Skip to main content

Levné letenky Austrálie

Austrálie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Austrálie

Zajímavosti o Austrálii

Hledáte levnou letenku do Austrálie? Kvalitní ubytování za výhodné ceny? Na Pelikan.cz si můžete porovnat ceny letenek, ubytování, pro nájmu aut a můžete si najít a rezervovat kompletní dovolenou v Austrálii.

Šestá největší země na světě je zároveň jedinou, která se rozkládá na celém kontinentu. Je federací a konstituční monarchií složenou ze šesti samostatných států. Název Austrálie je odvozen z latinského slova australis, což znamená jižní a pochází z pověstí o "neznámé jižní zemi" z 2. století. Země protinožců je místem plným doširoka otevřených prostranctví, úžasných pláží a oblíbených metropolí. Ať už jste člověk, který se rád vystavuje denním paprskům slunce, nebo si raději popíjíte míchaný drink v stylovém baru, v Austrálii určitě najdete místo, které vás naprosto dostane. Které australské město je pro ale právě vás?

Více Zobrazit méně

TOP města v Austrálii

Adelaide

Adelaide je město stvořené pro ty, kteří milují poctivé jídlo a víno. Na rozdíl od Melbourne a Sydney, které se chlubí svou bohatou restaurační nabídkou, je spíše městečkem plným trendových mezinárodních restaurací a oblíbené barové scény. Toto charismatické místo nabízí mnoho způsobů, jak se během horkých sobotních nocí zabavit s živou hudbou. Za pozornost také stojí množství malebných kostelíků a autentická městská architektura.

Hlavní město Jižní Austrálie nemůže konkurovat v přílivu kapitálu a přistěhovalců rozvíjejícímu se Sydney, Melbourne a Brisbane. Ani o to příliš neusiluje, má jiné přednosti, kterých se snaží využít. Adelaide je klidné město – žádné dopravní kolapsy, má velmi evropský nádech – nežije zde tolik Asiatů; je velmi kulturně orientované – je přece metropolí "Festival State" a krásná příroda není jen kolem města, ale i přímo v něm.

Dalším "nej" je nedaleký Rundle Mall, údajně největší nákupní oblast na jižní polokouli. Nejpočetnější jinou, než anglickou komunitu v Adelaide tvoří Italové. I proto je tu prý v přepočtu na hlavu nejvíce kaváren a restaurací v Austrálii. Nedaleké Barossa Valley, produkující opravdu výborné víno, tomu jen nahrává.

Z věže je krásný výhled na město a okolí, kde se na severovýchodě zvedají Adelaide Hills. Sníh byste na jeho svazích i uprostřed zimy hledali marně, přesto si v Adelaide mohou přijít na své i lyžaři. Na předměstí funguje v těchto končinách opravdu kuriózní zastřešená umělá sjezdovka – tedy něco podobného, ​​co známe např. z megalomanské Dubaje.

Adelaide není tak populární destinací jako Sydney, Melbourne či Perth, ale Češi začínají objevovat i tuto metropoli. Levné letenky do Adelaide si můžete rezervovat z rezervovat z Prahy a Vídně. Průměrná délka letu je přibližně dvaadvacet hodin, obvykle s jedním přestupem, případně dvěma. Přímý let do Austrálie z našich končin neexistuje. Velmi pohodlně však mohou Češi létat do Adelaide se společnostmi Emirates, Qatar Airways, Lufthansa, Air India, Austrian Airlines či Korean Air. Letiště v Adelaide (ADL) je páté nejvytíženější letiště země, které zajišťuje leteckou přepravu pro Jižní Austrálii a leží asi 7 kilometrů západně od centra Adelaide. Letiště je schopné odbavit ročně více než 7,7 milionů cestujících.

Brisbane

Sofistikované městské galerie, střešní bary, pusté subtropické pláže a ochlazující vinice? Queenslandský region Brisbane je plný těchto nečekaných kontrastů. Svěží a zároveň horká metropole vám nabízí množství vzkvétající restaurací, barů a bohatou kulturní scénu, která svědčí o její současných nejlepších létech.

Zavítejte na východní okraj zátoky Moreton Bay, která je domovem nížinatých písečných ostrůvků, obklopených šumivými lesy a tyrkysovými vlnami s doprovodem velryb, želv a delfínů. Pokud hledáte téměř celoroční slunečné počasí, pohodové vibrace města a chcete být rozmazlováni pestrým výběrem podniků, Brisbane bude rozhodně pro vás tou správnou volbou.

Brisbane je největší město ve státě Queensland a zároveň je považováno za nejrychleji rostoucí a rozvíjející se město v celé Austrálii. Velký podíl na tom má právě turistika, která podporuje místní ekonomiku, ale zároveň to je i výhodná poloha pro průmysl nebo populární místní kulturu. Město má 2 a čtvrt milionu obyvatel, zabírá 16 tisíc kilometrů čtverečních a pojmenované je po řece Brisbane, na níž leží.

Melbourne

Sydney bylo dlouhá léta nejpopulárnější metropolí Austrálie. Domácí však tvrdí, že na kontinentu je něco, co je ještě lepší. Melbourne je oficiálně nejvíce cool městem v Austrálii a patří mezi špičku v celosvětovém měřítku. Obyvatelé jsou vždy výborně oblečeni, střechy budov jsou plné včelích úlů. Melbourne je první město na světě, ve kterém si můžete objednat sendvič, a ten vám přistane na padáku přímo do rukou. Jmenuje se Jafflechute.

Stylový a umělecký Melbourne je výjimečně dynamickým a kosmpolitním velkoměstem. Místní jsou milovníci své kávy a kultury. Pokud máte ve svém srdci alespoň malý kousek hipstera, zaručeně si ho zamilujete. Melbourne je kombinací velkoměstského shonu a stromy lemovaných uliček. Bary, které najdete téměř na každém rohu a pouliční průchody, na kterých se můžete pokochat street artem. Místo, kde během jednoho dne dokážete zažít čtyři roční období. Nezapomeňte si proto na průzkumné cesty sbalit deštník či pořádnou pláštěnku.

Druhé největší australské město a hlavní město státu Victoria pravidelně obsazuje přední příčky žebříčků nejlepších míst pro život. Je známé především proslulou rivalitou se svým sesterským městem Sydney.

Melbourne se nachází na jihu Austrálie u státu Victoria. Protéká jím řeka Yarra a z jihu je omýváno vodami zátoky Port Phillip. Jde o klidné a příjemné město plné roztomilých kaváren a parků lákajících na posezení. Melbourne je díky tomu často nazýváno "zahradním městem", ale přesto zde narazíte na moderní část s mrakodrapy. V minulosti bylo Melbourne hlavním městem Austrálie, o tuto pozici ho však připravilo Sydney a boje mezi těmito dvěma městy byly tak urputné, že bylo v roce 1927 stanoveno nové neutrální hlavní město Canberra.

Perth

Toto odlehlé hlavní město Západní Austrálie je jejím skutečným klenotem. Ideální místo pro ty, kteří milují klidnou atmosféru sálající z pobřeží, ale stále touží vychutnávat si ty nejvybranější věci, které souvisejí se životem ve městě. Globalization and World Cities Research Network ho v roce 2010 klasifikoval za světové město. Křišťálově čisté pláže, oblíbené rybářské místa, bohatá nabídka vinařství a ostrov Rottnest, nacházející se na prahu města, které je stvořeno pro ty, kteří milují trávit čas na vzduchu.

Perth je náš takový malý objev. Je moderní, pohodový a má dokonalé pláže. Nejlepší na Perthu je i to, že je velmi blízko Bali (věděli jste?). Pokud si chcete odpočinout a vyhnout se houfům turistů, Perth je skvělá volba.

Čtvrté největší město Austrálie a nejlidnatější město Západní Austrálie toho skrývá mnoho! Perfektní podmínky pro vodní sporty: surfování, potápění, kánoe. Perth je považován za mekku surfařů Západní Austrálie. O surfování zde mluví úplně všichni. Velmi oblíbeným sportem mezi místními je i sjíždění řeky Margaret na kánoi a nezapomenutelným výletem pro vás může být i návštěva ostrova Rottnest Island, kde se můžete potápět v křišťálově čisté vodě nebo jen tak ležet na pláži v květnu na opačné polovině zeměkoule.

Plavat se žraloky? Ano, proč ne. Zaplavte si s velrybími žraloky nebo delfíny. A když plavat neumíte nebo nechcete - oblíbené je zde také pozorování delfínů při místě Monkey Mia. Nedaleká Žraločí zátoka je dokonce součástí Světového kulturního dědictví.

Australské víno. Oblast Margaret River se nachází jižně od Perthu a vyrábí se zde světoznámé víno odrůdy Cabernet a Chardonnay. Proč právě víno z Perthu? Jsou tu skvělé podmínky pro pěstování hroznů - vinice mají po celý rok dostatek světla a jsou v této oblasti chlazené čerstvým větrem z Indického oceánu. Neochutnat víno z Perthu by byl hřích!

Procházky po buši. Západní Austrálie je známá svými Busanu, které jsou propletené okružními trasami. Roste zde více než 500 druhů divokých květin a je zde park Karijini známý nádhernými vodopády.

Perth je stále více skloňovanou destinací i českými cestovateli. Levné letenky do Perthu se dají rezervovat z Prahy a Vídně. Průměrná délka letu je přibližně dvaadvacet hodin obvykle s jedním přestupem, případně dvěma. Přímý let do Austrálie z našich končin neexistuje. Velmi pohodlně však vědí Češi létat do Perthu se společnostmi Emirates, Qatar Airways, Lufthansa, Air India, Austrian Airlines či Korean Air. Letiště v Perthu (PER) obsluhuje hlavní město Západní Austrálie a odbavuje ročně přibližně 15 milionů cestujících.

Další města
Sydney

Sydney, největší a nejlidnatější australské město, láká turisty nejen unikátním spojením rušného velkoměsta a přírody, ale i dobrosrdečností a optimismem místních obyvatel, kteří člověku pokaždé vykouzlí úsměv na tváři.

Sydney je výkladní skříní australských měst. Není divu. S jejími proslulými bary a restauracemi, dech beroucími památkami a malebnými plážemi je téměř nemožné se do ní na první pohled nezamilovat. Pokud hledáte slunce, surfování, bílý písek, skvělé nákupy či restaurace s výhledem na přístav v Sydney, tak toto je jednoznačně město pro Vás. Sydney je prototypem rušného velkoměsta, na každém rohu překypujícího energií.

Ačkoli Sydney, ležící na východním pobřeží ve státě Nový Jižní Wales, není hlavním městem Austrálie, drtivá většina slavností a zajímavých událostí se odehrává právě zde. Nahrává tomu nejen jeho rozloha, ale především počet obyvatel, který se během posledních let vyšplhal k pěti milionům.

Lodě jsou v Sydney běžným prostředkem hromadné dopravy. Z jejich paluby si můžete užít ohromující pohled nejen na krásné pobřeží, ale i na mnohé podvodní živočichy, které Vás celou cestu provázejí. Vyhlášenou trasou je loď mířící na nejkrásnější pláž Austrálie - Manly Beach.

Pokud již přece jen máte přírody dost, nebo jste spíše typ milující ruch města, i pro Vás bude mít Sydney své kouzlo. Centrum je specifické svými do nebe sahajícími mrakodrapy, které jsou v podstatě všude, kam člověk dohlédne, a velmi připomínají například New York.

Návštěva Opery přináší ještě jeden zážitek v podobě skvostného výhledu na Harbour Bridge. Tento 75 let starý nejznámější most v Sydney přemosťuje již zmiňovaný přístav Port Jackson. Především v podvečerních hodinách, kdy zapadne slunce a most se rozsvítí, se před Vámi otevře fantastická scéna, kterou si budete pamatovat ještě dlouho.

Sydney je stále více oblíbená destinace i v očích Čechů. Levné letenky do Sydney si můžete rezervovat z Prahy a Vídně. Průměrná délka letu je přibližně dvaadvacet hodin obvykle s jedním přestupem, případně dvěma. Přímý let do Austrálie z našich končin neexistuje. Velmi pohodlně však můžete létat do Sydney se společnostmi Emirates, Qatar Airways, Lufthansa, Air India, Austrian Airlines či Korean Air.

Užitočné info o Austrálii

Aké víza potrebujem do Austrálie?

Na vstup do Austrálie potrebujú občania SR víza. Sú bezplatné. Musíte mať cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate z Austrálie a potrebujete aj kreditnú kartu (nestiahnu vám z nej žiadne peniaze). Nie je potrebné mať uzatvorené cestovné poistenie, ani rezervované ubytovanie, budete však potrebovať spiatočnú letenku pred vstupom do krajiny. Podrobný postup nájdete na našom blogu.

Aké je počasie v Austrálii?

Pre Austráliu platí hlavná sezóna od decembra až do februára. Podnebie sa výrazne odlišuje podľa lokality; všeobecne však platí, že smerom od pobrežia do vnútrozemia výrazne ubúda zrážok a smerom od juhu na sever sa zvyšujú teploty. V decembri až februári je optimálne počasie skôr na juhu kontinentu. Ročný priemer zrážok je v Adelaide najnižší zo všetkých veľkých austrálskych miest, letá sú suché a horúce.

Akou menou sa platí v Austrálii?

Platidlom v Austrálii je austrálsky dolár, v kurzovom lístku ako AUD. 1 austrálsky dolár sa delí na 100 centov. V obehu sú bankovky v hodnote 5, 10, 20, 50, 100 dolárov a mince s hodnotou 5, 10, 20 a 50 centov a 1 a 2 doláre. Austrálske bankovky sú vyrobené z polyméru, Austrália ich zaviedla ako prvá krajina na svete. Je to šiesta najčastejšie obchodovateľná mena vo svete!

Austrálske doláre zoženiete u nás bez problémov, dostupné sú v bankách aj zmenárňach. Na cestu si zameňte hotovosť na prvých pár dní, nech pri sebe nemáte príliš veľkú sumu peňazí. Od začiatku používajte platobnú kartu. Platiť sa s ňou dá totiž prakticky všade, dokonca aj v zapadnutých obchodíkoch vo vnútrozemí. Samozrejmosťou sú aj bezkontaktné terminály. Bankomaty v Austrálii nájdete na každom rohu. Pred cestou si len overte, aký poplatok si vaša banka účtuje za výber hotovosti v cudzine.

Hľadáte hotel či apartmán v meste? Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Aké očkovania potrebujem pred cestou do Austrálie?

Austrália nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Letecké statistiky o Austrálii

  • Počet mezinárodních letišť v Austrálii: 4.

  • Nejoblíbenější města v Austrálii jsou: Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth, Adelaide.

10 zajímavostí o Austrálii

1
Podle vědců nejsou 3/4 druhů zvířat, pro které je Austrálie domovem, stále objeveny.
2
V roce 1892 několik stovel lidí opustilo Austrálii s tím, že chtěli vytvořit utopistickou společnost někde ve středu území Paraguaye.
3
V Austrálii sa nachází řeka, která má světle růžovou barvu. Vědci si stále neumí úplně vysvětlit, proč tomu tak je.
4
Highway 1 je nejdelší národní dálnicí na světě. Měří 14,500 km a táhne se po celém obvodě Austrálie.
5
I napříč zlé pověsti Austrálie, poslední zaznamenaný případ, kdy někdo zemřel na pokousání pavouka, byl v roce 1981.
6
V Austrálii žije více klokanů než lidí.
7
Město Melbourne se také nazývá jako Batmania.
8
Austrálii patří největší část Antarktidy (5,8 mil. km2)
9
V Austrálii je hora, která se jmenuje Mt. Disappointed (Zklamaný), protože průzkumníci, kteří dosáhli jejího vrchou nebyli spokojení s výhledem.
10
V Austrálii je více než 10,000 pláží, takže každý den můžete navštívit novou a bude vám to trvat asi 30 let.
Byly informace na této stránce užitečné?