Skip to main content

Délka letů do USA

Nejdříve od
Nejpozději do
Počet osob

 

Zajímá vás délka letů do různých měst v USA?

 

Délka letu do USA vždy závisí na tom, zda letíte přímo, nebo s mezipřistáním. Přímé lety jsou dostupné pouze do některých měst v USA, například do New Yorku, Washingtonu a Chicaga. Ve městech na západním pobřeží USA musíte vždy počítat s mezipřistáním. Nejčastěji se z naší země létá do USA z Vídně, Budapešti a Prahy. Lety bez mezipřistání do USA jsou kratší, ale obvykle dražší.

Délka letu s přestupem

Pokud chcete ušetřit za letenky, musíte počítat s přestupem. V tomto případě pravděpodobně nejprve poletíte do některého z velkých evropských měst, jako je Amsterdam, Řím nebo Frankfurt. Cesta na letiště s přestupem trvá přibližně 2-3 hodiny a dalších 8-11 hodin trvá let do USA v závislosti na tom, do kterého města v USA míříte. Musíte však také počítat s časem, který strávíte na přestupním letišti. Pro případ zpoždění prvního letu doporučujeme počítat s časovou rezervou alespoň 2-3 hodiny mezi příletem a odletem. Někdy může mezipřistání trvat až 7-9 hodin, což výrazně prodlužuje celkovou dobu cesty. Pokud je doba mezi lety delší než 8 hodin, můžete si čekání zkrátit například krátkým výletem do nejbližšího města. Pokud letíte do vzdálenějších měst na západním pobřeží (Los Angeles, Las Vegas, San Francisco atd.), musíte počítat s alespoň jedním mezipřistáním v USA, nejčastěji na letišti v New Yorku, Chicagu nebo Washingtonu.

Tabulka s délkami letů do jednotlivých měst.

Destinace příletu Délka letu Vzdálenost ze Slovenska Levné letenky
Délka letu do New Yorku Bez mezipřistání 🛪 9:35, s přestupem 🛪 10:45 6846 km Letenky do New Yorku
Délka letu do Los Angeles S přestupem 🛪 13:40 9855 km Letenky do Los Angeles
Délka letu do Washingtonu Bez mezipřistání 🛪 9:55, s přestupem 🛪 10:50 7174 km Letenky do Washingtonu
Délka letu do Miami S přestupem 🛪 13:30 8413 km Letenky do Miami
Délka letu do Las Vegas S prestupom🛪 15:35 9512 km Letenky do Las Vegas
Délka letu do Chicaga Bez mezipřistání 🛪 10:00, s přestupem 🛪 11:40 7590 km Letenky do Chicaga

 

Trasa letu do Los Angeles na mape

Trasa letu do Los Angeles na mape

 

Doklady potřebné k cestě do USA

Při cestě do USA potřebujete pouze biometrický pas a povolení ESTA. O vízum musí žádat pouze ti, kteří cestují do USA na dobu delší než 90 dní nebo přijíždějí do USA za prací, studiem či výměnnými pobyty. Také všichni ti, kterým nebylo schváleno povolení ESTA. Přečtěte si také naše návod, jak získat povolení ESTA .

 

Akciové letenky do Ameriky

FAQ - často kladené otázky

Je 3-hodinový let dlouhý?

Krátký let je let trvající od 30 minut do 3 hodin. Střední lety jsou definovány jako lety trvající 3 až 6 hodin. A nakonec, dálkové lety jsou ty, které trvají déle než 6 hodin.

Jakou rychlostí letadla létají?

Většina dopravních letadel obvykle létá rychlostí přibližně 740-930 km/h.

Jak dlouho trvá nejdelší možný let?

Nejdelší komerční let na světě bez mezipřistání je naplánován na 18 hodin a 50 minut ze Singapuru (SIN) do New Yorku (JFK) a provozuje ho společnost Singapore Airlines.

Zahrnuje doba letu i vzlet a přistání?

Doba letu je celková doba, po kterou se letadlo pohybuje od vzletu do přistání. Zahrnuje také dobu, kterou letadlo stráví manévrováním na dráhu a z dráhy.

Počká na mě navazující let, pokud má můj první let zpoždění?

Ne, pokud má váš první let zpoždění a vy zmeškáte navazující let, letadlo na vás nepočká. Pokud však máte oba lety na jedné letence, musí vás letecká společnost přeobjednat na nejbližší volný let do vaší destinace, pokud jsou volná místa.

Létejte s Pelikánem a pojištěním Istota

Novinkou v nabídce Pelikána je unikátní pojištění letenek KOALA, díky kterému obdrží každý pasažér 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny.

Bonusem a jistotou pro cestovatele je možnost dokoupení pojištění ISTOTA, které zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí ovšem i v jiných různých nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany či poškození zdraví a majetku třetích osob. Pokud máte pojištění STORNO a jste schopni se prokázat potvrzením o události, jako onemocnění, úraz nebo ztráta práce a další neočekávané situace, za nepřeletěnou část vaší letenky se vám vrátí peníze.