Skip to main content

Levné letenky Perth

Akční letenky do Perthu

Perth

Toto odlehlé hlavní město Západní Austrálie je jejím skutečným klenotem. Ideální místo pro ty, kteří milují klidnou atmosféru sálající z pobřeží, ale stále touží vychutnávat si ty nejvybranější věci, které souvisejí se životem ve městě. Globalization and World Cities Research Network ho v roce 2010 klasifikoval za světové město. Křišťálově čisté pláže, oblíbené rybářské místa, bohatá nabídka vinařství a ostrov Rottnest, nacházející se na prahu města, které je stvořeno pro ty, kteří milují trávit čas na vzduchu.

Perth je náš takový malý objev. Je moderní, pohodový a má dokonalé pláže. Nejlepší na Perthu je i to, že je velmi blízko Bali (věděli jste?). Pokud si chcete odpočinout a vyhnout se houfům turistů, Perth je skvělá volba.

Čtvrté největší město Austrálie a nejlidnatější město Západní Austrálie toho skrývá mnoho! Perfektní podmínky pro vodní sporty: surfování, potápění, kánoe. Perth je považován za mekku surfařů Západní Austrálie. O surfování zde mluví úplně všichni. Velmi oblíbeným sportem mezi místními je i sjíždění řeky Margaret na kánoi a nezapomenutelným výletem pro vás může být i návštěva ostrova Rottnest Island, kde se můžete potápět v křišťálově čisté vodě nebo jen tak ležet na pláži v květnu na opačné polovině zeměkoule.

Plavat se žraloky? Ano, proč ne. Zaplavte si s velrybími žraloky nebo delfíny. A když plavat neumíte nebo nechcete - oblíbené je zde také pozorování delfínů při místě Monkey Mia. Nedaleká Žraločí zátoka je dokonce součástí Světového kulturního dědictví.

Australské víno. Oblast Margaret River se nachází jižně od Perthu a vyrábí se zde světoznámé víno odrůdy Cabernet a Chardonnay. Proč právě víno z Perthu? Jsou tu skvělé podmínky pro pěstování hroznů - vinice mají po celý rok dostatek světla a jsou v této oblasti chlazené čerstvým větrem z Indického oceánu. Neochutnat víno z Perthu by byl hřích!

Procházky po buši. Západní Austrálie je známá svými Busanu, které jsou propletené okružními trasami. Roste zde více než 500 druhů divokých květin a je zde park Karijini známý nádhernými vodopády.

Perth je stále více skloňovanou destinací i českými cestovateli. Levné letenky do Perthu se dají rezervovat z Prahy a Vídně. Průměrná délka letu je přibližně dvaadvacet hodin obvykle s jedním přestupem, případně dvěma. Přímý let do Austrálie z našich končin neexistuje. Velmi pohodlně však vědí Češi létat do Perthu se společnostmi Emirates, Qatar Airways, Lufthansa, Air India, Austrian Airlines či Korean Air. Letiště v Perthu (PER) obsluhuje hlavní město Západní Austrálie a odbavuje ročně přibližně 15 milionů cestujících.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Perthu

Víza do Austrálie

Na vstup do Austrálie potřebují občané ČR víza. Jsou bezplatná. Musíte mít cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po návratu z Austrálie a potřebujete i kreditní kartu (nestáhnou vám z ní žádné peníze). Není třeba mít uzavřené cestovní pojištění, ani rezervované ubytování, budete však potřebovat zpáteční letenku před vstupem do země.

Počasí v Austrálii

Jelikož se Austrálie nachází na opačné polokouli, roční období jsou tu naopak. Léto začíná v listopadu a trvá až do dubna, teploty se v tomto období pohybují mezi 27 až 30 stupni, někdy ale vystoupí až k nepříjemným 40 stupňům. Podzim a zima trvají od května do října, v tomto období se teploty pohybují okolo 10 - 15 stupňů, mrzne a sněží jen na horách, fouká ale studený vítr z jihu a často prší. Nejvhodnějším obdobím pro návštěvu jsou měsíce duben, květen, říjen a listopad.

AUSTRALIA Počasí

Ceny v Austrálii

Měnou v Austrálii je australský dolar, v kurzovním lístku jako AUD. 1 australský dolar se dělí na 100 centů. V oběhu jsou bankovky v hodnotě 5, 10, 20, 50, 100 dolarů a mince s hodnotou 5, 10, 20 a 50 centů a 1 a 2 dolary. Australské bankovky jsou vyrobeny z polymeru, Austrálie je zavedla jako první země na světě. Je to šestá nejčastěji obchodovatelná měna ve světě!

Australské dolary seženete u nás bez problémů, dostupné jsou v bankách i směnárnách. Na cestu si zaměňte hotovost na prvních pár dní, ať u sebe nemáte příliš velkou sumu peněz. Od začátku používejte platební kartu. Platit se s ní dá totiž prakticky všude, dokonce i v zapadlých obchůdcích ve vnitrozemí. Samozřejmostí jsou i bezkontaktní terminály. Bankomaty v Austrálii najdete na každém rohu. Před cestou si jen ověřte, jaký poplatek si vaše banka účtuje za výběr hotovosti v cizině.

Hledáte hotel či apartmán v Melbourne? Čím blíže k centru, tím je samozřejmě cena vyšší. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikan.cz.

Doporučujeme půjčit si auto přímo u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikan.cz

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Austrálie

Austrálie nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Aktuální čas v Perthu

V Perthu je o osm hodin více než v Čechách.

Tipy, co vidět v Perthu

10 zajímavostí o Austrálii

1
Podle vědců nejsou 3/4 druhů zvířat, pro které je Austrálie domovem, stále objeveny.
2
V roce 1892 několik stovel lidí opustilo Austrálii s tím, že chtěli vytvořit utopistickou společnost někde ve středu území Paraguaye.
3
V Austrálii sa nachází řeka, která má světle růžovou barvu. Vědci si stále neumí úplně vysvětlit, proč tomu tak je.
4
Highway 1 je nejdelší národní dálnicí na světě. Měří 14,500 km a táhne se po celém obvodě Austrálie.
5
I napříč zlé pověsti Austrálie, poslední zaznamenaný případ, kdy někdo zemřel na pokousání pavouka, byl v roce 1981.
6
V Austrálii žije více klokanů než lidí.
7
Město Melbourne se také nazývá jako Batmania.
8
Austrálii patří největší část Antarktidy (5,8 mil. km2)
9
V Austrálii je hora, která se jmenuje Mt. Disappointed (Zklamaný), protože průzkumníci, kteří dosáhli jejího vrchou nebyli spokojení s výhledem.
10
V Austrálii je více než 10,000 pláží, takže každý den můžete navštívit novou a bude vám to trvat asi 30 let.

Objednejte si od Pelikána

Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)