Skip to main content

Levné letenky Managua

Nikaragua - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Managui

Zajímavosti o Managui

Hlavní město Nikaragui je zároveň nejlidnatějším městem země a čtvrtým největším v středoamerickém regionu. Název Managua pochází z výrazu Mana-ahuac, indiánského jazyka Nahuatl a znamená "sousedící s vodou" nebo "obklopena vodou".

Město založili v 19. století a původně mělo sloužit jako venkovská rybářská vesnice. Statut hlavního města získalo v roce 1858. Managua byla dvakrát zničena zemětřesením (v letech 1931 a 1972) a poškozené byly především budovy v centru města. Od poloviny 90. let zde však vyrostlo množství nových budov, nákupních center, parků, promenád, luxusních restaurací, barů, kasin a hotelů.

Doporučujeme navštívit zejména historické památky, jako Náměstí revoluce, Starou katedrálu, Národní divadlo Rubén Dario, Národní muzeum, Parque Central - centrální park, kde také najdete množství historických památek, věnované národním hrdinům a básníkům.

Levné letenky do Nikaragui lze rezervovat i z Prahy a Vídně. Do Managua se nejčastěji létá se společnostmi Delta Air Lines, takže budete přestupovat v USA.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Nikaragui

Cestovní doklady a víza do Nikaragui

Při turistických cestách do 90 dnů stačí občanům České republiky platný cestovní pas. Jeho platnost musí být alespoň 6 měsíců po návratu ze země.

Počasí v Nikaragui

Nikaragua se vyznačuje velmi tropickým a vlhkým podnebím s vysokými teplotami a intenzivními srážkami. Období dešťů trvá od června do listopadu a podnebí se výrazně mění v západovýchodním směru. Za zimní považujeme měsíce od května do října, léto v Nikaragui trvá od listopadu do dubna.

V závislosti na přírodních podmínkách rozlišujeme až tři typy podnebí. Oblast mezi jezery Nikaragua a Managua a Tichým oceánem je velmi suchá, má málo srážek a teploty se pohybují od 27° C do 32° C v zimním a od 35 ° C do 40° C v letním období.

Centrální a hornatá část země má chladnější a vlhčí podnebí, zejména na východě.

Ceny v Nikaragui

Nikaragua je pro české turisty velmi levnou zemí, jedna z nejlevnějších ze všech zemí Střední Ameriky.

Ušetřit lze zejména na stravování. Cestovatelé rádi využívají tzv. "Comedor", což je typická jídelna, kterou objevíte v každém městě, nebo obci a nabízí lokální jídlo za velmi málo peněz.

Po celé zemi funguje systém autobusů, které sice nejsou nejmodernější, ale svůj účel za nízkou cenu dobře splní. Cestovat můžete také vypůjčeným autem - doporučujeme vůz rezervovat předem a vyzvednout po příletu na letiště. Zástupce autopůjčoven najdete ve větších turistických městech, jako jsou Managua, Granada, San Juan del Sur, Chinandega, Matagalpa

Turismus není v Nikaragui tak rozvinutý, ale nabídka hotelů je dostačující.

Aktuální čas v Nikaragui

V Nikaragui je o sedm hodin méně, než v ČR.

Zdraví a očkování před cestou do Nikaragui

Pro vstup do země nebudete potřebovat žádné speciální očkování. V exotických zemích se však obecně doporučuje očkování proti žloutence typu A a B.

Na cestě do Střední Ameriky si zajistěte také dostatečné množství kvalitních repelentů. Na cestě do džungle zvažte antimalarika.

Tipy, co vidět a zažít v Nikaragui

10 zajímavostí o Nikaragui

1
Nikaragua je nejrozsáhlejším státem ležícím na pevninském mostě Střední Ameriky
2
Průměrná délka života v zemi je 69 let mezi muži, 74 let mezi ženami
3
Ve městě León stojí největší a nejstarší katedrála v Centrální Americe
4
Nikaragua má 5 785 846 obyvatel
5
León Viejo tedy tzv. Starý León je od roku 2000 zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO
6
Zlato, stříbro, ropa. Země je ve světě známá i díky svému nerostnému bohatství
7
Hlavní město se několikrát stěhovalo mezi Leónem a Granadou, až v roce 1858 byl zvolen kompromis a hlavním městem se stala Managua
8
V sopečném pohoří Cordillera Isabella se tyčí i nejvyšší vrch země, Mogotón s nadmořskou výškou 2438 metrů
9
Úředním jazykem v zemi je španělština
10
Roku 1610 byl León zničen erupcí nedaleké sopky Momotombo
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)