Skip to main content

Levné letenky Rumunsko

rumunsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Rumunska

Zajímavosti o Rumunsku

Dracula a tajemná Transylvánie je pro mnohé tím najsignifikantnejším znakem charismatického Rumunska. Země je devátým největším producentem vína a domovem množství kouzelných hradů. Kromě toho si uchovává i velké přírodní bohatství; rumunský lesní biotop, který obývají vlci, rysy a asi 60% evropské populace medvěda hnědého, patří k nejzachovalejším na našem kontinentu. Pokud se vydáte na dovolenou do Rumunska, určitě neprohloupíte!

V první řadě, tato země není žádným přeplněným turistickým "trhákem". I přesto, že její pláže jsou výkladní skříní bílých písků a blankytného moře, mezi Čechy a Slováky je Chorvatsko stále rodinnou destinací číslo jedna. Pravdou sice je, že cesta autem by vám sem trvala podstatně déle, avšak existují zde výborné spoje vlakem, autobusem, ale i letadlem z Prahy či Bratislavy.

Pokud máte rádi aktivní dovolenou, rumunské Karpaty, jezera, kláštery či hrady vás zaručeně okouzlí. Venkovská duše uvnitř této země pulzuje dodnes, co jí jen přidává na autenticitě. Rumunsko leží na Balkánském poloostrově a obklopují ho hranice s Maďarskem, Srbskem a na jihu s Bulharskem.

Levné letenky do Rumunska lze rezervovat i z našich končin. Do Bukurešti létají z Vídně bez přestupu až tři letecké společnosti (Tarom, Laudamotion a Austrian Airlines). Z Prahy a Vídně se dostanete i do rumunského města Kluž, které je ideálním výchozím bodem pro poznávání Transylvánie.

Více Zobrazit méně

TOP města v Rumunsku

Bukurešť

Zřejmě by se neumístila na předních příčkách o nejkrásnější či nejdizajnovější město. Bukurešť však své návštěvníky příjemně překvapí svou kosmopolitní atmosférou a dynamickou energií.

V meziválečném období získala příznačný přívlastek "Paříž východu", dnes je město z velké části poskládané z prvků socialistické architektury. Může za to projekt bývalého rumunského diktátora Nicolae Ceauşescu během 80.let, které si Rumuni pamatují jak to nejtemnější komunistické období.

Dnešní Bukurešť je spletí betonu, krásných secesních budov, starobylých kostelů i klášterů, svěží zeleně, jezer a elegantních bulvárů. Rumunská kuchyně může být při dobrém výběru restaurace výjimečným zážitkem.

Bukurešť je jednoznačně balkánská diva nočního života. Staré město Lipscani, nazvané podle hlavní ulice, která oblastí prochází, se v noci mění na panoptikum barů, které praskají ve švech. Objevujte sami její osobité kouzlo.

Levné letenky do Bukurešti lze rezervovat z Prahy a Vídně. Rumunská metropole je velmi dobře propojena s vídeňským letištěm, kde létá přímá letecká linka společností Tarom, Austrian Airlines i Laudamotion. Přímý let do Bukurešti trvá hodinu a půl.

Kluž

Transylvánie je jedna z nejkrásnějších oblastí Rumunska. Rozlohou se však přibližuje k takovým zemím jako je Belgie či Švýcarsko. Zajímavá je také z hlediska míchání různých kultur - německé, maďarské, slovanské i byzantské. Jedná se o nádherný kraj s přírodou divokou a lidmi na vesnicích, kteří dodnes žijí tradičním životem.

Dracula a tajemná Transylvánie je pro mnohé tím nejsignifikantnějším znakem charismatického Rumunska. Země je devátým největším producentem vína a domovem množství kouzelných hradů. Mimo jiné si uchovává i velké přírodní bohatství; rumunský lesní biotop, který obývají vlci, rysy a asi 60 % evropské populace medvěda hnědého. Vydejte se na letní dovolenou do dobrodružného Rumunska.

V první řadě tato země není žádným přeplněným turistickým „trhákem“. I přesto, že její pláže jsou výkladní skříní bílých písků a blankytného moře. Mezi Čechy a Slováky je však Chorvatsko stále rodinnou destinací číslo jedna. Pravdou sice je, že cesta autem by Vám trvala podstatně déle, avšak existují zde výborné spoje vlakem, autobusem, ale i letecky z Prahy, Vídně, či z Budapešti.

Pokud máte rádi aktivní dovolenou, tak rumunské Karpaty, jezera, kláštery či hrady Vás zaručeně okouzlí. Venkovská duše uvnitř této země pulzuje dodnes, což jí jen přidává na autenticitě. Rumunsko leží na Balkánském poloostrově a obklopují ho hranice s Maďarskem, Srbskem a na jihu s Bulharskem.

Hory jsou jednou z hlavních motivací příchozích do Rumunska. Nedotčené vrcholky, horská jezera, jeskyně či turistické stezky, kde se klidně může stát, že nepotkáte ani nohu. Pokud jste skutečným dobrodruhem, vydejte se na pořádný kemping. Obujte si kvalitní turistické boty, sbalte spacák, karimatku, odolný stan a Vaše objevná výprava může začít!

Kvalita turistických stezek je zde různá. Nejlepší je mít s sebou i mapu hor, avšak v Rumunsku ji jen tak v knihkupectví či přímo na místě nemusíte vůbec najít. V nejsevernější části rumunských Karpat se vyplatí vidět pohoří Maramureš, které leží na ukrajinské hranici.

Levné letenky do destinace Kluž lze rezervovat výhodně z Prahy i Vídně. Bez přestupu se do Transylvánie dostanete díky aerolinek Wizz Air, případně s jedním přestupem se společnostmi Lufthansa, Austrian nebo Tarom a Austrian Airlines. Přímý let trvá přibližně hodinu a dvacet minut.

Mezinárodní letiště v destinaci Kluž se nachází pouhých 10 kilometrů od centra města. Mezinárodní letiště Kluž - Napoca (CLJ) se nachází v Rumunsku, 9 kilometrů východně od centra města Kluž. Místní ho nazývají po rumunském revolucionářovi - Avram Lancum. Po letišti v Bukurešti je Kluž druhé nejrušnější letiště v Rumunsku. Pro cestující je bránou do Transylvánie.

Užitečné info o Rumunsku

Cestovní doklady do Rumunska

Do Rumunska nepotřebujete pas, bude vám stačit platný občanský průkaz. Platnost občanského průkazu musí být minimálně 6 měsíců po návratu. Děti však musí mít vlastní cestovní pas.

Ceny v Rumunsku

Národní měnou je leu. Ceny v Rumunsku jsou přibližně stejné jako u nás. Opravdu velmi záleží na tom, kde se nacházíte a jaké máte požadavky na kvalitu zboží nebo služeb. Běžná rumunská restaurace, kde téměř v každé po celé zemi naleznete totožný výběr, Vám nabídne hlavní chod za cca 10 lei.

Nenechte se zaskočit, že polévka (ciorbă) je skoro stejně drahá jako hlavní chod - rumunské polévky jsou velmi vydatné a porce jsou opravdu velké. Zejména v přímořských letoviscích a Bukurešti jsou ceny mnohem vyšší - bohužel se zde již nedá hovořit o vyšší kvalitě pokrmů. Pivo v restauraci stojí okolo 2,5 až 4 leu a téměř vždy je lahvové.

Co v Rumunsku seženete za výhodné ceny, je kožené zboží. Platí to zvláště o obuvi, která je kvalitní a velmi levná.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Rumunsku

V Rumunsku je o hodinu více než v České republice.

10 zajímavostí o Rumunsku

1
Rumunsko se řadí mezi první země s nejvyšším počtem aut na osobu na světě.
2
Rumunsko má z evropských států největší ložiska zlata. Paradoxně však po ekonomické stránce patří mezi nejchudší členy EU.
3
Rumunským národním hrdinou je poslední dácký král Decebalus. Jeho skalní socha, u městečka Orşova, je nejvyšší svého druhu v celé Evropě.
4
Stopování je v Rumunsku rozšířená praktika. Cestující v každém věku, kteří se nemohou dočkat (zpožděných) autobusů, vyčkávají na kraji vozovky, dokud jim nějaká dobrotivá duše nezastaví.
5
Zavedení elektrického veřejného osvětlení v Temešváru na západě republiky bylo významnou událostí a došlo k ní již v 19. století, konkrétně v roce 1889. Předběhl i taková slavná jména jako Londýn, Paříž, Berlín, Amsterdam či Vídeň.
6
Zhruba 60% evropské populace medvěda hnědého žije v rumunských Karpatech.
7
Palác, v němž zasedá rumunský parlament - Palatul Parlamentului je druhou největší administrativní budovou na světě.
8
Transfăgărășan, nebo pokud chcete, Státní cesta 7C, patří k nejkrásnějším silničním tahům v zemi (podle relace Top Gear dokonce na světě).
9
Hrabě Drákula nikdy neexistoval. Je spojován s Vladem Třetím přezdívaným "Vlad Napichovač". Toto sympatické pojmenování získal díky své oblíbené metodě popravování vykonávané proti svým nepřátelům. Zaživa je napíchával na kůly.
10
Probuď se, Rumune! je český překlad názvu rumunské hymny, který původně zní jako Deşteaptă-te, române!
Byly informace na této stránce užitečné?