Skip to main content

Levné letenky Dubaj

Akční letenky

Zajímavosti o

Dubaj. Už jen při vyslovení názvu tohoto města se nám ihned vybaví luxusní obchody, velkolepé mrakodrapy, přepychové hotely a tropické teploty. Ve městě jakým je Dubaj, je prakticky nemožné se nudit. Je ideální destinací jak pro mladé cestovatele, tak i pro rodiny s dětmi.

Pokud se bojíte, že jediné co v Dubaji můžete dělat je procházet se ve stínu výškových budov, jste na omylu. Vyberte se na nádhernou pláž Jumeirah nebo si zalyžujte na zasněženém svahu v obchodním centru, zatímco venku panují tropické teploty.

Nepromrhejte ani chvilku volného času a pokračujte na místní trhy se zlatem nebo kořením nebo se vydejte za nákupy do nákupního centra Dubai Mall. Poznejte Dubaj z ptačí perspektivy a dopravte se na nejvyšší mrakodrap na světě Burj Khalifa s úžasným výhledem na Perský záliv.

Pokud vás zajímá ta více tradiční stránka Dubaje, rozhodně nevynechejte plavbu lodí v zátoce Dubai Creek.

Dovolená v Dubaji je mimořádně oblíbená mezi Čechy. Levné letenky do Dubaje můžete rezervovat zejména z Prahy či Vídně. Přímý let trvá přibližně pět a půl hodiny. Našinci létají do Dubaje nejraději s leteckými společnostmi Emirates - ale i nízkonákladovými aerolinkami Flydubai a Wizz Air.

Hlavní mezinárodní letiště v Dubaji se nachází bezprostředně v blízkosti města a je výborně dostupné. Použít však možná i vzdálenější mezinárodní letiště Al Maktoum, které je od centra vzdáleno přibližně 50 kilometrů.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Dubaji

Potřebuji víza do Dubaje?

Do SAE potřebujete pas. Platnost pasu musí být minimálně 6 měsíců po návratu. Do SEA nebudete potřebovat víza, pokud váš pobyt nepřesáhne délku 90 dní, během jakéhokoliv období 180 dní

Jaké je počasí v Dubaji?

Pro Dubaj je typické velmi horké podnebí s mírnými až teplými zimami a horkými léty s vysokou vlhkostí vzduchu. Horké léto trvá přibližně od dubna do listopadu a přináší teploty nad 30°C a od června do začátku září je známý teplotami nad 40°C. S narůstající teplotou se zvyšuje i vlhkost vzduchu. Srážek je zde však velmi málo. Ročně padne jen kolem 100mm.

DUBAJ POČASÍ

Jaké jsou ceny v Dubaji?

Národní měnou je dirham a pohodlně ho zaměníte předem ve směnárně nebo přímo na místě.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do Dubaje povinná?

Při cestování do Dubaje nejsou povinná žádná očkování.

Jaký je aktuální čas v Dubaji?

V Dubaji je o 2 hodiny více, než v ČR.

Tipy, co vidět v Dubaji

10 zajímavostí o Dubaji

1
Místní obyvatelé tvoří méně než 20% populace.
2
V Dubaji vláda platí občanům za hubnutí. Za každé kilo, které shodíte, vám vláda dá 2 gramy zlata.
3
Evidenční čísla vozidel v Dubaji určují prestiž a status majitele vozu. Značky s jednomístným číslem jsou nejprestižnější, se dvěma trochu méně a takto to pokračuje.
4
Cítíte se v Dubaji spokojenější, než doma? Emiráty představují jedinou zemi na světě, která se může pochlubit zvláštní institucí. Ministerstvo štěstí má za úkol vylepšovat kvalitu života v SAE
5
Během pobytu v Dubaji budete mít určitě možnost ochutnat výrobky z velbloudího mléka - čokoládu, či dokonce kávu s velbloudím mlíčkem
6
V roce 1991 stál v Dubaji jen jeden mrakodrap, dnes jich je přes 400 a přibývají nadále v enormním množství.
7
Dubajská policie má svém repertoáru auta jako Lamborghini, Ferrari a Bentley, ale spíše než na chytání zločinců je používá na svou propagaci.
8
Třetinu hrubého domácího produktu nosí Dubaje jeho hlavní letiště.
9
Metro v Dubaji efektivně propojuje celé město. Vlakové soupravy jsou plně automatizované, a provozovány bez řidiče. Pozor však na zákaz konzumace jídla a pití. Revizor vás bude pokutovat i za žvýkání žvýkačky.
10
Podle neoficiálních údajů žije a pracuje v Emirátech více než dva tisíce čechoslováků a každý podzim se dokonce koná česko-slovenský jarmark.
Byly informace na této stránce užitečné?