Skip to main content

Levné letenky Bulharsko

Bulharsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Bulharska

Zajímavosti o Bulharsku

Hledáte levnou letenku do Bulharska? Výhodné ubytování v hotelu či apartmánu? Na Pelikan.cz si můžete porovnat ceny letenek, ubytování, pronájmu aut, pojistit se před cestou, ale nabízíme i kompletní dovolenou v Bulharsku. Mezi nejoblíbenější bulharské destinace patří Sofia, Burgas či Varna.

Bulharsko okouzlí svými krásnými plážemi, které se hravě vyrovnají i těm z Chorvatska, Itálie, či z Francie. V Bulharsku Vás ale naopak potěší to že nebudete muset za svůj pobyt lovit příliš hluboko do peněženky.

Levné letenky do Bulharska

Letecky se do Bulharska můžete dostat velmi levně z Prahy, ale iz Vídně. Lety z obou míst směřují do 3 nejpopulárnějších míst Bulharska - do Sofie, do Varny, ale i do Burgasu. Nejlevnější letenky do Bulharska tradičně nabízejí Ryanair a Wizzair.

Více Zobrazit méně

TOP města v Bulharsku

Sofia

Sofia je hlavním městem Bulharska a v dnešní Evropě nemá významné postavení z hlediska turistického, politického ani ekonomického. Kdysi to vše však mohlo být úplně jinak - nechybělo totiž hodně a Sofia se mohla stát hlavním městem Římské říše.

Sofia prošla mnoha změnami a několikrát byla vypleněna, dnes je však hlavním městem Bulharska, nejchudší země Evropské Unie. Město je mnohem lépe zachováno, než například sousední Bukurešť, ale nedostatek financí pro jeho údržbu je místy dost zjevný, zejména mimo úplného centra města.

Hlavní atrakcí Sofie je nepochybně Chrám sv. Alexandra Něvského, který začali stavět na konci 19. století. Pojmenování dostal podle Alexandra Něvského, který byl patronem tehdejšího cara.

Tak jako Češi, i Bulhaři si s sebou nesou pár vzpomínek na komunistickou minulost. Sofia není výjimkou a v jejích ulicích se dodnes nachází několik památníků sovětské armádě a socialistickému režimu.

Osobitý charakter dodává Sofii i okolní pohoří Vitoša. Doporučujeme zejména výlet na nejvyšší horu národního parku, která se jmenuje Černý vrch a je vysoká přes 2200 metrů. Srdce nejednoho vášnivého turisty zaplesá.

Sofia patří mezi oblíbené destinace na dovolenou v Bulharsku a to zejména díky levnému leteckému spojení z Prahy. Přímý let trvá přibližně hodinu a půl. Češi létají do Sofie nejraději s leteckou společností Wizzair, dostanou se tam však i z Vídně leteckou společností Austrian Airlines nebo Bulgaria Air

Mezinárodní letiště v Sofii je hlavní bulharské letiště, které se nachází 10 kilometrů východně od centra města. Letiště využívá jednu přistávací dráhu s délkou 3600 metrů. Letiště roste na popularitě a jeho služby ročně využívá již téměř 5 milionů pasažérů.

Burgas

Burgas je páté největší město Bulharska s počtem obyvatel cca 212 000. V Burgasu najdete i druhý největší přístav v Bulharsku. Město je cenově přístupné a večer velmi živé. Naleznete zde také množství kavárniček, restaurací, či kostelíků.

Nejdůležitější z pohledu turismu je mezinárodní letiště, protože do Burgasu přilétají rekreanti cestující dále na jih Bulharska a do dalších středisek jako Kiten, Nesebar, Primorsko či Slunečné pobřeží.

Současné Centrum je skutečně atraktivní a jeho tepnou se stal bulvár Alexandrovska vedoucí z jižního autobusového nádraží směrem na sever. Burgas ani tak neláká na historické památky, jako spíše na kvalitní a intenzivní noční život. Nachází se zde množství výborných restaurací s tradičními bulharskými dobrotami a vynikajícím jídlem. Je zde také množství muzeí a kostelů.

Jedna z věcí, která potěší turisty z ČR, jsou nepochybně ceny za služby a zboží. Ty jsou v Burgasu opravdu dobré, zvláště pokud se jedná o nákup potravin. Ubytování je však ve městě už o něco dražší, a pokud vám dělá problémy dát v přepočtu o deset eur navíc na ubytování, zkuste jakýkoliv kemp. Ten nejbližší je od Burgasu vzdálen necelých 14 kilometrů a poměr kvalita / služby je standardní a vyhovující.

Levné letenky do Burgasu

Burgas je dlouhodobě oblíbená destinace Čechů. Levné letenky do Burgasu můžete rezervovat přímo z Prahy. Přímý let trvá přibližně dvě a půl hodiny. Češi létají do Bulharska nejraději s leteckými společnostmi SmartWings Ryanair nebo charterovými lety cestovních kanceláří.

Letiště je od Burgasu vzdáleno téměř 10 km jihovýchodně, v městské části Sarafovo. Mezi letištěm a centrem města se nachází Atanasovské jezero. Letiště Burgas má čtvrtou nejdelší runway na Balkáně (3 200 m) a dobrou dostupnost na všechny druhy dopravy. Přibližně každou půl hodinu jezdí městská hromadná doprava do Burgasu. Lístek stojí přibližně 1 Lva a kupuje se až po nástupu do autobusu.

Varna

Slunečná Varna je třetí největší město Bulharska, ale často ji přezdívají také letním hlavním městem Bulharska. Je už léta ideální dovolenovou destinací. Kromě klidného moře a velkého množství slunečných dní v roce vás ohromí krásnými parky, zahradami se scenérií moře a nekonečnou městskou pláží.

Varna je mimo jiné lázeňské sto. Takže sem za relaxací a odpočinkem můžete zavítat kdykoliv v roce. Varna má velmi živý noční život, který je dalším z důvodů, proč sem neustále proudí houfy rekreantů z ČR.

Hledáte levné letenky do Bulharska? Letenky do Varny lze rezervovat z Vídně i Prahy. Přímý let do Varny zajišťuje letecká společnost Austrian Airlines a Wizz Air. S jedním přestupem můžete do Varny letět se společnostmi Bulgaria Air, Turkish Airlines či Smart Wings.

Užitečné info o Bulharsku

Jaké cestovní doklady potřebuji do Bulharska?

Do Bulharska nepotřebujete cestovní pas, bude vám stačit platný občanský průkaz. Platnost občanského průkazu musí být minimálně 6 měsíců po návratu. Děti však musí mít vlastní cestovní pas.

Jaké je počasí v Bulharsku?

Bulharsko má velmi podobné počasí tomu, které známe z ČR. Pro tuto zemi jsou typická příjemná léta s teplotami pohybujícími se mírně pod 30 ° C. Nejvíce turistů míří na pobřeží Černého moře, kde jsou příznivé podmínky pro koupání a voda v moři stoupne v srpnu až na 25 ° C.

Léto v Bulharsku umí být pořádně horké. Slunečné a teplé počasí s průměrnou teplotou 23 ° C trvá od dubna do září. V létě dosahuje nejvyšší denní teplota 34 ° C. V silném jižním proudění tropického vzduchu bývá tepleji ve vnitrozemí země jako na pobřeží. Teplota vody Černého moře od června do září má v průměru 23 ° C.

Jaké jsou ceny v Bulharsku?

Národní měnou v Bulharsku je lev. Není na škodu mít hotovost i kartu.

Peníze si můžete rozměnit v kterékoli bance, ve směnárnách, na poště, jakož i téměř ve všech cestovních kancelářích, hotelích a kempech. Skoro ve všech veřejných provozech a v bankomatech se mohou používat kreditní karty jako jsou Visa, MasterCard, American Express, Diners atd.

Platba kartou je asi nejvýhodnější způsob, i když v restauracích se při platbě kartou můžete setkat s minimální výškou konzumace 5 bulharských lvů.

Jaký je aktuální čas v Bulharsku?

V Bulharsku je o hodinu více, než v ČR.

Která očkování jsou před cestou do Bulharska povinná?

Při cestování do Bulharska nejsou povinné žádné očkování.

Letecké statistiky o Bulharsku

  • Počet mezinárodních letišť v Bulharsku: 3.

  • Nejoblíbenější města v Bulharsku jsou: Burgas, Sofia, Varna, Plovdiv, Stara Zagora.

Tipy co vidět v Bulharsku

10 zajímavostí o Bulharsku

1
Souhlasné a záporné kývání hlavou má v Bulharsku přesně opačný význam jako u nás. Bulharské "ano" znamená "ne".
2
Bulharsko patří mezi nejvýznamnější světové producenty vín. V této zemi se ročně vyrobí až 200 tisíc tun vína.
3
Bulhaři se pyšní i dvěma velmi zajímavými prvenstvími ve světě techniky. První digitální hodinky vynalezl bulharský inženýr Peter Petroff.
4
Při hraní na dudy si každý vybaví irskou, případně skotskou tradiční hudbu, ale jen málokdo ví, že i Bulharsko má své dudy. Nazývají se "kaba dudy".
5
Jedna třetina Bulharska je pokrytá lesem
6
70-80 procent oleje z růží v parfémech světa pochází z Bulharska.
7
Jogurty v Bulharsku mají specifickou chuť, po které baží nejeden turista. Může za to bakterie s názvem Lactobacillus bulgaricus, která se vyskytuje pouze v Bulharsku.
8
Pokud jste milovníci minerálních vod, nepochybně si v této zemi přijdete na své. Bulharsko má více než 700 minerálních pramenů.
9
Sofia je druhé nejstarší město Evropy. Má přes 9000 let.
10
Nejznámější Bulhaři všech dob jsou Cyril a Metoděj.
Byly informace na této stránce užitečné?