Skip to main content

Levné letenky Nepál

Nepál - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Nepálu

Zajímavosti o Nepálu

Místo, kde vedle sebe žijí hinduisté, buddhisté, křesťané a sikhové v jedné harmonii. Pro někoho místo plné smogu, chaosu, chudoby, troubících aut, vůní smažených jídel, otravných pouličních prodejců a pro někoho místo odkud se největší dobrodruzi světa přesouvají na nejvýše položené místa na světě.

Takový je Nepál. Země, které patří nejvyšší pohoří světa, k sobě láká stále více turistů. Někoho učarovala nespoutaná příroda pyšnící se kouzelnými Himalájemi, jiní jsou zvědaví na rozmanitou kulturu ukrývající se v dolinách.

V Nepálu jsou dvě hlavní turistické sezóny - jaro a podzim. Nejvíce návštěvníků přichází v dubnu a v říjnu. Trochu klidnějšími měsíci se stabilním počasím jsou pak březen a listopad. V červenci a v srpnu již naplno propukne období dešťů a vrcholky hor bývají často zahalené v mracích.

Levné letenky do Nepálu lze rezervovat i z našich končin. Přímý let do Káthmándú z okolních letišť neexistuje, avšak poměrně komfortně se můžete s jedním či dvěma přestupy dostat do Nepálu s leteckými společnostmi jako Flydubai, Emirates, Turkish Airlines či Qatar Airways.

Více Zobrazit méně

TOP města v Nepálu

Káthmandu

Láká vás Nepál a Himaláje? Nezapomeňte si naplánovat několik dní i na poznávání hlavního města Káthmándú.

Káthmándú se může pochlubit několika památkami UNESCO a těmi nejvýznamnějšími hinduistickými a buddhistickými chrámy - mnohé z nich byly zničeny zejména v 17. století zemětřesením. Nejzajímavější chrám se jmenuje Swayambhunath, tedy chrám, kde žije množství svatých opic a vede k němu přesně 365 schodů.

Káthmándú je skvělým místem, kde se můžete snadno naučit něco nového a zajímavého. Zúčastněte se například kurzu vaření, jógy nebo meditace.

Nepál je velmi bezpečnou zemí, a proto se nebojte projít celé město pěšky. Část lidí Káthmándú zavrhne už po příchodu, protože se jim zdá špinavé, plné divoké dopravy a prachu. Pokud však dáte bývalému městu "hipíků" čas, odvděčí se vám zážitky a pohledy na krásné místa.

Levné letenky do Káthmándú lze rezervovat i z okolních letišť. Přímý let z našich končin neexistuje, avšak poměrně komfortně lze cestovat do Nepálu z Prahy či Vídně s jedním přestupem s aerolinkami Emirates, Flydubai, Qatar Airways či Turkish Airlines.

Užitečné info o Nepálu

Cestovní doklady a víza do Nepálu

Víza do Nepálu si lze zakoupit hned po příletu na letišti v Káthmándú (tzv. Visa On Arrival ). Musíte se jen rozhodnout, na jak dlouho do země vstoupíte. Na výběr budete mít 15, 30 nebo 90 dní. Dobu víz se v žádném případě nesnažte překročit, vyhnete se tím velkým problémům a pokutám. Po vypršení víz máte zpravidla 24 hodin na opuštění země.

Počasí v Nepálu

Nejlepší období na návštěvu Nepálu je březen až červen, i když na přelomu května a června mohou přijít příležitostné deště. Podzimní měsíce září, říjen a listopad se také považují za ideální období. Výhoda podzimní návštěvy Nepálu spočívá v tom, že počasí je ustálené, je dobrá viditelnost a také teplota ve vysokých nadmořských výškách je příznivá.

Ceny v Nepálu

Ceny v Nepálu jsou velmi obdobné, jako v Indii. Nejméně zaplatíte za jídlo i hromadnou dopravu.

Na trek můžete jít sami nebo přes místní cestovní kanceláře, které najdete v každém větším městě. Výhodou těchto kanceláří je, že zajistí všechny přesuny a získáte průvodce, který zná místní zvyky a různé vychytávky. Kromě toho jdete ve skupince a o zážitky se podělíte.

Na každý trek však potřebujete povolení. Tato povinnost se nedá obejít, protože během cesty jsou mnohá kontrolní stanoviště. Cena povolení při individuálním treku je 4000 NPR na osobu, což je v přepočtu asi 40 amerických dolarů. Mezi nejpopulárnější treky v Nepálu patří trek kolem Annapurny, trek do Base Campu Everestu a trek k vyhlídce Poonhill (Ghorepani).

Aktuální čas v Nepálu

V Nepálu je o pět a půl hodiny více, než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Nepálu

Při cestě do Nepálu se doporučuje očkovat proti hepatitidě A a B, také proti břišnímu tyfu

Tipy, co vidět v Nepálu

10 zajímavostí o Nepálu

1
Nepál je jediná země, která nemá pravoúhlou vlajku
2
V Nepálu najdete také nejhlubší jezero na světě s názvem SheyPhoksundo
3
Za líbání se na veřejnosti vás mohou v Nepálu zatknout, země nepodporuje projevy lásky na veřejnosti
4
Nepál je rodištěm Buddhy
5
Nepál je však i tak jednou z nejchudších zemí na světě
6
Himaláje v Nepálu obsahují 8 z 10 nejvyšších hor na světě
7
Mount Everest a výstupy něj jsou hlavním zdrojem příjmů v zemi
8
Země je domovem nejvyšší položeného jezera na světě - Tilicho
9
Nepál má nejhustší a nejsnáze dostupnou síť lokalit světového dědictví
10
Oficiální název zní: Federativní demokratická republika Nepál
Byly informace na této stránce užitečné?