Skip to main content

Levné letenky Adelaide

Austrálie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Adelaide

Zajímavosti o Adelaide

Adelaide je město stvořené pro ty, kteří milují poctivé jídlo a víno. Na rozdíl od Melbourne a Sydney, které se chlubí svou bohatou restaurační nabídkou, je spíše městečkem plným trendových mezinárodních restaurací a oblíbené barové scény. Toto charismatické místo nabízí mnoho způsobů, jak se během horkých sobotních nocí zabavit s živou hudbou. Za pozornost také stojí množství malebných kostelíků a autentická městská architektura.

Hlavní město Jižní Austrálie nemůže konkurovat v přílivu kapitálu a přistěhovalců rozvíjejícímu se Sydney, Melbourne a Brisbane. Ani o to příliš neusiluje, má jiné přednosti, kterých se snaží využít. Adelaide je klidné město – žádné dopravní kolapsy, má velmi evropský nádech – nežije zde tolik Asiatů; je velmi kulturně orientované – je přece metropolí "Festival State" a krásná příroda není jen kolem města, ale i přímo v něm.

Dalším "nej" je nedaleký Rundle Mall, údajně největší nákupní oblast na jižní polokouli. Nejpočetnější jinou, než anglickou komunitu v Adelaide tvoří Italové. I proto je tu prý v přepočtu na hlavu nejvíce kaváren a restaurací v Austrálii. Nedaleké Barossa Valley, produkující opravdu výborné víno, tomu jen nahrává.

Z věže je krásný výhled na město a okolí, kde se na severovýchodě zvedají Adelaide Hills. Sníh byste na jeho svazích i uprostřed zimy hledali marně, přesto si v Adelaide mohou přijít na své i lyžaři. Na předměstí funguje v těchto končinách opravdu kuriózní zastřešená umělá sjezdovka – tedy něco podobného, ​​co známe např. z megalomanské Dubaje.

Adelaide není tak populární destinací jako Sydney, Melbourne či Perth, ale Češi začínají objevovat i tuto metropoli. Levné letenky do Adelaide si můžete rezervovat z rezervovat z Prahy a Vídně. Průměrná délka letu je přibližně dvaadvacet hodin, obvykle s jedním přestupem, případně dvěma. Přímý let do Austrálie z našich končin neexistuje. Velmi pohodlně však mohou Češi létat do Adelaide se společnostmi Emirates, Qatar Airways, Lufthansa, Air India, Austrian Airlines či Korean Air. Letiště v Adelaide (ADL) je páté nejvytíženější letiště země, které zajišťuje leteckou přepravu pro Jižní Austrálii a leží asi 7 kilometrů západně od centra Adelaide. Letiště je schopné odbavit ročně více než 7,7 milionů cestujících.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Austrálii

Víza do Austrálie

Na vstup do Austrálie potřebují občané ČR víza. Jsou bezplatná. Musíte mít cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po návratu z Austrálie a potřebujete i kreditní kartu (nestáhnou vám z ní žádné peníze). Není třeba mít uzavřené cestovní pojištění, ani rezervované ubytování, budete však potřebovat zpáteční letenku před vstupem do země.

Počasí v Austrálii

Jelikož se Austrálie nachází na opačné polokouli, roční období jsou tu naopak. Léto začíná v listopadu a trvá až do dubna, teploty se v tomto období pohybují mezi 27 až 30 stupni, někdy ale vystoupí až k nepříjemným 40 stupňům. Podzim a zima trvají od května do října, v tomto období se teploty pohybují okolo 10 - 15 stupňů, mrzne a sněží jen na horách, fouká ale studený vítr z jihu a často prší. Nejvhodnějším obdobím pro návštěvu jsou měsíce duben, květen, říjen a listopad.

AUSTRALIA Počasí

Ceny v Austrálii

Měnou v Austrálii je australský dolar, v kurzovním lístku jako AUD. 1 australský dolar se dělí na 100 centů. V oběhu jsou bankovky v hodnotě 5, 10, 20, 50, 100 dolarů a mince s hodnotou 5, 10, 20 a 50 centů a 1 a 2 dolary. Australské bankovky jsou vyrobeny z polymeru, Austrálie je zavedla jako první země na světě. Je to šestá nejčastěji obchodovatelná měna ve světě!

Australské dolary seženete u nás bez problémů, dostupné jsou v bankách i směnárnách. Na cestu si zaměňte hotovost na prvních pár dní, ať u sebe nemáte příliš velkou sumu peněz. Od začátku používejte platební kartu. Platit se s ní dá totiž prakticky všude, dokonce i v zapadlých obchůdcích ve vnitrozemí. Samozřejmostí jsou i bezkontaktní terminály. Bankomaty v Austrálii najdete na každém rohu. Před cestou si jen ověřte, jaký poplatek si vaše banka účtuje za výběr hotovosti v cizině.

Hledáte hotel či apartmán v Melbourne? Čím blíže k centru, tím je samozřejmě cena vyšší. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikan.cz.

Doporučujeme půjčit si auto přímo u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikan.cz

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Austrálie

Austrálie nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Aktuální čas v Austrálii

V Austrálii je asi o osm hodin více než v České republice.

Tipy, co vidět v Adelaide

10 zajímavostí o Austrálii

1
Podle vědců nejsou 3/4 druhů zvířat, pro které je Austrálie domovem, stále objeveny.
2
V roce 1892 několik stovel lidí opustilo Austrálii s tím, že chtěli vytvořit utopistickou společnost někde ve středu území Paraguaye.
3
V Austrálii sa nachází řeka, která má světle růžovou barvu. Vědci si stále neumí úplně vysvětlit, proč tomu tak je.
4
Highway 1 je nejdelší národní dálnicí na světě. Měří 14,500 km a táhne se po celém obvodě Austrálie.
5
I napříč zlé pověsti Austrálie, poslední zaznamenaný případ, kdy někdo zemřel na pokousání pavouka, byl v roce 1981.
6
V Austrálii žije více klokanů než lidí.
7
Město Melbourne se také nazývá jako Batmania.
8
Austrálii patří největší část Antarktidy (5,8 mil. km2)
9
V Austrálii je hora, která se jmenuje Mt. Disappointed (Zklamaný), protože průzkumníci, kteří dosáhli jejího vrchou nebyli spokojení s výhledem.
10
V Austrálii je více než 10,000 pláží, takže každý den můžete navštívit novou a bude vám to trvat asi 30 let.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)