Skip to main content

Levné letenky Helsinki

Akční letenky do Helsinek

Helsinki

Oáza klidu na březích Baltského moře se skutečně vytříbeným vkusem. Tak lze nazvat Helsinki, nejmladší ze skandinávských metropolí, plnou zálivů, ostrovů a jezer. Město má jedinečný šarm a atmosféru, které lze jen těžko konkurovat.

Architektura skandinávského typu, minimalismus a užitek. Helsinki si hrdě drží prestižní pozici města designu. Při procházce po uměleckých obchůdcích, muzeích a galerijních čtvrti Design district snadno ztratíte pojem o čase. Hodinky si neberte ani do helsinských kavárniček, jejichž výborná káva a tvůrčí ovzduší inspirovali už nejednu uměleckou duši. Helsinky jsou zkrátka múza, kterou se chcete nechat okouzlit znovu a znovu.

Helsinki začínají poznávat i Češi. Levné letenky do Helsinek nejčastěji koupíte z Prahy či Vídně. Lety jsou buď přímé, nebo s jedním přestupem. Přímý let trvá okolo 2 hodin a 20 minut. Z našich končin se do Helsinek létá zejména se společnostmi: Airbaltic, Norwegian Air Shuttle, Finnair a Czech Airlines. Hlavním letištěm v Helsinkách je letiště Helsinki-Vantaa Airport.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Helsinkách

Cestovní doklady do Finska

Pro vstup do Finska vám stačí platný pas nebo občanský průkaz ve formě ID karty. Zdržet se zde můžete až 90 dní v rámci jednoho pololetí. Cestovní doklad musí být platný při vstupu a výstupu ze země.

Počasí v Helsinkách

Helsinki mají dlouhé studené zimy, které jsou velmi tmavé, jen s několika hodinami denního světla. Teplota od listopadu do března zůstává pod bodem mrazu. Nejchladnějším měsícem je únor s průměrnou teplotou kolem -6 ° C a s průměrným teplotním minimem -10 ° C. Nejmírnější počasí zažijete od května do září. V červnu a červenci můžete pozorovat jev známý jako půlnoční slunce, kdy je vidět téměř 18 - 19 hodin denně.

Teploty se tomto období pohybují v průměrném rozmezí od 10 do 17 ° C. Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 17 ° C, která však může přes den vystoupit i nad 20 ° C. Ideálním obdobím pro návštěvu tak bude období od května do září. V srpnu a září však počítejte s deštěm, srážky se tehdy pohybují v rozmezí 80 až 90 mm měsíčně. Pokud chcete zažít polární záři, nejlepší šance budete mít v prosinci.

HELSINKI Počasí

Ceny v Helsinkách

Národní měnou je euro, které si směníte kdekoli.

Hledáte hotel v Helsinkách? Ubytování ve městě nabízí široké možnosti od levnějších ubytoven až po luxusní apartmány. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Centrum Helsinek prozkoumáte pěšky nebo během léta i na kole.

Po celém městě najdete 1400 městských kol, které si můžete půjčit až na 140 místech. Půjčení kola na jeden den stojí okolo 5 EUR. Veřejnou dopravu ve městě zajišťuje společnost HSL, která provozuje autobusy, metro, tramvaje, místní vlaky a trajekt na Suomenlinnu. Jednohodinový lístek stojí okolo 2,90 EUR (lístek na tramvaj stojí kolem 2,50 EUR). Pokud se koupí v autobuse nebo v tramvaji, jízdenka stojí 3,20 EUR. Noční jízdenka stojí přibližně 5 EUR.

Lístek si můžete zakoupit v automatech na zastávkách nebo přes SMS zprávu. Zakoupit se dá i na 1 až 7 dní. Alternativou je karta Helsinki Card, díky které můžete neomezeně cestovat veřejnou dopravou a využít vstup do 50 muzeí. Zakoupíte ji v turistickém informačním centru. Díky velmi kvalitnímu systému veřejné dopravy není jízda ve městě potřebné. Komplikuje ho i drahé parkovné a nedostatek parkovacích míst. Pokud se však rozhodnete prozkoumat okolní přírodu, auto vám doporučujeme půjčit už letiště. Rezervovat si jej můžete i přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Finska

Finsko nevyžaduje pro vstup do země žádné povinné očkování. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Aktuální čas v Helsinkách

V Helsinkách je o hodinu více než v ČR.

Tipy na zážitky - Helsinki a okolí

Tipy, co vidět v Helsinkách

10 zajímavostí o Helsinkách

1
Vedle finštiny je ve Finsku úředním jazykem i švédština.
2
Symboly města jsou javor a veverka.
3
Helsinki se rozkládají na pevnině a na více než 300 ostrovech.
4
Lodní doprava je zde mimořádně rozvinutá. Najdete zde více než 11 000 míst na "zaparkování" lodě.
5
Finsko je země mnoha zvláštních soutěží, jakými jsou například hod mobilním telefonem, hraní na imaginární kytaru či nošení manželky.
6
Počet obyvatel Helsinek přesahuje 600 000.
7
Helsinki byly založeny v roce 1550 švédským králem Gustavem I.
8
Mobilní telefon Nokia byl vymyšlen v sousedním městě Espoo.
9
Od roku 2010 se slaví ve Finsku každý rok Den neúspěchu. Tento připadá na 13. říjen a jeho účelem je poučit se z chyb a více jejich neopakovat.
10
Finové zkonzumují nejvíce kávy na jednoho obyvatele. Ročně připadne na jednoho obyvatele až okolo 12 kg kávy, což je přibližně 10 šálků denně. Pro srovnání - v Anglii vypije ročně průměrný Angličan 2,8 kg kávy.

Objednejte si od Pelikána

Byly informace na této stránce užitečné?