Skip to main content

Levné letenky Finsko

Finsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Finska

Zajímavosti o Finsku

Modrá na vlajce reprezentuje tisíce jezer, bílá znamená sníh, který široce pokrývá zemi během zimních měsíců. Finsko nebývá na vrchních příčkách cestovatelských snů. A už vůbec ne u těch, kteří preferují dovolenou v bikinách, s Mojitem v ruce. Navzdory (nebo právě kvůli) svým nekonvenčním atrakcím zde v posledních letech přichází stále více návštěvníků ze zahraničí.

Finsko je nejnovějším cestovatelským trendem v Evropě a nepochybně k tomu přispívají i levné letenky do Finska. Nejlépe je můžete rezervovat díky nízkonákladové společnosti Ryanair. Helsinky, Tampere, Lappeenranta nebo Rovaniemi? Nejlépe uděláte, když navštívíte všechna tato nádherná města Finska i Laponska!

Více Zobrazit méně

TOP města ve Finsku

Helsinki

Oáza klidu na březích Baltského moře se skutečně vytříbeným vkusem. Tak lze nazvat Helsinki, nejmladší ze skandinávských metropolí, plnou zálivů, ostrovů a jezer. Město má jedinečný šarm a atmosféru, které lze jen těžko konkurovat.

Architektura skandinávského typu, minimalismus a užitek. Helsinki si hrdě drží prestižní pozici města designu. Při procházce po uměleckých obchůdcích, muzeích a galerijních čtvrti Design district snadno ztratíte pojem o čase. Hodinky si neberte ani do helsinských kavárniček, jejichž výborná káva a tvůrčí ovzduší inspirovali už nejednu uměleckou duši. Helsinky jsou zkrátka múza, kterou se chcete nechat okouzlit znovu a znovu.

Helsinki začínají poznávat i Češi. Levné letenky do Helsinek nejčastěji koupíte z Prahy či Vídně. Lety jsou buď přímé, nebo s jedním přestupem. Přímý let trvá okolo 2 hodin a 20 minut. Z našich končin se do Helsinek létá zejména se společnostmi: Airbaltic, Norwegian Air Shuttle, Finnair a Czech Airlines. Hlavním letištěm v Helsinkách je letiště Helsinki-Vantaa Airport.

Tampere

Pokud půjdete z Helsinek na sever, s největší pravděpodobností se nevyhnete městečku Tampere. Žije zde téměř 200 000 obyvatel a dodnes je to největší vnitrozemské město Skandinávie!

Tampere bylo založeno v roce 1770 švédským králem Gustavem Vasem, později ho ruský car Alexandr I. osvobodil od daní. To přilákalo mnoho podnikatelů a začal se zde ve velkém rozvíjet průmysl. Zajímavostí například je, že Tampere bylo v roce 1882 prvním skandinávským městem osvětleným veřejným osvětlením.

V současnosti je již mnoho továren zavřených, avšak z obrovských továrních hal vznikají stylové a drahé loftové byty, nákupní centra či galerie. Blízko Tampere se nachází město Nokia, kde se vyrábí i stejnojmenná značka mobilních telefonů.

Levné letenky do Tampere lze rezervovat z Prahy i Vídně. Přímý let do Tampere zajišťuje letecká společnost Ryanair. Z Prahy a Vídně lze letět do tohoto finského městečka s jedním přestupem díky aerolinkám jako Air Baltic či Finnair .

Rovaniemi

Pokud patříte mezi zastánce Santa Clause a už jste si někdy googlili místo, kde ho najdete, určitě vás všechny zdroje odkázali na finské městečko Rovaniemi. Jak se to ale vlastně stalo, je dosud malou záhadou. Původně totiž svatý Mikuláš, jehož podoba se stala předlohou pro Santa Clause, žil v Turecku. V roce 1866 se ale najednou objevili jeho ilustrace v časopisu Harper, jak se stěhuje někam na Severní pól.

V roce 1927 zazněla ve finských rádiích zpráva, že Santova dílna byla objevena v blízkosti laponské hory Korvatunturi. Velmi rychle se pak vryla do povědomí lidí spojitost Laponska a tohoto vánočního chlapíka, co nosí v USA dárky.

Založit jeho domovinu v blízkosti ruských hranic ve městě Rovaniemi bylo nakonec čistě obchodní rozhodnutí, nad kterým se uvažovalo a pochybovalo po celá desetiletí. Tato oblast byla totiž během druhé světové války svědkem několika zuřivých bitev. Bombardování Rusy, obsazení nacisty a následné zpustošení ustupujícími německými jednotkami, jejichž ničivá taktika zničila většinu města. Pomoc a obnova pak přišla až od OSN.

První opravdový velký boom přišel v roce 1957 s článkem v New York Times, kde se o této oblasti zmínili v zahraniční sekci a vyzvedli ji do nebes. Kvůli podpoře návštěvnosti pak v roce 1984 Finská rada pro turismus oficiálně přijala legendu o Santa Clausovi, prohlásila oblast Laponska za Zemi Santa Clause a o rok později již byla postavena celá jeho vesnice i s poštou, kde bylo v nabídce i speciální razítko s nápisem polární kruh.

Některé nepříjemné stránky temné historie této lokality se ale ještě stále bohužel občas připomenou. Například Oficiální letiště Santa Clause bylo původně letiště německého válečného letectva Luftwaffe a v okolních lesích jsou zbytky nacistických opevnění.

Běžný návštěvník o těchto neduzích ale většinou ani neví a může si bezstarostně užívat tuto nikdy nekončící vánoční atmosféru. Najdete zde nespočet elfů a jiných postaviček, kteří pomáhají zvládnout půl milionové davy turistů, nebo třeba krásné sobí spřežení. Věřte, že to bude krásný zážitek nejen pro děti!

Laponsko začínají poznávat i Češi. Levné letenky do Rovaniemi nejčastěji koupíte z Vídně, nebo Prahy. Přímý let do Laponska z našich končin neexistuje. Z okolních letišť se do města Rovaniemi létá zejména se společnostmi: Finnair, British Airways, Aeroflot, SAS, ČSA či Air France.

Užitečné info o Finsku

Cestovní doklady do Finska

Pro vstup do Finska vám stačí platný pas nebo občanský průkaz ve formě ID karty. Zdržet se zde můžete až 90 dní v rámci jednoho pololetí. Cestovní doklad musí být platný při vstupu a výstupu ze země.

Počasí ve Finsku

Finsko je známé mírnějším, kontinentálním podnebím na jihu a velmi chladným a mrazivým, subarktickým podnebím na severu, v oblasti Laponska. Zima je ve Finsku nejdelším obdobím v roce a doprovází ji bohaté sněžení. Teploty klesají hluboko pod bod mrazu. Léta jsou krátká (červen - červenec), ale i tak je příjemně a slunečně. Ideální čas na návštěvu Finska je červenec s maximální průměrnou teplotou 21º stupňů Celsia.

Ceny ve Finsku

Národní měnou je euro, peníze tedy před cestou zaměňovat musíte. Hledáte hotel v Rovaniemi? Ubytovací kapacity mohou být zejména během zimy a léta vytížené. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán .

Zdraví a očkování před cestou do Finska

Finsko nevyžaduje pro vstup do země žádné povinné očkování. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Aktuální čas ve Finsku

Ve Finsku je o hodinu více než v České republice

10 faktů o Finsku

1
Vedle finštiny je ve Finsku úředním jazykem i švédština.
2
Finsko se někdy nazývá také "země půlnočního slunce". Během letních měsíců na severu Finska Slunce nezapadá. Přesně opačně je to během zimy, kdy Slunce vůbec nevychází.
3
Ve Finsku až do 8 třídy základní školy učitelé neznámkují žáky.
4
Lodní a doprava je zde mimořádně rozvinutá. Najdete zde více než 11 000 míst na zakotvení lodě.
5
Finsko je rájem mnoha zvláštních soutěží, jakými jsou například hod mobilním telefonem, hraní na imaginární kytaru či nošením manželky.
6
Hlavní město Helsinki se rozkládá na pevnině a na více než 300 ostrovech
7
Finsko má více než 180 tisíc jezer.
8
Mobilní telefon Nokia byl vymyšlen ve finském městě Espoo.
9
Od roku 2010 se slaví ve Finsku každý rok Den neúspěchu. Tento připadá na 13. říjen a jeho smyslem je poučit se z předchozích chyb a už je neopakovat.
10
Finové zkonzumují nejvíce kávy na jednoho obyvatele. Ročně připadne na jednoho obyvatele až okolo 12 kg kávy, což je přibližně 10 šálků denně. Pro srovnání - v Anglii vypije ročně průměrný Angličan 2,8 kg kávy.
Byly informace na této stránce užitečné?