Skip to main content

Levné letenky Helsinki

Finsko - základní COVID-19 informace

Před vycestováním do Finska doporučujeme nastudovat si podmínky vstupu na stránce Ministerstva zahraničních věcí nebo v našem článku aktuální podmínky vstupu (COVID-19).
Návrat do České republiky probíhá jako před pandemií, a to bez ohledu na stav očkování. Pro aktuální informace doporučujeme sledovat stránku MZV ČR.

Akční letenky do Helsinek

Zajímavosti o Helsinkách

Oáza klidu na březích Baltského moře se skutečně vytříbeným vkusem. Tak lze nazvat Helsinki, nejmladší ze skandinávských metropolí, plnou zálivů, ostrovů a jezer. Město má jedinečný šarm a atmosféru, které lze jen těžko konkurovat.

Architektura skandinávského typu, minimalismus a užitek. Helsinki si hrdě drží prestižní pozici města designu. Při procházce po uměleckých obchůdcích, muzeích a galerijních čtvrti Design district snadno ztratíte pojem o čase. Hodinky si neberte ani do helsinských kavárniček, jejichž výborná káva a tvůrčí ovzduší inspirovali už nejednu uměleckou duši. Helsinky jsou zkrátka múza, kterou se chcete nechat okouzlit znovu a znovu.

Helsinki začínají poznávat i Češi. Levné letenky do Helsinek nejčastěji koupíte z Prahy či Vídně. Lety jsou buď přímé, nebo s jedním přestupem. Přímý let trvá okolo 2 hodin a 20 minut. Z našich končin se do Helsinek létá zejména se společnostmi: Airbaltic, Norwegian Air Shuttle, Finnair a Czech Airlines. Hlavním letištěm v Helsinkách je letiště Helsinki-Vantaa Airport.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Helsinkách

Cestovní doklady do Finska

Pro vstup do Finska vám stačí platný pas nebo občanský průkaz ve formě ID karty. Zdržet se zde můžete až 90 dní v rámci jednoho pololetí. Cestovní doklad musí být platný při vstupu a výstupu ze země.

Počasí v Helsinkách

Helsinki mají dlouhé studené zimy, které jsou velmi tmavé, jen s několika hodinami denního světla. Teplota od listopadu do března zůstává pod bodem mrazu. Nejchladnějším měsícem je únor s průměrnou teplotou kolem -6 ° C a s průměrným teplotním minimem -10 ° C. Nejmírnější počasí zažijete od května do září. V červnu a červenci můžete pozorovat jev známý jako půlnoční slunce, kdy je vidět téměř 18 - 19 hodin denně.

Teploty se tomto období pohybují v průměrném rozmezí od 10 do 17 ° C. Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 17 ° C, která však může přes den vystoupit i nad 20 ° C. Ideálním obdobím pro návštěvu tak bude období od května do září. V srpnu a září však počítejte s deštěm, srážky se tehdy pohybují v rozmezí 80 až 90 mm měsíčně. Pokud chcete zažít polární záři, nejlepší šance budete mít v prosinci.

HELSINKI Počasí

Ceny v Helsinkách

Národní měnou je euro, které si směníte kdekoli.

Hledáte hotel v Helsinkách? Ubytování ve městě nabízí široké možnosti od levnějších ubytoven až po luxusní apartmány. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Centrum Helsinek prozkoumáte pěšky nebo během léta i na kole.

Po celém městě najdete 1400 městských kol, které si můžete půjčit až na 140 místech. Půjčení kola na jeden den stojí okolo 5 EUR. Veřejnou dopravu ve městě zajišťuje společnost HSL, která provozuje autobusy, metro, tramvaje, místní vlaky a trajekt na Suomenlinnu. Jednohodinový lístek stojí okolo 2,90 EUR (lístek na tramvaj stojí kolem 2,50 EUR). Pokud se koupí v autobuse nebo v tramvaji, jízdenka stojí 3,20 EUR. Noční jízdenka stojí přibližně 5 EUR.

Lístek si můžete zakoupit v automatech na zastávkách nebo přes SMS zprávu. Zakoupit se dá i na 1 až 7 dní. Alternativou je karta Helsinki Card, díky které můžete neomezeně cestovat veřejnou dopravou a využít vstup do 50 muzeí. Zakoupíte ji v turistickém informačním centru. Díky velmi kvalitnímu systému veřejné dopravy není jízda ve městě potřebné. Komplikuje ho i drahé parkovné a nedostatek parkovacích míst. Pokud se však rozhodnete prozkoumat okolní přírodu, auto vám doporučujeme půjčit už letiště. Rezervovat si jej můžete i přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Finska

Finsko nevyžaduje pro vstup do země žádné povinné očkování. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Aktuální čas v Helsinkách

V Helsinkách je o hodinu více než v ČR.

Tipy, co vidět v Helsinkách

10 zajímavostí o Helsinkách

1
Vedle finštiny je ve Finsku úředním jazykem i švédština.
2
Symboly města jsou javor a veverka.
3
Helsinki se rozkládají na pevnině a na více než 300 ostrovech.
4
Lodní doprava je zde mimořádně rozvinutá. Najdete zde více než 11 000 míst na "zaparkování" lodě.
5
Finsko je země mnoha zvláštních soutěží, jakými jsou například hod mobilním telefonem, hraní na imaginární kytaru či nošení manželky.
6
Počet obyvatel Helsinek přesahuje 600 000.
7
Helsinki byly založeny v roce 1550 švédským králem Gustavem I.
8
Mobilní telefon Nokia byl vymyšlen v sousedním městě Espoo.
9
Od roku 2010 se slaví ve Finsku každý rok Den neúspěchu. Tento připadá na 13. říjen a jeho účelem je poučit se z chyb a více jejich neopakovat.
10
Finové zkonzumují nejvíce kávy na jednoho obyvatele. Ročně připadne na jednoho obyvatele až okolo 12 kg kávy, což je přibližně 10 šálků denně. Pro srovnání - v Anglii vypije ročně průměrný Angličan 2,8 kg kávy.
Byly informace na této stránce užitečné?