Skip to main content

Vyberte si z nejlevnějších letenek kamkoliv na světě.

Mohlo by vás zajímat

Kdy jsou letenky nejlevnejší?

Chcete-li si koupit nejlevnější letenky, je dobré je zakoupit s předstihem, obvykle 3 až 6 týdnů před odletem. Pokud to jde, buďte flexibilní ohledně data odletu, protože ceny se mohou lišit v závislosti na dni a čase odletu.

Jak najíť a koupiť levné letenky?

Ti nejlevnější letenky nabízejí obvykle nízko-nákladové letecké společnosti. V Pelikánu sledujeme nabídky všech leteckých společností za vás a na této stránce najdete nejlevnější letenky seřazeny od nejnižší ceny. Nejlepší akce aerolinek na levné letenky jsou pryč často i během několika minut nebo hodin a bohužel se nikdy nedostane na každého.

Je možné dostávat pravidelné tipy o aktuálních akčních letenkách?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a nezmeškejte žádnou akční nabídku. Chcete-li se přihlásit k odběru newsletteru, přejděte do zápatí stránky. Můžete si také stáhnout naši aplikaci Pelipecky, která vás upozorní na akční nabídky letů.

Zlevňují se ceny letenek při nákupu last minute?

Konkrétně letenky obvykle nejsou levnější blíže k datu odletu. Naopak, letenky bývají nejlevnější, když si je rezervujete 3 až 6 týdnů před odletem.

Má výběr letiště vliv na cenu letenky?

Průměrné ceny letenek z Vídně a blízkých německých či polských letišť jsou obecně nižší než v případě Prahy nebo Ostravy. Neznamená to ovšem, že se nemůže objevit levnější letenka s odletem z Česka, často to záleží na aktuálních akcích a aktuální ceně.

Jaké jsou možnosti uhrazení letenky?

Letenky lze uhradit různými způsoby:

- Platba platební kartou,

- Úhrada bankovním převodem online dle faktury - tato možnost je omezena s ohledem na splatnost faktury,

- Úhrada přímým vkladem na jeden z našich účtů - přímo v jedné z bank, kde máme vedené účty,

- Úhrada platebním tlačítkem - která má oproti klasickému převodu výhodu, že platba proběhne rychleji,

- PlatímPak - pro využití této služby není nutné, abyste byl klientem Raiffeisenbank. Článek k více informacemi naleznete ZDE

- Dárkovou poukázkou – poukázku lze uplatnit v posledním kroku objednávky při výběru způsobu platby.

Umožněné formy úhrady se mohou lišit v závislosti na typu letecké společnosti. U některých letenek přepravci určují kratší dobu splatnosti resp. limit na vystavení letenky. Přepravci také mohou do vaší rezervace zaslat notifikaci o zkrácené splatnosti letenky - v takovém případě váš bude náš Zákaznický servis kontaktovat. V případě koupě letenky nízkonákladové letecké společnosti (např. Ryanair) prostřednictvím našeho portálu, je dostupná pouze platba platební kartou a platebním tlačítkem.

Kolik stojí letenka pro dítě? Nabízejí letecké společnosti slevy na letenky pro děti?

Za dítě do dvou let (nazývané také infant) si tradiční letecké společnosti účtují většinou 10% z ceny letenky dospělého. Dítě od dvou do dvanácti let standardně platí 75% ceny z letenky dospělého.
Nízkonákladové společnosti (Ryanair, Wizzair) mají standardně fixně stanovenou cenu pro Infanta a za děti do dvanácti let se většinou platí plná suma letenky. Tyto ceny se ale mohou měnit na základě destinace, tarifu nebo sezóny, v níž chce klient letět.

Porovnejte snadno ceny letenek


Zadejte svou vysněnou destinaci a stiskněte tlačítko " nájdi letenky". Pak porovnejte obrovskou nabídku letů všech dostupných leteckých společností - vše na jednom místě. Jednoduše si vyberte nejlepší nabídku v termínu, kdy chcete cestovat.

Kompletní servis pro vaši letenku


U Pelikána najdete kompletní řešení pro vaši dovolenou, včetně letenek, ubytování, pronájmu auta nebo pojištění letenky. Jedním kliknutím si můžete vybrat z široké nabídky destinací po celém světě. Naše pojištění letenek vám poskytne klid v případě nečekaných událostí a půjčovna aut vám umožní cestovat svobodně a bez omezení. S našemi službami si zkrátka můžete být jisti, že vaše dovolená bude snadná, pohodlná a hlavně plná zážitků.