Skip to main content

Levné letenky Perth

Austrálie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Perthu

Zajímavosti o Perthu

Toto odlehlé hlavní město Západní Austrálie je jejím skutečným klenotem. Ideální místo pro ty, kteří milují klidnou atmosféru sálající z pobřeží, ale stále touží vychutnávat si ty nejvybranější věci, které souvisejí se životem ve městě. Globalization and World Cities Research Network ho v roce 2010 klasifikoval za světové město. Křišťálově čisté pláže, oblíbené rybářské místa, bohatá nabídka vinařství a ostrov Rottnest, nacházející se na prahu města, které je stvořeno pro ty, kteří milují trávit čas na vzduchu.

Perth je náš takový malý objev. Je moderní, pohodový a má dokonalé pláže. Nejlepší na Perthu je i to, že je velmi blízko Bali (věděli jste?). Pokud si chcete odpočinout a vyhnout se houfům turistů, Perth je skvělá volba.

Čtvrté největší město Austrálie a nejlidnatější město Západní Austrálie toho skrývá mnoho! Perfektní podmínky pro vodní sporty: surfování, potápění, kánoe. Perth je považován za mekku surfařů Západní Austrálie. O surfování zde mluví úplně všichni. Velmi oblíbeným sportem mezi místními je i sjíždění řeky Margaret na kánoi a nezapomenutelným výletem pro vás může být i návštěva ostrova Rottnest Island, kde se můžete potápět v křišťálově čisté vodě nebo jen tak ležet na pláži v květnu na opačné polovině zeměkoule.

Plavat se žraloky? Ano, proč ne. Zaplavte si s velrybími žraloky nebo delfíny. A když plavat neumíte nebo nechcete - oblíbené je zde také pozorování delfínů při místě Monkey Mia. Nedaleká Žraločí zátoka je dokonce součástí Světového kulturního dědictví.

Australské víno. Oblast Margaret River se nachází jižně od Perthu a vyrábí se zde světoznámé víno odrůdy Cabernet a Chardonnay. Proč právě víno z Perthu? Jsou tu skvělé podmínky pro pěstování hroznů - vinice mají po celý rok dostatek světla a jsou v této oblasti chlazené čerstvým větrem z Indického oceánu. Neochutnat víno z Perthu by byl hřích!

Procházky po buši. Západní Austrálie je známá svými Busanu, které jsou propletené okružními trasami. Roste zde více než 500 druhů divokých květin a je zde park Karijini známý nádhernými vodopády.

Perth je stále více skloňovanou destinací i českými cestovateli. Levné letenky do Perthu se dají rezervovat z Prahy a Vídně. Průměrná délka letu je přibližně dvaadvacet hodin obvykle s jedním přestupem, případně dvěma. Přímý let do Austrálie z našich končin neexistuje. Velmi pohodlně však vědí Češi létat do Perthu se společnostmi Emirates, Qatar Airways, Lufthansa, Air India, Austrian Airlines či Korean Air. Letiště v Perthu (PER) obsluhuje hlavní město Západní Austrálie a odbavuje ročně přibližně 15 milionů cestujících.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Perthu

Víza do Austrálie

Na vstup do Austrálie potřebují občané ČR víza. Jsou bezplatná. Musíte mít cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po návratu z Austrálie a potřebujete i kreditní kartu (nestáhnou vám z ní žádné peníze). Není třeba mít uzavřené cestovní pojištění, ani rezervované ubytování, budete však potřebovat zpáteční letenku před vstupem do země.

Počasí v Austrálii

Jelikož se Austrálie nachází na opačné polokouli, roční období jsou tu naopak. Léto začíná v listopadu a trvá až do dubna, teploty se v tomto období pohybují mezi 27 až 30 stupni, někdy ale vystoupí až k nepříjemným 40 stupňům. Podzim a zima trvají od května do října, v tomto období se teploty pohybují okolo 10 - 15 stupňů, mrzne a sněží jen na horách, fouká ale studený vítr z jihu a často prší. Nejvhodnějším obdobím pro návštěvu jsou měsíce duben, květen, říjen a listopad.

AUSTRALIA Počasí

Ceny v Austrálii

Měnou v Austrálii je australský dolar, v kurzovním lístku jako AUD. 1 australský dolar se dělí na 100 centů. V oběhu jsou bankovky v hodnotě 5, 10, 20, 50, 100 dolarů a mince s hodnotou 5, 10, 20 a 50 centů a 1 a 2 dolary. Australské bankovky jsou vyrobeny z polymeru, Austrálie je zavedla jako první země na světě. Je to šestá nejčastěji obchodovatelná měna ve světě!

Australské dolary seženete u nás bez problémů, dostupné jsou v bankách i směnárnách. Na cestu si zaměňte hotovost na prvních pár dní, ať u sebe nemáte příliš velkou sumu peněz. Od začátku používejte platební kartu. Platit se s ní dá totiž prakticky všude, dokonce i v zapadlých obchůdcích ve vnitrozemí. Samozřejmostí jsou i bezkontaktní terminály. Bankomaty v Austrálii najdete na každém rohu. Před cestou si jen ověřte, jaký poplatek si vaše banka účtuje za výběr hotovosti v cizině.

Hledáte hotel či apartmán v Melbourne? Čím blíže k centru, tím je samozřejmě cena vyšší. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikan.cz.

Doporučujeme půjčit si auto přímo u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikan.cz

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Austrálie

Austrálie nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Aktuální čas v Perthu

V Perthu je o osm hodin více než v Čechách.

Tipy, co vidět v Perthu

10 zajímavostí o Austrálii

1
Podle vědců nejsou 3/4 druhů zvířat, pro které je Austrálie domovem, stále objeveny.
2
V roce 1892 několik stovel lidí opustilo Austrálii s tím, že chtěli vytvořit utopistickou společnost někde ve středu území Paraguaye.
3
V Austrálii sa nachází řeka, která má světle růžovou barvu. Vědci si stále neumí úplně vysvětlit, proč tomu tak je.
4
Highway 1 je nejdelší národní dálnicí na světě. Měří 14,500 km a táhne se po celém obvodě Austrálie.
5
I napříč zlé pověsti Austrálie, poslední zaznamenaný případ, kdy někdo zemřel na pokousání pavouka, byl v roce 1981.
6
V Austrálii žije více klokanů než lidí.
7
Město Melbourne se také nazývá jako Batmania.
8
Austrálii patří největší část Antarktidy (5,8 mil. km2)
9
V Austrálii je hora, která se jmenuje Mt. Disappointed (Zklamaný), protože průzkumníci, kteří dosáhli jejího vrchou nebyli spokojení s výhledem.
10
V Austrálii je více než 10,000 pláží, takže každý den můžete navštívit novou a bude vám to trvat asi 30 let.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)