Skip to main content

Levné letenky Kilimandžáro

Akční letenky do Kilimanjara

Kilimandžáro

Tanzanie je země nádherných přírodních scenérií a nenahraditelné fauny a flóry, ale v první řadě je to skutečná Afrika! Pokud chcete zažít dobrodružné safari v národním parku Serengeti nebo vystoupit s průvodci na nejvyšší horu Afriky - Kilimandžáro, učiňte tak. Nepochybně půjde o to nejkrásnější, co můžete během návštěvy Afriky zažít!

Mount Kilimanjaro je považováno za střechu Afriky. Ve skutečnosti jde o spící sopku a její nejvyšší vrch Kibo / Uhuru dosahuje výšky 5 895 metrů nad mořem. Nachází se v severovýchodní části Tanzanie při hranici s Keňou.

Výstup na Kilimandžáro je velmi populární trek. Dostupný je pouze prostřednictvím průvodce a je výbornou volbou, pokud chcete spojit exotickou dovolenou s výstupem na velehoru. Budete na to sice potřebovat více dní, ale vězte že to bude stát za to. Kilimandžáro se dá vyjít mnoha způsoby, ale co je skvělé, je to nejvyšší hora, kterou lze zdolat pěšky.

Tanzanii postupně začínají objevovat i Češi. Levné letenky na letiště Kilimandžáro lze rezervovat i z našich končin. Z Prahy i Vídně se můžete do Tanzanie dostat komfortně s nizozemskými aerolinkami KLM, špičkovými Qatar Airways nebo Ethiopian Airlines. Přímý let na Kilimandžáro z našich končin neexistuje. Průměrná délka letu je přibližně 11 hodin.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Tanzánii

Tipy, co vidět v Tanzánii

10 zajímavostí o Tanzánii

1
V Tanzanii najdete až šestnáct národních parků
2
Měsíce červen až říjen jsou ideální pro návštěvu safari. Zvířata se totiž hromadně soustřeďují kolem napajedel a zdrojů vody, kde je méně vegetace
3
Vzhledem k blízké poloze k rovníku je Tanzanie během celého roku velmi teplá a má stejný den a noc (každých 12 hodin) jako většina východoafrických zemí
4
Najdete zde tři z celkových sedmi přírodních divů Afriky
5
Kilimandžáro se svou výškou 5 895 metrů nad hladinou moře je nejvyšším vrcholem v Africe
6
Frontman kapely Queen - Freddie Mercury - se narodil na Zanzibaru, který patří pod Tanzanii
7
Největším kmenem v Tanzanii jsou Sukumo, kteří tvoří 16% populace
8
Průzračné azurové vody Indického oceánu omývají 800 kilometrů téměř nedotčeného pobřeží
9
Masajové nevyužívají moderní výdobytky jako elektřina, mobil nebo tekoucí voda z vodovodu
10
Rekordní výstup na vrchol hory Kilimandžáro trval 5 hodin a 38 minut

Objednejte si od Pelikána

Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)