Skip to main content

Levné letenky Dánsko

Dánsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Dánska

Zajímavosti o Dánsku

Hledáte levnou letenku do Dánska? Výhodné ubytování v hotelu či apartmánu? Na Pelikan.cz si můžete porovnat ceny letenek, ubytování, pronájmu aut, pojistit se před cestou, ale nabízíme i kompletní dovolenou v Dánsku. Mezi nejoblíbenější dánské destinace patří Kodaň, Billund, Aarhus a Aalborg.

Do Dánska létá z Prahy ČSA, z Vídně Laudamotion a Wizz Air. Přímý let do Dánska trvá zhruba hodinu a půl.

Více Zobrazit méně

TOP města v Dánsku

Kodaň

Nejčistší, nejbezpečnější a nejšťastnější. To jsou jen některé z přívlastků, které se běžně používají při popisu hlavního města Dánska - Kodaně. Bránu do Skandinávie zdobí překrásné kanály, úzké uličky a staré pestré domky.

Působí téměř pohádkově. Ale to bude tím, že zde žil nejznámější pohádkář všech dob Hans Christian Andersen. Jeho fantazijní dědictví připomíná i bronzová socha Malé mořské panny, která se stala symbolem města. Mnohé paláce a historické památky, jedna z posledních královských rodin světa či pokus o vytvoření svobodného města Christiana. Kodaň je nekonečná studnice inspirací, která nezamrzá ani během chladného počasí.

Kodaň začínají poznávat i Češi. Levné letenky do Kodaně nejčastěji koupíte z Prahy či Vídně. Lety jsou buď přímé, nebo s jedním přestupem. Přímý let trvá okolo 1 hodiny. Z našich končin se do Kodaně létá zejména se společnostmi Austrian Airlines, Norwegian Air, Ryainair či Lufthansa. Hlavním letištěm v Kodani je Letiště Kodaň - Copenhagen Airport.

Billund

Malé městečko na jihu Jutského poloostrova v Dánsku je pro mnohé neznámou. S tím by však nesouhlasili fanoušci stavebnice LEGO. V tomto městečku se totiž nachází první Legoland, tedy tématický park vytvořen přímo ze zmíněné stavebnice.

Zajímavostí je, že letiště v Billundu je druhé nejrušnější v zemi, hned po Kodani. I proto má letiště výborné autobusové spojení do centra. Pokud se rozhodnete jít do Billund z letiště pěšky, jsou to zhruba tři kilometry.

Levné letenky do Billund lze rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let z Vídně zajišťuje letecká společnost Wizz Air, bez přestupu lze letět i z Prahy s leteckou společností Ryanair. Let trvá téměř 2 hodiny.

Užitečné info o Dánsku

Jaké cestovní doklady potřebuji do Dánska?

Pro vstup do Dánska vám stačí platný občanský průkaz nebo pas. Zdržet se zde můžete až 90 dní v rámci jednoho pololetí. Osobní doklad musí být platný po celou dobu pobytu.

Jaké je počasí v Dánsku?

Dánsko má nejméně extrémní klima ze všech skandinávských zemí. Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 17° C, která ovšem přes den může překročit i 25° C. Naopak, nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou kolem 0° C.

Nejvíce prší v červnu, který v průměru zaznamenává kolem 60 mm srážek, což není výrazně mnoho. Během léta je ve městě velké množství turistů. Pokud preferujete méně zaplněné ulice, ideálním časem na návštěvu bude květen, červen nebo září.

Jaké jsou ceny v Dánsku?

Národní měnou je Dánská Koruna (DKK), kterou zaměníte bezproblémově na místě. Hledáte hotel v Dánsku ? Ubytování ve městě nabízí široké možnosti od levnějších ubytoven až po luxusní apartmány. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Veřejná doprava v městech je velmi kvalitní.

Řízení v městech komplikuje dražší parkovné. Pokud se však rozhodnete prozkoumat Dánsko ve vlastní režii, auto vám doporučujeme půjčit už u letiště. Rezervovat si jej můžete i přímo přes Pelikán.

Jaký je aktuální čas v Dánsku?

V Dánsku je stejný čas jako v České republice.

10 zajímavostí o Dánsku

1
Dánský název města København pochází ze středověké dánštiny a znamená přístav obchodníků.
2
Kodaňský přístav je tak čistý, že byste se v něm mohly bezpečně vykoupat.
3
Kodaň je jedním z nejbezpečnějších míst světa. Rodiče někdy nechávají děti v kočárcích před dveřmi kaváren či restaurací bez jakéhokoliv dohledu. Kriminalita je zde mimořádně nízká
4
Kodaň se rozkládá na dvou ostrovech - Sjælland a Amager.
5
Kodaň je jedním z nejlepších míst pro cyklistiku. Více než polovina města jezdí do práce na kole. Cyklisté mají i vlastní semafory.
6
Kodaň má přes 583 000 obyvatel. V metropolitní oblasti však žijí téměř dva miliony obyvatel.
7
Kodaň se pyšní jednou z nejdelších pěších nákupních zón Evropy s názvem Strøget, která se rozpíná na 1,1 km. V ulicích Strøgetu najdete i takové luxusní značky, jakými jsou Prada, Louis Vuitton a Mulberry.
8
Název pro Bluetooth pochází ze jména Dánského krále - Harald Bluetooth
9
Dánsko bývá opakovaně označováno za nejšťastnější zemi světa. V žebříčku World Happiness Report pro rok 2017 se Dánsko umístilo na druhém místě.
10
V prostředcích veřejné dopravy vládne vždy neobvyklé ticho, což musí ocenit každý introvert.
Byly informace na této stránce užitečné?