Skip to main content

Levné letenky Panama

Panama - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Panamy

Zajímavosti o Panamě

Ve světě, v němž mizí každou minutu hektary lesů, je Panama absolutní výjimkou. I přes rapidní urbanizaci se krajina důkladně stará o své přírodní bohatství. Treking v místních pralesích, návštěva souostroví San Blas, či kontakt s lidmi z kmene Kuna, kteří na těchto ostrovech žijí, jsou nezapomenutelnými zážitky, které si z Panamy odnesete.

A samozřejmě, zmínit musíme pulzující hlavní město Panama City. Metropole je směsí panamské kultury, tropických pralesů a jižanského temperamentu. Hektická směs vůní a lidí, která je obrazem každodenního života v Centrální Americe.

Levné letenky do Panamy lze rezervovat i z okolních letišť. Přímý let do Panamy z našich končin neexistuje, s jedním přestupem však lze letět s oblíbenými společnostmi jako například Turkish Airlines nebo Air France a to buď z Prahy, nebo Vídně.

Více Zobrazit méně

TOP města v Panamě

Panama

Panama je směsí španělské kultury, tropických pralesů a karibského temperamentu. Hektická směs vůní a lidí, která je obrazem každodenního života v Centrální Americe. Poznejte s námi pulzující srdce Centrální Ameriky.

Panama má šmrnc. Na cestě z letiště do centra se před námi vykreslí silueta města. Mrakodrapy jsou již na předměstí, a čím jsme blíže k centru města, tím více jich vidíme. Večerní procházka a pohled na zapadající slunce s vysokými palmami a mrakodrapy v pozadí je opravdu nezapomenutelná.

Jak ji co nejlépe poznat? Někdo by vám poradil, aby jste se ubytovali ve starém městě, povídali si hodně s domácími a zaplatili si místního průvodce. Určitě doporučujeme navštívit staré město Casco Viejo, Panamský průplav, místní rybářské trhy, dát si drink v některém z mrakodrapů Panama City a ochutnat tradiční místní kuchyni.

Levné letenky do Panamy můžete rezervovat i z okolních letišť jako Vídeň či Praha. Přímý let z našich končin neexistuje, avšak velmi komfortně lze letět s jedním přestupem se společnostmi jako Turkish Airlines či Air France.

Užitečné info o Panamě

Počasí v Panamě

Panama disponuje vlhkým a horkým podnebím se stabilně vysokými teplotami během celého roku. Teploty se pohybují mezi 25 - 32° C. Teploty klesají s narůstající nadmořskou výškou, proto je potřeba počítat s výrazně nižšími teplotami v horách. Pobřeží Karibského moře je bohatší na srážky, než tichomořské.

Cestovní doklady a víza do Panamy

Do Panamy potřebujete cestovní pas. Platnost pasu musí být minimálně 6 měsíců po návratu. Víza budete potřebovat pouze v případě, že vaše návštěva nepřekročí 90 dní a její účel bude turistika resp. dovolená.

Ceny v Panamě

V Panamě můžete platit dvěma měnami: panamská balboa, nebo americký dolar. Obě zde mají stejnou peněžní hodnotu. Co se týče směnáren, ty nemají příliš lichotivý kurz - takže pokud máte možnost, zameňte si peníze ještě před cestou. V České republice seženete americké dolary téměř v kterékoliv bance.

I když je Panama považována za jedno z nejdražších míst Střední Ameriky, ceny ubytování vás příjemně překvapí. I v luxusních 4 * hotelích totiž dáte za týdenní pobyt s honosnými snídaněmi zhruba 300 eur. Najdete zde samozřejmě i levnější varianty, ale standard 4 * je zde na vysoké úrovni, většina hotelů má bazén na střeše, nebo lukrativní terasu s výhledem na město a pokud zde nebudete trávit delší čas, není důvod bydlet v horších čtvrtích, kde cenový rozdíl za ubytování není až tak výrazný. Jedny z nejlepších hotelů najdete v tzv. Finanční čtvrti. Hotel v Panamě lze rezervovat za speciální ceny i přes Pelikán .

Metro, legendární veteránské autobusy, taxíky, či kolo. Přeprava v Panamě je ve všech případech levná a není třeba se jí bát. Metro je rychlé, na jízdu s ním potřebujete zaplatit drobnou zálohu za kartu, na kterou si pak pomocí automatů dobíjíte peníze. Pokud nějaké nevyčerpáte, budou vám samozřejmě vráceny. V případě zmíněných autobusů jde o něco, co byste si v Panama City určitě měli vyzkoušet. Jedna jízda vychází na desítky centů, ale zážitek z vybuchující výfuku a rychlé jízdy je určitě k nezaplacení. Taxíků je v Panama City nesčetně mnoho, takže se nemusíte bát, že nějaký právě neseženete.

Aktuální čas v Panamě

V Panamě je o šest hodin méně než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Panamy

Před cestou do Panamy se nevyžaduje žádné očkování. Jediné očkování, které se doporučuje do celé Střední Ameriky, je očkování proti žluté zimnici.

Tipy, co vidět v Panamě

10 zajímavostí o Panamě

1
Panama byla první zemí Střední Ameriky, která začala používat americký dolar jako měnu.
2
Největší obydlený kráter na světě najdete v Panamě, ve městě El Valle de Antón
3
I když se Panama nachází v karibské oblasti, nemá hurikány
4
Hlavní příjem Panamy tvoří lodě, které se plaví přes Panamský průplav
5
Panama má až 2500 kilometrů pláží
6
Panamský průplav je považován za jeden ze sedmi divů světa vytvořených lidskou rukou
7
Panamská káva je jedna z nejkvalitnějších na světě
8
Počet obyvatel Panamy je 4 miliony, z toho jen polovina žije v hlavním městě
9
Během stavby Panamského průplavu zemřelo až 12 tisíc lidí
10
Hlavní město, Panama City, je jediným městem na světě s vlastním deštným pralesem
Byly informace na této stránce užitečné?