Skip to main content

Levné letenky Guam

Guam - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Guamy

Zajímavosti o Guamy

Guam je ostrov, který se nachází v blízkosti nejhlubšího místa všech oceánů. Přestože je svou odlehlou polohou daleko téměř od všeho, je poměrně dobře dostupný i z našich končin. Je největším ostrovem souostroví Mariany. V první řadě je však třeba říci, že jde o úžasnou exotickou destinaci. Letět na Guam, ostrov v Tichém oceánu, a nevyzkoušet potápění, je jako jít do Itálie a neochutnat pizzu.

Můžete zde najít jeden z nejpestřejších podmořských světů vůbec, s průzračnou vodou a krásnými korály. Přestože je Guam malý ostrov s populací asi 164 tisíc obxvatel, čekají vás zde různé typy dobrodružství. Windsurfing, paddle boarding, vodní lyžování, pozorování delfínů i turistika. Stačí si vybrat. Ostrov je místem, kde se setkává mnoho různých kultur a je to cítit i v místní kuchyni. Desítky restaurací nabízejí směs amerických, evropských a asijských pochoutek.

Ochutnejte lokální speciality jako Chamorro barbecue, červenou rýži či kuře kelaguen. Levné letenky na ostrov Guam lze rezervovat i s odletem z Prahy a Vídně. Stačí sledovat akční nabídky leteckých společností Qatar Airways, China Airlines nebo Korean Air. Přímý let na Guam z našich končin neexistuje.

Více Zobrazit méně

TOP města v Guamy

Guam

Ostrov v Pacifiku s rozlohou 542 kilometrů čtverečních ve svém nejužším místě měří pouhých 6 kilometrů. Nachází se asi tři a půl tisíce kilometrů jihovýchodně od Severní Koreje, a má k ní mnohem blíže, než k Spojeným státům. Havajské ostrovy jsou asi čtyři tisíce kilometrů západně.

Jeho blízkost k Číně, Japonsku, Filipínám a korejskému poloostrovu činí z tohoto ostrova klíčové území pro americkou armádu. Je však třeba říci, že jde o úžasnou dovolenovou destinaci. Pokud hledáte klidný ostrov, je Guam nepřekonatelný. Ze všech ostrovů v Mikronésii má nejrozvinutější turistickou infrastrukturu. Turistický průmysl rozkvétá od 60. let minulého století. Levné letenky na ostrov Guam lze rezervovat i s odletem z Prahy a Vídně.

Stačí sledovat akční nabídky leteckých společností Qatar Airways, China Airlines nebo Korean Air. Přímý let na Guam z našich končin neexistuje.

Užitečné info o Guamu

Cestovní doklady a víza na ostrov Guam

Při cestě na ostrov Guam potřebují čeští turisté cestovní pas s minimální platností 6 měsíců ode dne návratu. Víza vyřizovat nemusíte.

Počasí na Guam

Pro Guam je typické tropické mořské podnebí. Celoročně lze očekávat velmi teplé a vlhké počasí, teploty jsou ovlivňovány severovýchodním větrem. Existují dvě sezóny, suchá sezóna je od ledna do června, období dešťů je od července do prosince. Zde jsou jen malé sezónní změny teplot.

Ceny na ostrově Guam

Guam je tichomořská destinace a ceny služeb a jídla mohou být vyšší, než jsme zvyklí u exotiky.

Hledáte levné ubytování v destinaci Guam? Ceny hotelů a apartmánů si můžete prohlédnout a porovnat i přes stránku Pelikána.

Aktuální čas na Guam

Na ostrově Guam je o devět hodin více než v ČR

Zdraví a očkování před cestou na Guam

Pro vstup do země se nevyžaduje žádné speciální očkování. Stačí si pohlídat všechna povinná očkování, které máme i v ČR. Při exotických zemích se obecně doporučuje očkování proti žloutence typu A a B. Zároveň si na cestu přibalte kvalitní repelent.

Tipy, co vidět na ostrově Guam

10 zajímavostí o Guamu

1
Ostrovy poprvé objevili Portugalci v 16. století
2
Japonský voják se na ostrově Guam schovával téměř tři desetiletí. Nevěděl totiž, že válka už skončila. Objevili ho až v roce 1972
3
Při útoku na Pearl Harbor byl napaden i ostrov Guam
4
V letech 2003 až 2011 klesl počet korálových útesů na Guamu o 10 procent
5
Guam se nachází více než 11 000 kilometrů od pevniny USA
6
Ostrov je strategickou vojenskou základnou pro USA v Tichomoří
7
Pokud se chtějí obyvatelé ostrova Guam léčit na post traumatický syndrom, musí letět přes 6500 kilometrů na Havaj
8
Obyvatelé Guamu po narození automaticky získávají americké občanství
9
Guam je také známý jako "Ostrov bojovníků".
10
Hlavní město na ostrově Guam je jedno z nejstarších "evropských" míst na světě
Byly informace na této stránce užitečné?