Skip to main content

Levné letenky Grónsko

Grónsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Grónska

Zajímavosti o Grónsku

Největší ostrov na světě a téměř celý je zahalen do ledu. Takové je Grónsko. Země pro většinu světa nedostupná a neprobádaná. Věděli jste například, že od května do července zde vůbec nezapadá slunce? A že zde téměř neexistují žádné cesty, protože jejich výstavbu komplikuje všudypřítomný led a nesčetné množství fjordů? Nebo, že krajina nemá žádnou armádu a ani dostatek zeleně, aby si například místní mohli zahrát fotbal?

I když podmínky jsou zde často velmi nehostinné, toto místo vás bude fascinovat do poslední sekundy. Je to unikátní, neokoukaná a zmrzlá kráska. I když paradoxně název tohoto ostrova znamená "zelená země “.

Grónsko se nachází mezi severní Amerikou a Evropou a logicky by se dalo přiřadit k USA, jenže je to území patřící Dánskému království.

Grónsko každoročně láká tisíce turistů závodem psích spřežení a místní Inuité jsou fascinujícím pohledem do tradiční severské kultury. Chovají soby, loví ryby a milují sporty.

Nejnavštěvovanější města jsou Aasiaat, Ilulissat, Qeqertarsuaq, Upernavik a Nuuk. Všechny leží v západní části území. V severovýchodní části leží národní park Severovýchodní Grónsko. Ocitnete se najednou sami a s pocitem, že jste na konci světa. Mezi jednotlivými osadami funguje letadlová, vrtulníková a lodní doprava, k dopravě se používají i motorové saně nebo psí spřežení.

Nejbližší sousedé Grónska jsou na Islandu, v Kanadě a na norském souostroví Svalbard tedy Špicberky. K pozoruhodnostem ostrova, které by neměly uniknout návštěvníkům, patří eskymácké osady, velryby v zálivu Disko Bay a oázy ledu na Icetfjordu.

Grónsko je destinací dobrodruhů a lidí, které fascinuje severská příroda. Je to podobné, jako třeba Island, nebo Faerské ostrovy. Levné letenky do Grónska seženete poměrně těžce. Lze je rezervovat z Budapešti, Vídně a Prahy. Přímý let z našich končin do Grónska neexistuje. Jediné logické spojení z našich končin je následující: cestovat do Kodaně, odkud léAir Greenland, případně na Island (Wizz Air, Icelandair, Easyjet, WOW Air) a pak letět společností Air Iceland. Létá se na čtyři hlavní letiště - do hlavního města Nuuk, Kangerlussuaq, Narsarsuaq a Ilulissat.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Grónsku

Cestovní doklady do Grónska

Grónsko je autonomní součástí Dánského království, není však součástí EU a Schengenského prostoru. Občané EU mohou na turistické cesty do 90 dní cestovat bez víz s platným pasem. Cestovat pouze na občanský průkaz se nedoporučuje.

Počasí v Grónsku

Ideální doba pro návštěvu Grónska je červenec a srpen. Oblast severního Grónska se vyznačuje stabilním počasím s množstvím slunečních dní a teplotami až 15-20 stupňů Celsia. V červenci mohou pobyt znepříjemnit drobné mušky.

Grónsko Počasí

Ceny v Grónsku

Národní měnou je dánská koruna, kterou zaměníte bezproblémově na místě. Hledáte hotel v Grónsku? Ubytovací kapacity jsou zejména během letní sezóny omezené, doporučujeme zkontrolovat dostupnost a ceny v předstihu. Ubytování lze rezervovat přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Grónska

Dánsko nevyžaduje pro vstup do země žádné povinné očkování. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Aktuální čas v Grónsku

V Grónsku jsou o tři hodiny méně, než v ČR

Tipy, co vidět v Grónsku

10 zajímavostí o Grónsku

1
Pevninský ledovec v Grónsku má místy tloušťku až 3000 metrů a pouze 15% ostrova nepokrývá led
2
Historie zalednění sahá daleko do třetihor (miocén, přibližně 7 mil. let zpět). Samotný led díky koloběhu tak starý není, nejstarší části jsou staré něco přes 100 000 let
3
V Grónsku žijí z 90% Eskymáci a dánsko-eskymáčtí míšenci.
4
Vedle Grónska je vojenská základna Thule, ta spadá pod USA.
5
Grónsko získalo samosprávný statut v roce 1979, má své zákonodárné sbory a vládu, která rozhoduje o vnitřních záležitostech.
6
Nejvyšší ledový vrchol severní elevace je 3270 m.n.m Nejvyšší skalní bod Gunnbjörnskjöld dosahuje výšku 3734 m.
7
Grónsko je největší ostrov na světě, ale jen 15% jeho území - asi velikost britských ostrovů - je trvale bez ledu.
8
Grónsko se roku 1985 stalo zámořským územím, není ale členem EU. Jeho obyvatelé ale zůstávají díky svému dánskému občanství občany EU.
9
Nuuk je nejstarší oblast s počtem obyvatel 14 000 a založili ji v roce 1721 jako Godthaab
10
Grónsko je administrativně rozděleno na čtyři kraje - grónské Sermersooq, Qaasuitsup, Kujalleq a Qeqqata.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)