Skip to main content

Levné letenky Malaga

Španělsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Malagy

Zajímavosti o Malaze

Je lehké pochopit, z jakého důvodu je andaluiská Malaga hlavou fenomenálního pobřeží Costa del Sol. Kdysi chudá sestra Seville přitahují stále více a více cestovatelů svojí překrásnou pěší zónou, historickou čtvrtí, zajímavými muzei či temperamentním flamenkem.

Malaga je proslulá věčně sluneční klimatem a uvolněnou atmosférou. Starobylé město s trendy kavárničkami a gurmánskými restauracemi má vlastní jedinečný šarm, který dělá z Malagy perfektní dovolenovou destinaci. Bez ohledu na to, zda preferujete pláže, historické památky nebo nákupy - na své si zde přijdou snad úplně všichni.

Levné letenky do Malagy

Levné letenky do Malagy koupíte už přímo z Prahy, odkud létá letecká společnost Ryanair. Let je přímý a trvá přibližně 3 hodiny a 40 minut. Přímé lety za výhodné ceny však koupíte i s odletem z Vídně (Lauda, Luftfahrt). Z našich končin se do Malagy nejčastěji létá na letiště Malaga Airport. Doporučujeme také pronánem auta.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Malaze

Jaké cestovní doklady potřebuji do Španělska?

Do Španělska nepotřebujete víza - stačí vám platný OP, nebo cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců před datem návratu. Děti musejí mít svůj cestovní pas.

Jaké je počasí v Malaze?

Malaga má horká léta. V červenci a srpnu se teplota běžně vyšplhá nad 30° C. Zimy jsou zde velmi mírné, průměrná teplota v prosinci a lednu je 13° C. Teplota moře od června do října se pohybuje v příjemném rozmezí 20 až 24° C.

V květnu má moře průměrnou teplotu 18° C. Kdy je tedy dovolená v Malaze ta správná volba? Ideálním obdobím pro návštěvu bude květen až říjen, kdy teplota moře dosahuje výše uvedené příjemně hodnoty a teplota vzduchu se pohybuje průměrně v rozmezí 19 až 25° C.

MÁLAGA POČASÍ

Jaké jsou ceny v Malaze?

Protože Španělsko je členem euro zóny, národní měnou je euro. Hledáte hotel v centru Malagy? Čím blíže k historickému jádru, tím vyšší cena. Polohu a ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Centrum Malagy projdete i pěšky. Pokud se však plánujete přesouvat po celém městě, oceníte městskou dopravu, která je tvořena především metrem, autobusy a vlaky.

Metro má dvě linky, které spojují centrum se západem a jihozápadem města, počínaje z vlakového nádraží Maria Zambrano RENFE. Autobusovou městskou dopravu provozuje společnost EMT (Empresa Malaguena de Transportes). Lístek na jednu jízdu stojí přibližně 1,30 EUR, tento si můžete koupit u řidiče nebo ve stáncích (estancos). Lístek na letiště stojí 3 EUR. V zlevněné tarifu si můžete koupit lístky na 10 jízd (8,30 EUR) nebo na měsíc (39,95 EUR).

Taxíky v Malaze jsou bílé a jednoduše jejich zastavíte zamáváním. Jízda v centru stojí přibližně 5 EUR. Z letiště do centra vás vyjde jízda taxíkem spolu se zavazadly na přibližně 15 EUR. Malaga, jak nepsané hlavní město pobřeží Costa del Sol, je ideálním výchozím bodem k prozkoumání pobřeží, které si nejlépe prohlédnete autem.

Půjčení auta v Malaze je proto velmi běžné a řízení auta poměrně jednoduché. Porovnat ceny půjčoven aut a rezervovat auto můžete i přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Jaký je aktuální čas v Malaze?

Malaga se nachází ve stejné časové zóně v ČR.

Letecké statistiky o Malaze

  • Přímým letem do Malagy můžete letět z míst: Varšava, Gdaňsk.

  • Počet mezinárodních letišť v Malaze: 1.

Tipy, co vidět v Malaze

10 zajímavostí o Malaze

1
Malaga se řadí mezi nejstarší města světa. Založena byla přibližně 770 let před n.l. Féničany.
2
Obyvatelé Malagy, Malagueños, milují kávu a mají na ni i velmi vysoké nároky. Velmi si potrpí na sledování poměru mléka v kávě a mají sedm různých výrazů k označení požadovaného množství mléka.
3
Dalším slavným rodákem města je herec Antonio Banderas.
4
Gastronomie je obrovskou součástí identity Malagy. Město je proslulé zejména svými ančovičkami (Boqueron), po kterých získali obyvatelé Malagy přezdívku Boquerones.
5
Skvělým obdobím pro návštěvu Malagy je srpnová městská slavnost Feria de Malaga, kterou se slaví dobytí Málagy katolickým královským párem Ferdinandem a Isabelou v roce 1487.
6
Malaga má kolem 550 000 obyvatel.
7
Malaga je rodištěm Pabla Picassa. Můžete zde navštívit Pablův rodný dům - Casa Natal.
8
Malaga je místem slunce a dobrého počasí. Během roku se těší až z 300 slunečných dní.
9
Jedním ze symbolů města je Biznaga, což jsou jasmínové kytičky nasazené na hlavičce usušeného bodláku.
10
Malaga je vstupní branou k pobřeží Costa del Sol (Pobřeží slunce), které se táhne přibližně po délce 300 km na jihu Španělska směrem k Gibraltaru. Mezi nejznámější pláže ve městě patří Malagueta a La Caleta. Překrásné pláže však najdete i v nedalekých menších městech: Estepona, Marbella či Torremolinos.
Byly informace na této stránce užitečné?