Skip to main content

Levné letenky Billund

Akční letenky do Billundu

Zajímavosti o Billundu

Malé městečko na jihu Jutského poloostrova v Dánsku je pro mnohé neznámou. S tím by však nesouhlasili fanoušci stavebnice LEGO. V tomto městečku se totiž nachází první Legoland, tedy tématický park vytvořen přímo ze zmíněné stavebnice.

Zajímavostí je, že letiště v Billundu je druhé nejrušnější v zemi, hned po Kodani. I proto má letiště výborné autobusové spojení do centra. Pokud se rozhodnete jít do Billund z letiště pěšky, jsou to zhruba tři kilometry.

Levné letenky do Billund lze rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let z Vídně zajišťuje letecká společnost Wizz Air, bez přestupu lze letět i z Prahy s leteckou společností Ryanair. Let trvá téměř 2 hodiny.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Dánsku

Cestovní doklady do Dánska

Pro vstup do Dánska vám stačí platný občanský průkaz nebo pas. Zdržet se zde můžete až 90 dní v rámci jednoho pololetí. Osobní doklad musí být platný po celou dobu pobytu.

Počasí v Dánsku

Dánsko má nejméně extrémní klima ze všech skandinávských zemí. Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 17° C, která ovšem přes den může překročit i 25° C. Naopak, nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou kolem 0° C.

Nejvíce prší v červnu, který v průměru zaznamenává kolem 60 mm srážek, což není výrazně mnoho. Během léta je ve městě velké množství turistů. Pokud preferujete méně zaplněné ulice, ideálním časem na návštěvu bude květen, červen nebo září.

Ceny v Dánsku

Národní měnou je Dánská Koruna (DKK), kterou zaměníte bezproblémově na místě. Hledáte hotel v Dánsku ? Ubytování ve městě nabízí široké možnosti od levnějších ubytoven až po luxusní apartmány. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Veřejná doprava v městech je velmi kvalitní.

Řízení v městech komplikuje dražší parkovné. Pokud se však rozhodnete prozkoumat Dánsko ve vlastní režii, auto vám doporučujeme půjčit už u letiště. Rezervovat si jej můžete i přímo přes Pelikán.

Aktuální čas v Dánsku

V Dánsku je stejný čas jako v České republice.

Tipy, co vidět v Billundu

10 zajímavostí o Dánsku

1
Dánský název města København pochází ze středověké dánštiny a znamená přístav obchodníků.
2
Kodaňský přístav je tak čistý, že byste se v něm mohly bezpečně vykoupat.
3
Kodaň je jedním z nejbezpečnějších míst světa. Rodiče někdy nechávají děti v kočárcích před dveřmi kaváren či restaurací bez jakéhokoliv dohledu. Kriminalita je zde mimořádně nízká
4
Kodaň se rozkládá na dvou ostrovech - Sjælland a Amager.
5
Kodaň je jedním z nejlepších míst pro cyklistiku. Více než polovina města jezdí do práce na kole. Cyklisté mají i vlastní semafory.
6
Kodaň má přes 583 000 obyvatel. V metropolitní oblasti však žijí téměř dva miliony obyvatel.
7
Kodaň se pyšní jednou z nejdelších pěších nákupních zón Evropy s názvem Strøget, která se rozpíná na 1,1 km. V ulicích Strøgetu najdete i takové luxusní značky, jakými jsou Prada, Louis Vuitton a Mulberry.
8
Název pro Bluetooth pochází ze jména Dánského krále - Harald Bluetooth
9
Dánsko bývá opakovaně označováno za nejšťastnější zemi světa. V žebříčku World Happiness Report pro rok 2017 se Dánsko umístilo na druhém místě.
10
V prostředcích veřejné dopravy vládne vždy neobvyklé ticho, což musí ocenit každý introvert.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)