Skip to main content

Levné letenky Nikaragua

Akční letenky do Nikaragui

Nikaragua

Aktivní sopky, karibské moře, ostrovy, historická města, milí lidé i autentická atmosféra! To vše v sobě stále skrývá Nikaragua. Přestože nezažívá turistický boom, nabízí širokou paletu lákadel pro turistu toužícího po nevídané exotice.

Vstupním bodem pro turisty směřujících z Evropy je mezinárodní letiště v hlavním městě Managua. V současnosti se létá z Evropy do Managuy zejména přes severoamerický Houston. Výhodné může být také evropské spojení s Kostarikou. Míří tam několik přímých letů, zejména z Paříže. Do Nikaraguy se z Kostariky můžete dostat hromadnou dopravou, případně pěšky.

Nikaragua má pro turisty velkou výhodu, protože se rozkládá mezi Karibikem a Pacifikem. Rekreanti si tu pochvalují zejména vyhřáté karibské moře, které má úžasnou tyrkysovou barvu. Pro vyhledávače exotiky doporučujeme návštěvu Corn Islands, které jsou levným karibským rájem.

Více Zobrazit méně

Nikaragua

Managua

Hlavní město Nikaragui je zároveň nejlidnatějším městem země a čtvrtým největším v středoamerickém regionu. Název Managua pochází z výrazu Mana-ahuac, indiánského jazyka Nahuatl a znamená "sousedící s vodou" nebo "obklopena vodou".

Město založili v 19. století a původně mělo sloužit jako venkovská rybářská vesnice. Statut hlavního města získalo v roce 1858. Managua byla dvakrát zničena zemětřesením (v letech 1931 a 1972) a poškozené byly především budovy v centru města. Od poloviny 90. let zde však vyrostlo množství nových budov, nákupních center, parků, promenád, luxusních restaurací, barů, kasin a hotelů.

Doporučujeme navštívit zejména historické památky, jako Náměstí revoluce, Starou katedrálu, Národní divadlo Rubén Dario, Národní muzeum, Parque Central - centrální park, kde také najdete množství historických památek, věnované národním hrdinům a básníkům.

Levné letenky do Nikaragui lze rezervovat i z Prahy a Vídně. Do Managua se nejčastěji létá se společnostmi Delta Air Lines, takže budete přestupovat v USA.

Užitečné info o Nikaragui

Cestovní doklady a víza do Nikaragui

Při turistických cestách do 90 dnů stačí občanům České republiky platný cestovní pas. Jeho platnost musí být alespoň 6 měsíců po návratu ze země.

Počasí v Nikaragui

Nikaragua se vyznačuje velmi tropickým a vlhkým podnebím s vysokými teplotami a intenzivními srážkami. Období dešťů trvá od června do listopadu a podnebí se výrazně mění v západovýchodním směru. Za zimní považujeme měsíce od května do října, léto v Nikaragui trvá od listopadu do dubna.

V závislosti na přírodních podmínkách rozlišujeme až tři typy podnebí. Oblast mezi jezery Nikaragua a Managua a Tichým oceánem je velmi suchá, má málo srážek a teploty se pohybují od 27° C do 32° C v zimním a od 35 ° C do 40° C v letním období.

Centrální a hornatá část země má chladnější a vlhčí podnebí, zejména na východě.

Ceny v Nikaragui

Nikaragua je pro české turisty velmi levnou zemí, jedna z nejlevnějších ze všech zemí Střední Ameriky.

Ušetřit lze zejména na stravování. Cestovatelé rádi využívají tzv. "Comedor", což je typická jídelna, kterou objevíte v každém městě, nebo obci a nabízí lokální jídlo za velmi málo peněz.

Po celé zemi funguje systém autobusů, které sice nejsou nejmodernější, ale svůj účel za nízkou cenu dobře splní. Cestovat můžete také vypůjčeným autem - doporučujeme vůz rezervovat předem a vyzvednout po příletu na letiště. Zástupce autopůjčoven najdete ve větších turistických městech, jako jsou Managua, Granada, San Juan del Sur, Chinandega, Matagalpa

Turismus není v Nikaragui tak rozvinutý, ale nabídka hotelů je dostačující.

Aktuální čas v Nikaragui

V Nikaragui je o sedm hodin méně, než v ČR.

Zdraví a očkování před cestou do Nikaragui

Pro vstup do země nebudete potřebovat žádné speciální očkování. V exotických zemích se však obecně doporučuje očkování proti žloutence typu A a B.

Na cestě do Střední Ameriky si zajistěte také dostatečné množství kvalitních repelentů. Na cestě do džungle zvažte antimalarika.

Tipy, co vidět a zažít v Nikaragui

10 zajímavostí o Nikaragui

1
Nikaragua je nejrozsáhlejším státem ležícím na pevninském mostě Střední Ameriky
2
Průměrná délka života v zemi je 69 let mezi muži, 74 let mezi ženami
3
Ve městě León stojí největší a nejstarší katedrála v Centrální Americe
4
Nikaragua má 5 785 846 obyvatel
5
León Viejo tedy tzv. Starý León je od roku 2000 zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO
6
Zlato, stříbro, ropa. Země je ve světě známá i díky svému nerostnému bohatství
7
Hlavní město se několikrát stěhovalo mezi Leónem a Granadou, až v roce 1858 byl zvolen kompromis a hlavním městem se stala Managua
8
V sopečném pohoří Cordillera Isabella se tyčí i nejvyšší vrch země, Mogotón s nadmořskou výškou 2438 metrů
9
Úředním jazykem v zemi je španělština
10
Roku 1610 byl León zničen erupcí nedaleké sopky Momotombo
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)