Skip to main content

Levné letenky San Blas

Akční letenky do Panama City

Zajímavosti o Panama City

Comarca de Kuna Yala. Tak říkají panamští obyvatelé souostroví San Blas, jednomu z nejkrásnějších míst v Střední Americe. Proč nejkrásnějších? Hned na úvod vám řekneme, že pro to jsou dva důvody. Ještě stále ho totiž obývají původní obyvatelé přezdívaní jménem Kuna a druhý důvod vám bude jasný, jakmile se podíváte na fotografie z tohoto místa. Velmi rychle vám dojde, že San Blas jsou až nechutně kýčové. A taková je i realita. Prostě Ráj s velkým R.

Kolik jich vlastně je? Něco přes 400. A jsou roztroušeny u pobřeží Panamy až k hranicím s Kolumbií. A místní Indiáni, kteří je vlastní a obhospodařují rádi říkají, že mají na každý den v roce jeden ostrov.

Pokud jste ubytováni v Panama City, na San Blas se dostanete rychle a pohodlně letadlem. Létá tam společnost AirPanama jednou denně a to velmi brzy ráno. Je to proto, že přes den může přijít silný vítr nad Oceánem a to i pro zkušené piloty není nic jednoduchého. Obousměrně vás letenka vyjde něco málo přes 100 dolarů. Zajímavostí je, že na ostrovech se nachází přibližně 5 letišť a klidně se může stát, že cestující, kteří poletí s vámi vystoupí jinde než vy.

Takže pokud chcete letět na ostrovy San Blas, musíte se nejprve dostat do Panamy. Tam můžete cestovat komfortně a levně i z našich končin. Ideální letecké spojení s jedním přestupem nabízejí Air France a Turkish Airlines.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Panamě

Počasí v Panamě

Panama disponuje vlhkým a horkým podnebím se stabilně vysokými teplotami během celého roku. Teploty se pohybují mezi 25 - 32° C. Teploty klesají s narůstající nadmořskou výškou, proto je potřeba počítat s výrazně nižšími teplotami v horách. Pobřeží Karibského moře je bohatší na srážky, než tichomořské.

Cestovní doklady a víza do Panamy

Do Panamy potřebujete cestovní pas. Platnost pasu musí být minimálně 6 měsíců po návratu. Víza budete potřebovat pouze v případě, že vaše návštěva nepřekročí 90 dní a její účel bude turistika resp. dovolená.

Ceny v Panamě

V Panamě můžete platit dvěma měnami: panamská balboa, nebo americký dolar. Obě zde mají stejnou peněžní hodnotu. Co se týče směnáren, ty nemají příliš lichotivý kurz - takže pokud máte možnost, zameňte si peníze ještě před cestou. V České republice seženete americké dolary téměř v kterékoliv bance.

I když je Panama považována za jedno z nejdražších míst Střední Ameriky, ceny ubytování vás příjemně překvapí. I v luxusních 4 * hotelích totiž dáte za týdenní pobyt s honosnými snídaněmi zhruba 300 eur. Najdete zde samozřejmě i levnější varianty, ale standard 4 * je zde na vysoké úrovni, většina hotelů má bazén na střeše, nebo lukrativní terasu s výhledem na město a pokud zde nebudete trávit delší čas, není důvod bydlet v horších čtvrtích, kde cenový rozdíl za ubytování není až tak výrazný. Jedny z nejlepších hotelů najdete v tzv. Finanční čtvrti. Hotel v Panamě lze rezervovat za speciální ceny i přes Pelikán .

Metro, legendární veteránské autobusy, taxíky, či kolo. Přeprava v Panamě je ve všech případech levná a není třeba se jí bát. Metro je rychlé, na jízdu s ním potřebujete zaplatit drobnou zálohu za kartu, na kterou si pak pomocí automatů dobíjíte peníze. Pokud nějaké nevyčerpáte, budou vám samozřejmě vráceny. V případě zmíněných autobusů jde o něco, co byste si v Panama City určitě měli vyzkoušet. Jedna jízda vychází na desítky centů, ale zážitek z vybuchující výfuku a rychlé jízdy je určitě k nezaplacení. Taxíků je v Panama City nesčetně mnoho, takže se nemusíte bát, že nějaký právě neseženete.

Aktuální čas v Panamě

V Panamě je o šest hodin méně než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Panamy

Před cestou do Panamy se nevyžaduje žádné očkování. Jediné očkování, které se doporučuje do celé Střední Ameriky, je očkování proti žluté zimnici.

Tipy, co vidět v Panamě

10 zajímavostí o Panamě

1
Panama byla první zemí Střední Ameriky, která začala používat americký dolar jako měnu.
2
Největší obydlený kráter na světě najdete v Panamě, ve městě El Valle de Antón
3
I když se Panama nachází v karibské oblasti, nemá hurikány
4
Hlavní příjem Panamy tvoří lodě, které se plaví přes Panamský průplav
5
Panama má až 2500 kilometrů pláží
6
Panamský průplav je považován za jeden ze sedmi divů světa vytvořených lidskou rukou
7
Panamská káva je jedna z nejkvalitnějších na světě
8
Počet obyvatel Panamy je 4 miliony, z toho jen polovina žije v hlavním městě
9
Během stavby Panamského průplavu zemřelo až 12 tisíc lidí
10
Hlavní město, Panama City, je jediným městem na světě s vlastním deštným pralesem
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)