové dovolené na Zanzibaru můžete přát? Teploty v tomto období se pohybují kolem 26 °C, což je pro poznávání okolní krajiny více než příznivé. Srážky se od dubna mohou vyskytovat o něco častěji, avšak odměnou vám bude menší množství turistů. To jistě oceníte během romantických procházek ve dvou po nejznámějších plážích Kendwa či Nungwi nebo během návštěvy ostrova Prison Island, který je domovem želv obrovských.

Věděli jste, že Zanzibar se nazývá také ostrovem hřebíčku a vanilky? Úrodná půda v kombinaci s ideálním klimatem společně tvoří perfektní podmínky pro pěstování koření. Úchvatná Tanzanie si velmi rychle podmaní všechny vaše smysly. Okuste i vy tradiční kuchyni a zažijte na vlastní kůži pohostinnost místních obyvatel – jedině tak zjistíte, jak chutná skutečná Tanzanie. Zanzibar však ukrývá i další fascinující poklady. Stačí se ponořit pod mořskou hladinu a před očima se vám odhalí čarokrásný svět se spoustou korálových útesů, ryb a tisíci dalších živočichů. Jarní dovolená na Zanzibaru tak pro vás bude nezapomenutelným zážitkem.

Všechny dovolené na Zanzibaru

  

Rodinná dovolená na Kanárských ostrovech

Chcete dopřát svým dětem perfektní jarní dovolenou u moře? Nenechte nic náhodě a vydejte se spolu s nimi na jeden z nejkouzelnějších španělských ostrovů v Atlantiku. Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura či Tenerife  Kanárské ostrovy patří jednoznačně mezi nejoblíbenější dovolenkové destinace v Evropě. Nádherná příroda, pobřeží lemované plážemi s barevným pískem, malebná městečka a řada letovisek s prvotřídními hotelovými resorty, díky kterým si vychutnáte váš dovolenkový pobyt bez sebemenších starostí. Zavítejte s vašimi ratolestmi do místní ZOO nebo se jděte vyřádit do některého ze zábavních parků se spoustou atrakcí pro malé i velké. Nebo se vydejte po stopách dávno minulých a objevte kouzlo romantických uliček v hlavním městě Las Palmas.

Kanárské ostrovy patří díky subtropickému klimatu mezi celoroční dovolenkové destinace, za což si vysloužily přezdívku ostrovy věčného jara. Teploty zde neklesají ani v zimě pod 18 °C. Horké léto, které trvá od července do září, střídá o něco chladnější, ale o to příjemnější počasí od listopadu do března s teplotami kolem 21 °C, což je ideální období pro jarní dovolenou spojenou s turistikou po ostrovech. Na své si přijdou i nadšenci vodních sportů, jako windsurfing, vodní lyžování či potápění, ale i zanícení golfisté. Pokud jste se tedy stále nerozhodli, kam na jaře k moři, rodinná dovolená na Kanárských ostrovech bude zaručeně skvělá volba.

Všechny dovolené na Kanárských ostrovech

 

Dovolenka v marci na Kanároch pri mori na pláži

Nezapomenutelný pobyt v Dominikánské republice

Tropické deštné pralesy, nádherné písečné pláže omývané průzračným Karibským mořem, hotely a služby na té nejvyšší úrovni. Dokonalá dovolenková destinace ať už pro páry, nebo pro rodiny s dětmi, které se mohou těšit na spoustu parádních atrakcí. Pokud tedy holdujete příjemnému a ničím nerušenému odpočinku na pláži, březen v Dominikánské republice je opravdu skvělý nápad. Snad nejznámějším letoviskem je pulzující Punta Cana, kde si na své přijdou i milovníci vodních sportů. Fanouškům dobrého jídla zase provětrají chuťové pohárky místní restaurace a bary, kterých je zde nespočet.

Pro hladové po poznání doporučujeme prohlídku hlavního města Santo Domingo. Jeho staré centrum se dnes zařazuje do seznamu chráněných památek UNESCO. Pokud vás fascinuje různorodost, březnová dovolená v Dominikánské republice je pro vás to pravé. Koloniální architektura, dechberoucí horské scenérie a neskutečně dlouhé pláže, kam až oko dohlédne, vás jednoznačně chytí za srdce. A co počasí? Teploty se celoročně pohybují v rozmezí od 28 °C do 31 °C, přičemž nejteplejší je měsíc srpen, kdy průměrné teploty stoupají až ke 31 °C. Za nejchladnější se považuje měsíc únor s příjemnými teplotami kolem 28 °C.

 

 

Dovolená na tropické Srí Lance v březnu

Buddhistické chrámy, ohromující národní parky, pláže s jemňoučkým pískem – ostrov Srí Lanka, jehož břehy omývá Indický oceán, je skutečným dovolenkovým rájem pro nejednoho požitkáře. Svojí jedinečností a rozmanitostí každoročně láká turisty z celého světa. I když se Srí Lanka zdá být daleko, z našich končin si do hlavního města Colombo zaletíte bez problémů kdykoliv. Toužíte si dokonale odpočinout na pláži, zacvičit jógu s místními guru, vlastnoručně si nasbírat čerstvé čajové lístky či najít svůj vnitřní klid prostřednictvím meditace? Jarní dovolená na Srí Lance je pro vás to pravé! Pokud však máte dobrodružného ducha, nezoufejte. Srí Lanka má totiž ideální podmínky pro surfování či tropickou turistiku a na své si přijdou i milovníci nefalšovaného safari.

Ostrov Srí Lanka se nachází v tropickém pásmu. Období sucha se zde střídá s obdobím dešťů a vysoké teploty panují po celý rok. Monzun Yalaa ovlivňuje počasí od května do září, a to zejména na jihozápadě ostrova. Nejsušší období zde trvá od prosince do března a je zároveň hlavní dovolenkovou sezónou. Monzun Maha zasahuje severovýchodní část Srí Lanky v období od září do ledna. Období sucha zde trvá od května do září. I když patří Srí Lanka mezi celoroční destinace, je třeba si správně zvolit lokalitu podle období monzunů. Průměrné denní teploty na ostrově se pohybují kolem příjemných 27 °C, teplota vody od 27 °C do 30 °C. K nejteplejším měsícům patří březen a duben.

 

Všechny dovolené na Srí Lance

Jarná dovolenka na Srí Lanke - cesta vlakom

Březnová dovolená v okouzlujícím Řecku

Pokud hledáte pohodu, krásné moře, chutnou kuchyni či romantické západy slunce, navíc za skvělou cenu, dovolená v Řecku vás jednoznačně nadchne. Vědí to i miliony návštěvníků z celého světa, kteří se sem každoročně vydávají objevovat historii a starobylou architekturu z dob počátků naší civilizace či milovníci polehávání na pláži. A protože v Řecku prší jen zřídkakdy, na krásné počasí se můžete těšit i během vaší jarní dovolené. Panuje zde typické středomořské počasí s teplými léty a mírnými zimami. Ideálními měsíci pro návštěvu a poznávání Řecka jsou březen až květen, kdy se teploty pohybují kolem příjemných 16 až 24 °C. Turistů je zde v tomto období méně než v hlavní sezóně, kdy teploty šplhají až k 35 °C. Do Řecka si navíc jednoduše a levně zaletíte také přímo z Prahy nebo z nedaleké Vídně či Bratislavy.

A co vidět během vaší jarní dovolené v Řecku? Vydejte se do ohromujících Athén – jedné z nejstarších metropolí světa, kolébky demokracie, západní filozofie či divadelního umění a objevte kouzlo nejvelkolepějších historických památek antických dob. Po náročné prohlídce města načerpejte energii v místních tavernách, které vás zahrnou tím nejlepším z pověstné řecké kuchyně. Pokud naopak toužíte po odpočinku a romantice ve dvou, zaleťte si na jedinečný ostrov Santorini, jehož břehy omývá azurové Egejské moře. Nádherné přírodní scenérie, sopečné útesy v kontrastu s bílými domky a kostely s typickými modrými kopulemi, které lemují klikaté úzké uličky, nezapomenutelné západy slunce... co víc si během romantického pobytu v Řecku můžete přát?

Všechny dovolené v Řecku

 

 

Dovolená jako v ráji? Zaleťte si na Seychely!

Teplé tyrkysové moře lemované horami, nekonečné pláže s bílým pískem, malebné zátoky, městečka jako z pohádky. Dovolená na Seychelách je skutečným synonymem dokonalosti. Toto souostroví sestávající z více než stovky ostrovů najdeme severně od neméně přitažlivého Mauricia a severovýchodně od exotického Madagaskaru. Jeho břehy omývají vody Indického oceánu. Spolu s Maledivami patří Seychely mezi nejkrásnější dovolenkové destinace světa. Pokud jste se rozhodli strávit svoji jarní dovolenou na Seychelách, doporučujeme vám All Inclusive pobyt na jednom z nejznámějších ostrovů – Mahé, Praslin či La Digue. Hlavní město Victoria leží právě na prvním zmíněném, ovšem velkých davů se obávat nemusíte  Seychely nemají dohromady ani 100 000 obyvatel. Zato pláží zde naleznete až neuvěřitelných 60!

Teploty na Seychelách jsou díky blízkosti rovníku příjemné po celý rok. Severozápadní monzun v zimních měsících přináší větší množství srážek. V suchém letním období, které trvá od března do října, se denní teploty vzduchu pohybují mezi 27 °C a 32 °C. Voda v oceánu má téměř vždy kolem 27 °C až 29 °C. Ideální čas pro vaši vysněnou dovolenou na Seychelách.