Skip to main content

Levné letenky Varna

Bulharsko - vstupní podmínky

Před vycestováním do Bulharska doporučujeme nastudovat si podmínky vstupu na stránce Ministerstva zahraničních věcí nebo v našem článku aktuální podmínky vstupu (COVID-19).
Návrat do České republiky probíhá jako před pandemií, a to bez ohledu na stav očkování. Pro aktuální informace doporučujeme sledovat stránku MZV ČR.

Akční letenky do Města Varna

Zajímavosti o Městě Varna

Slunečná Varna je třetí největší město Bulharska, ale často ji přezdívají také letním hlavním městem Bulharska. Je už léta ideální dovolenovou destinací. Kromě klidného moře a velkého množství slunečných dní v roce vás ohromí krásnými parky, zahradami se scenérií moře a nekonečnou městskou pláží.

Varna je mimo jiné lázeňské sto. Takže sem za relaxací a odpočinkem můžete zavítat kdykoliv v roce. Varna má velmi živý noční život, který je dalším z důvodů, proč sem neustále proudí houfy rekreantů z ČR.

Hledáte levné letenky do Bulharska? Letenky do Varny lze rezervovat z Vídně i Prahy. Přímý let do Varny zajišťuje letecká společnost Austrian Airlines a Wizz Air. S jedním přestupem můžete do Varny letět se společnostmi Bulgaria Air, Turkish Airlines či Smart Wings.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Bulharsku

Jaké cestovní doklady potřebuji do Bulharska?

Do Bulharska nepotřebujete cestovní pas, bude vám stačit platný občanský průkaz. Platnost občanského průkazu musí být minimálně 6 měsíců po návratu. Děti však musí mít vlastní cestovní pas.

Jaké je počasí v Bulharsku?

Bulharsko má velmi podobné počasí tomu, které známe z ČR. Pro tuto zemi jsou typická příjemná léta s teplotami pohybujícími se mírně pod 30 ° C. Nejvíce turistů míří na pobřeží Černého moře, kde jsou příznivé podmínky pro koupání a voda v moři stoupne v srpnu až na 25 ° C.

Léto v Bulharsku umí být pořádně horké. Slunečné a teplé počasí s průměrnou teplotou 23 ° C trvá od dubna do září. V létě dosahuje nejvyšší denní teplota 34 ° C. V silném jižním proudění tropického vzduchu bývá tepleji ve vnitrozemí země jako na pobřeží. Teplota vody Černého moře od června do září má v průměru 23 ° C.

Jaké jsou ceny v Bulharsku?

Národní měnou v Bulharsku je lev. Není na škodu mít hotovost i kartu.

Peníze si můžete rozměnit v kterékoli bance, ve směnárnách, na poště, jakož i téměř ve všech cestovních kancelářích, hotelích a kempech. Skoro ve všech veřejných provozech a v bankomatech se mohou používat kreditní karty jako jsou Visa, MasterCard, American Express, Diners atd.

Platba kartou je asi nejvýhodnější způsob, i když v restauracích se při platbě kartou můžete setkat s minimální výškou konzumace 5 bulharských lvů.

Jaký je aktuální čas v Bulharsku?

V Bulharsku je o hodinu více, než v ČR.

Která očkování jsou před cestou do Bulharska povinná?

Při cestování do Bulharska nejsou povinné žádné očkování.

Tipy, co vidět ve Varně

10 zajímavostí o Bulharsku

1
Souhlasné a záporné kývání hlavou má v Bulharsku přesně opačný význam jako u nás. Bulharské "ano" znamená "ne".
2
Bulharsko patří mezi nejvýznamnější světové producenty vín. V této zemi se ročně vyrobí až 200 tisíc tun vína.
3
Bulhaři se pyšní i dvěma velmi zajímavými prvenstvími ve světě techniky. První digitální hodinky vynalezl bulharský inženýr Peter Petroff.
4
Při hraní na dudy si každý vybaví irskou, případně skotskou tradiční hudbu, ale jen málokdo ví, že i Bulharsko má své dudy. Nazývají se "kaba dudy".
5
Jedna třetina Bulharska je pokrytá lesem
6
70-80 procent oleje z růží v parfémech světa pochází z Bulharska.
7
Jogurty v Bulharsku mají specifickou chuť, po které baží nejeden turista. Může za to bakterie s názvem Lactobacillus bulgaricus, která se vyskytuje pouze v Bulharsku.
8
Pokud jste milovníci minerálních vod, nepochybně si v této zemi přijdete na své. Bulharsko má více než 700 minerálních pramenů.
9
Sofia je druhé nejstarší město Evropy. Má přes 9000 let.
10
Nejznámější Bulhaři všech dob jsou Cyril a Metoděj.
Byly informace na této stránce užitečné?