Skip to main content

Levné letenky Madeira

Portugalsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Města Funchal

Zajímavosti o Městě Funchal

Ostrov květin, věčně zelený ostrov, zahrada Atlantiku nebo ostrov jara. To jsou přezdívky kouzelného portugalského ostrova Madeira, na který se můžete snadno vydat hem celého roku. Madeira má příjemné klima, nádherné horské treky, moře, výborné ostrovní jídlo, víno a velmi klidnou a pohodovou atmosféru.

Portugalská kultura, pohodová atmosféra či skvělá gastronomie jsou jen začátek. Tato zelená perla Atlantiku vás dostane svou úžasnou přírodou. Domácí jsou na ni velmi hákliví - přírodní rezervace zabírá většinu souostroví. A skutečně se je na co těšit - Madeira vypadá po celý rok jako jedna rozkvetlá zahrada a žije zde množství motýlů, netopýrů, plazů a hmyzu.

Levné letenky na Madeiru resp. na letiště Funchal lze rezervovat z Vídně i Prahy. Přímý let z našich končin zajišťuje letecká společnost Austrian Airlines a Smart Wings. Poměrně komfortně lze letět s leteckou společností TAP Portugal s jedním mezipřistáním v Lisabonu.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Portugalsku

Jaké cestovní doklady potřebuji do Portugalska?

Při cestování do Portugalska vám stačí platný občanský průkaz nebo pas. Za účelem turismu se zde můžete zdržet bez přihlášení na policii až 3 měsíce.

Jaké je počasí v Portugalsku?

Portugalsko leží na tzv. konci Evropy resp. na západě evropské pevniny, omývané Atlantickým oceánem. Portugalsko je zemí, kde můžete strávit krásnou letní dovolenou u moře, ale také ideální zimní lyžování v některém ze středisek. Celoročně si udržuje příjemné teploty, které většinou neklesají pod 15ºC. Moře je po celý rok chladnější, než jsme zvyklí u tradičních letních středomořských destinacích.

Jaké jsou ceny v Portugalsku?

Národní měnou je euro, peníze tedy před cestou zaměňovat musíte. Portugalsko je obecně dražší krajinou na život, než Česká republika. Za běžné potraviny i stravování zaplatíte více než doma.

Hledáte hotel v Portugalsku? Ubytování zde můžete najít i za 20 EUR osoba / noc. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán .

Řízení v Portugalsku je výzvou zejména kvůli úzkým uličkám v městech. Pokud se však rozhodnete prozkoumat okolí autem, tak to doporučujeme půjčit už přímo u letiště. Velmi oblíbený je zejména roadtrip po regionu Algarve. Auto si můžete rezervovat také přímo přes Pelikán.

Jaký je aktuální čas v Portugalsku?

V Portugalsku je o hodinu méně než na v České republice.

Tipy, co vidět na Madeiře

10 zajímavostí o Portugalsku

1
Jeden z nejslavnějších fotbalistů světa Cristiano Ronaldo se narodil v portugalském městě Funchal
2
Most Vasco da Gama v Lisabonu je nejdelší most v Evropě
3
Portugalsko je nejstarší stát v Evropě
4
Portugalské pobřeží má 800 km a je známé jako ráj surfařů
5
Portugalsky hovoří asi 230 milionů lidí na celém světě a je oficiálním jazykem v devíti zemích
6
Rozloha pevniny Portugalska dosahuje 92 tisíc kilometrů čtverečních, avšak rozsáhlá území ve světovém oceánu, jejichž rozloha dosahuje až neuvěřitelných 1,7 milionu kilometrů čtverečních patří také Portugalsku
7
Více než polovina světové produkce korku se vyrábí v Portugalsku
8
V Lisabonu se nachází nejstarší knihkupectví na světě. Jmenuje se Bertrand Bookstore
9
Světoznámé portské víno "Porto" se pěstuje v údolí řeky Douro, která protéká městem Porto
10
Železniční stanice São Bento byla kdysi benediktinským klášterem
Byly informace na této stránce užitečné?